Co znamená zmena územního plánu?
Toto posouzení provádí pořizovatel, kterým může být obecní úřad, který tuto činnost vykonává prostřednictvím osoby splňující kvalifikační požadavky pro výkon územně plánovací činnosti, nebo příslušný odbor územního plánování obce s rozšířenou působností.Každá obec tak minimálně jednou za čtyři roky schvaluje nový územní plán, ať už bez modifikací a bez úprav toho starého, nebo jako radikálně obnovený plán budoucího rozvoje.Stačí podat písemné připomínky k pořizovateli návrhu (kterým je typicky obecní úřad či obecní úřad obce s rozšířenou působností) do 15 dnů ode dne, kdy byl návrh zadání územního plánu doručen veřejnou vyhláškou – blíže viz § 47 odst. 2 zákona č. 183/2006 Sb., stavební zákon (dále jen „stavební zákon“)[2].

Co řeší územní plán : Územní plán je územně plánovací dokumentací[4], která se vydává formou opatření obecné povahy[5] a mj. řeší budoucí využití území a uspořádání ploch v obci. Chrání přitom přírodní, kulturní, architektonické a další hodnoty území. Zjednodušeně se dá říci, že určuje, jaké stavební záměry je možné v obci realizovat.

Co znamená změna územního plánu

Návrh na změnu územního plánu se podává zejména v případě, že platný územní plán neumožňuje majiteli pozemku/ů realizovat jeho stavební záměr nebo užívat pozemek podle jeho představ. Žadatel návrhem na změnu územního plánu předkládá obci svůj návrh, jakým způsobem by měl být jeho pozemek využit.

Kdo rozhoduje o pořízení územního plánu : Jak se pořizuje a schvaluje územní plán O tom, zda se pořídí územní plán obce, rozhoduje zastupitelstvo obce (samo nebo na návrh). Pořizovatelem územního plánu je obecní úřad této obce, pokud splňuje podmínky podle § 24 stavebního zákona, jinak obecní úřad obce s rozšířenou působností.

vydání územního plánu Pořizovatel předloží zastupitelstvu obce návrh na vydání územního plánu s jeho odůvodněním. Zastupitelstvo obce vydá územní plán, pokud neodporuje politice územního rozvoje, územně-plánovací dokumentaci kraje ani výsledkům řešení rozporů a stanoviskům dotčených orgánů nebo krajského úřadu.

Podání návrhu změny musí mít následující náležitosti: Předmět navrhované iniciace změny územního plánu, tj. výstižný popis navrhované změny (změna funkčního a případně prostorového uspořádání území, či popis navrhované změny včetně navrhovaných bilancí – hrubá podlažní plocha rozdělená po jednotlivých funkcích).

Kdo platí změnu územního plánu

Kdo platí územní plán či změnu územního plánu Územní plán platí města a obce. Změnu územního plánu města, obce nebo žadatelé o změnu.Námitky se mohou podat přímo na podatelně nebo zaslat doporučeně poštou na adresu pořizovatele územního plánu nebo jeho změny, datovou schránkou anebo elektronicky se zaručeným podpisem). Námitky proti návrhu územního plánu je možné podat nejpozději do 7 dnů od veřejného projednání návrhu.O změnu územního plánu může zažádat jak fyzická, tak právnická osoba, která má vlastnická nebo obdobná práva k pozemku nebo stavbě na území obce. Žádost se podává písemně na příslušný městský nebo obecní úřad, na jehož území se pozemek nachází. Ve větších městech se žádostmi zabývá zpravidla odbor regionálního rozvoje.

Nemá-li obec vydán územní plán, může vymezit zastavěné území samostatným postupem svým obec- ním úřadem, pokud tento splňuje kvalifikační požadavky, nebo může o vymezení požádat úřad územní- ho plánování, kterému zároveň předá mapové podklady.

Jak požádat o změnu druhů pozemku : Změnu druhu pozemku a způsobu využití pozemku by pak měl nový vlastník ohlásit do 30 dnů katastrálnímu úřadu. nutné k zápisu do katastru dokládat další listinu pro změnu druhu pozemku a způsobu využití pozemku ani souhlas s dělením a slučováním pozemků.

Jak změnit pozemek na zahradu : Chcete-li změnit kategorii využití tím, že na dosavadním poli vytvoříte sad či zahradu, je třeba podat žádost o vydání rozhodnutí o změně využití území na stavební úřad. Také bude v tomto případě zřejmě nutné pozemek vyjmout ze zemědělského půdního fondu.

Co je potřeba k převodu pozemku

Co je potřeba k přepisu nemovitosti

  1. převodní smlouva (kupní smlouva, darovací smlouva apod.)
  2. formulář návrh na vklad do katastru nemovitostí
  3. správní poplatek ve výš 2.000,- Kč


Na zahradě lze postavit prakticky vše, od malé kůlny, přes bazén, až po další rodinný domek. Důležité však je dodržet zákonné podmínky, které se na jednotlivé stavby vztahují. Je nutno počítat s tím, že ne všechny stavby lze postavit bez jakéhokoli souhlasu stavebního úřadu. Ani na vlastním pozemku není dovoleno vše.Zahrada se podle katastrálního zákona řadí mezi zemědělské pozemky. Do stejné skupiny patří rovněž orná půda, chmelnice, vinice, ovocné sady a trvalé travní porosty.

Kolik stojí Přepis pozemku na katastru : Kolik stojí a jak dlouho trvá přepis Samotný přepis nemovitosti vás vyjde na 2000 Kč. Tato částka pokryje správní poplatek za přijetí návrhu na zahájení řízení o povolení vkladu do katastru nemovitostí.