Co znamená Nasobit?
Písemné násobení pod sebou

Při písemném násobení postupujeme následovně: Čísla si napíšeme pod sebe, zarovnaná doprava. Postupně jednotlivými ciframi spodního čísla pronásobíme celé horní číslo. Výsledky dílčích násobení zapisujeme na řádky pod sebe.Výrazy vyhodnocujeme v tomto pořadí: závorky, násobení a dělení, sčítání a odčítání.Jak se součin vypočítá Součin dvou čísel získáme tak, že každou číslici prvního čísla vynásobíme každou číslicí druhého čísla. Pokud jsou v čísle nějaké nuly, vynásobíme je také. Například: 6*8 = 6×1 + 6×8 = 6+48 = 54.

Co to je násobení : Násobení je vedle sčítání jedna ze základních početních operací v aritmetice. Symbol násobení je · nebo ×, vstupní hodnoty se nazývají činitelé, výsledek násobení součin. Opakovaným násobením získáváme umocňování.

Co to je násobilka

Násobilka je soubor, tabulka či schéma násobků vybraných přirozených čísel. Jako malá násobilka se označují násobky čísel 1 až 10, jako velká násobilka rozšíření malé násobilky na čísla 11 až 20.

Jak se násobí zlomek : Prvním krokem při násobení zlomků je vynásobení obou čitatelů. V druhém kroku společně vynásobíme jmenovatele. Nakonec si nový zlomek zjednodušíme. Jinou možnou variantou je zkrácení zlomků ještě před samotným násobením.

Obvyklé pořadí, ve kterém se vykonávají operace ve složitějším výrazu, je:

  • umocňování a odmocňování
  • násobení a dělení
  • sčítání a odčítání


Umocnění má přednost před násobením ( a dělením) a sčítáním ( a odčítáním). Mocniny jsou zkráceným zápisem opakujícího se násobení. Při umocňování záporných čísel je výsledek kladný pro sudé mocniny, záporný pro liché mocniny.

Co to je součin a součet

V nejjednodušším tvaru sčítání kombinuje dvě čísla, sčítance, do jednoho čísla, nazývaného součet. Na sčítání více než dvou čísel lze nahlížet jako na opakované sčítání; tuto proceduru můžeme nazvat sumace a obsahuje způsoby sčítání nekonečně mnoha čísel v nekonečných řadách. Opakované sčítání se nazývá násobení.Výsledek sčítání se nazývá součet. Číslo, od kterého odečítáme, se nazývá menšenec. Číslo, které odečítáme se nazývá menšitel. Výsledek odečítání se nazývá rozdíl.V nejjednodušším tvaru sčítání kombinuje dvě čísla, sčítance, do jednoho čísla, nazývaného součet. Na sčítání více než dvou čísel lze nahlížet jako na opakované sčítání; tuto proceduru můžeme nazvat sumace a obsahuje způsoby sčítání nekonečně mnoha čísel v nekonečných řadách. Opakované sčítání se nazývá násobení.

Čísla, která sčítáme, se nazývají sčítanci. Výsledek sčítání se nazývá součet. Číslo, od kterého odečítáme, se nazývá menšenec. Číslo, které odečítáme se nazývá menšitel.

Kolik je 0 6 ve zlomku : Chceš-li převést desetinné číslo na zlomek, umístíš nad jeho hodnotu desetinné číslo. Například v 0,6 je šestka v místě desetin, takže jsme umístili 6 nad 10, a vytvořili tak odpovídající zlomek 6/10.

Jak Vykratit zlomky : Pokud chceme zlomek rozšířit, musíme vynásobit čitatele i jmenovatele stejným číslem. Pokud chceme zlomek vykrátit, musíme vydělit čitatele i jmenovatele stejným číslem.

Jaká znaménka mají přednost

Matematická precedence

priorita operátor popis operace
1 () [] -> . :: ++ — grupování a unární operace
2 ! ~ ++ – – + * & logická negace a unární operace
3 * / % MOD násobení, dělení, modulo
4 + – sčítání a odčítání


Násobek čísla je takové přirozené číslo, které jde dělit daným číslem beze zbytku. Například násobkem čísla 2 jsou čísla 2, 4, 6, 8, 10 a další. Násobkem čísla 3 jsou čísla 3, 6, 9, 12, 15 a další. Sledujte novinky na našem twitterovém účtu!Rozkladem mnohočlenu na součin rozumíme vyjádření daného mnohočlenu jako součinu jednodušších, většinou již dále nerozložitelných, mnohočlenů. Před závorku vytkneme výraz, který se vyskytuje ve všech členech mnohočlenu.

Co je to menšenec menšitel a rozdíl : Číslo, od kterého odčítáme, se nazývá menšenec. Číslo, které odčítáme, se nazývá menšitel. Výsledek odčítání nazýváme rozdíl. Petr, Lukáš a Radim se po prázdninách vrátili do školy a předháněli se, kdo ujel nejvíc kilometrů na kole.