Co znamená půjčka bez registru?
Půjčky bez registru a doložení příjmu nabízely pouze nebankovní poskytovatelé půjček. Ti se tímto způsobem zaměřovali na rizikovější skupiny žadatelů, mezi které patří například nezaměstnaní, senioři, ženy na mateřské dovolené, samoživitelky, pracující studenti či začínající podnikatelé.Do BRKI informace o úvěrech posílají pouze tuzemské banky nebo stavební spořitelny. Do NRKI se dostanou údaje o půjčkách i od nebankovních poskytovatelů úvěrů (např. splátkové a leasingové společnosti). Oba registry vzájemně spolupracují a informace si vyměňují.Nebankovní půjčka je zápůjčka poskytovaná jiným subjektem než bankou. Typické pro tyto zápůjčky jsou benevolentnější podmínky pro jejich získání. Zřídka je potřeba doložit příjmy a čistý výpis z rejstříku dlužníků. Tato výhoda je však vyvážena poměrně vyššími úroky a vysokou roční procentní sazbou nákladů (RPSN).

Co znamená půjčka bez ručitele : Úvěr bez zajištění je půjčka, kterou můžete získat i bez zajištění. To znamená, že neručíte například nemovitostí a nepotřebujete ani ručitele. Podmínek pro získání úvěru bez zajištění je celá řada. Jednou z nich je vaše bonita a schopnost splácet.

Co znamená bez registru

Půjčka bez registrů (někdy též mikropůjčka) je speciální druh půjčky, u které si úvěrová společnost neověřuje, zda člověk poptávající úvěr, je registrován jako dlužník v některém z dostupných seznamů (registrů) dlužníků.

Co je bezúročná půjčka : Bezúročná půjčka je půjčka s úrokovou sazbou 0 %. Neplatíte tedy žádný úrok – kolik si půjčíte peněz, tolik zaplatíte ve splátkách. S bezúročnou půjčkou se můžete setkat u obchodníků, pokud si kupujete nějaký spotřebič, třeba pračku nebo lednici na splátky bez navýšení.

Sdílet. Banky mají poměrně přísné podmínky na hodnocení bonity klientů a pokud vám řekly „ne“ nejčastěji k tomu vedl jeden ze tří důvodů: Nedostatečný příjem, negativní záznam v registru dlužníků nebo nedostatečná výše zástavy. Jakmile vás jedna banka odmítne obvykle upadáte do bludného kruhu.

Nejlepší nebankovní půjčky, kde opravdu půjčí

  • Zonky.
  • Home Credit.
  • Zaplo.
  • Kamali.
  • Ferratum.
  • Provident.
  • Cofidis.
  • Nafirmy.cz.

Jaký je rozdíl mezi bankovní a nebankovní půjčkou

Rozdíly mezi bankovní a nebankovní půjčkou

Bankovní půjčka vám obvykle nabídne nižší úrok než půjčka nebankovní. U nebankovního úvěru zase peníze dostanete dřív a mnohdy jsou nebankovní půjčky bez příjmu (tedy jeho ověřování) a také bez nahlížení do registrů dlužníků.Když přestanete platit půjčku:

Finanční ústav vám zavolá a připomene splátku, nebo rovnou zašle upomínku. V této době ještě máte šanci doplatit pouze jistinu zvýšenou o poplatek za poslání upomínky (100 až 400 korun). Pokud nepošlete splátku, vyčíslí vám věřitel celý dluh a chce ho zaplatit najednou.Opravdu kvalitních a důvěryhodných nebankovních společností je pomálu, a proto je třeba vybírat půjčku opravdu pečlivě. V našem srovnání se na prvním místě umístila půjčka od Zonky. Druhé místo uhájila nebankovní společnost Kamali a jako třetí se umístil Home Credit se svojí flexibilní půjčkou.

Čistě z právního hlediska je rozdíl především v tom, že předmětem úvěru jsou výhradně finanční prostředky, zatímco předmětem půjčky – přesněji zápůjčky – může být jakákoliv hmotná věc. Z hlediska klienta, který si jde do banky půjčit peníze, není mezi půjčkou a úvěrem de facto žádný rozdíl.

Jak zjistit svoji bonitu : K tomuto účelu se používají úvěrové registry. Mezi nejdůležitější patří Bankovní registr klientských informací a Nebankovní registr klientských informací, dále pak registr SOLUS. Řada klientů se domnívá, že záznam v registru je něco negativního, ale tak tomu není.

Jak dlouho trvá schválení půjčky : Peníze po podpisu smlouvy budete mít na účtu do několika hodin, mnohdy ještě ten samý den. V případě, že jste svoje možnosti odhadli špatně, pošle vám banka alternativní (realističtější) nabídku. Vyřízení by pak – za předpokladu dodání všech dokumentů – nemělo trvat déle než dva pracovní dny.

Kde mi pujci kdyz mám dluhy

Žádná banka vám půjčku v insolvenci neposkytne. Jediným řešením je obrátit se na nebankovní poskytovatele. Ale ani v tom případě nepochodíte u všech. Půjčky v insolvenci poskytují jen vybrané finanční instituce a počítejte s tím, že se jedná o velmi drahé produkty.

  • Home Credit. Flexibilní půjčka. Výše půjčky. 10 000 – 250 000 Kč
  • Essox. Půjčka. Výše půjčky. 10 000 – 500 000 Kč
  • Zonky. Půjčka. 90 ze 100 bodů Výše půjčky.
  • Home Credit. Flexibilní půjčka. 92 ze 100 bodů Výše půjčky.
  • Essox. Půjčka. 87 ze 100 bodů Výše půjčky.
  • Zonky. Půjčka. Výše půjčky.
  • Home Credit. Flexibilní půjčka. Výše půjčky.

Neplatím: Co se bude dít Pokud nezaplatíte splátku, věřitel vám pošle upomínku, kde vás vyzve, abyste své závazky co nejdříve vyrovnali. Když nereagujete, většinou se vám ozve vymahač. Je to takový mezistupeň ještě před soudem a exekucí.

Jak zjistit nebankovní půjčky : V neposlední řadě, je možné se obrátit i na Bankovní registr klientských informací (BRKI) a Nebankovní registr klientských informací (NRKI). Na stav svých dluhů se mohou lidé poptat u obou rejstříků najednou, přes jednu webovou stránku www.kolikmam.cz.