Co znamená naslouchat druhému?
Umění naslouchat je dovednost, které se můžeme naučit. Tím, že nasloucháme druhým, dáváme najevo, že je máme rádi, pomáhá nám to budovat si silné vztahy a přivolává to Ducha, aby nám žehnal darem rozlišování, abychom dokázali porozumět potřebám ostatních.Naslouchání se dá považovat za nejjednodušší způsob získávání informací. Díky nim pak člověk může vhodně usměrňovat chování své i těch druhých. Manažeři mají mnohdy pocit, že jejich úkolem je vést lidi k plnění úkolů – v žádoucím množství a kvalitě.Cílem naslouchání je dozvědět se, pochopit.

Jedna osoba mluví, druhá se soustředí a snaží se pochopit, proč to říká. Kvůli lepšímu porozumění pak klade otázky. A hlavně, kromě slov se snaží pochopit i pocity, emoce a “přečíst” tak i to, co druhá osoba říká mezi řádky.

Jak naslouchat ve vztahu : Jiskru ve vztahu udržíte, pokud k sobě nebudete lhostejní, budete se o sebe zajímat, vzájemně si naslouchat, ale také vzpomínat na společně prožité chvilky.

  1. Ukažte, že máte zájem.
  2. Naslouchejte partnerovi.
  3. Sdílejte věci o sobě
  4. Vzpomínejte na společné okamžiky.

Co je to nekňuba

Jako obvykle začneme významem slova a jako obvykle se podíváme do nejvyšší autority v tomto oboru, do Slovníku spisovného jazyka českého. Tam se dočteme: "nekňuba: hanlivě nemotorný, loudavý člověk; nešika, nemotora, loudavec, budižkničemu".

Co to je aktivní naslouchání : Aktivní naslouchání je způsob, při kterém nejen registrujeme, co druhý říká, ale současně jej povzbuzujeme ke sdělování informací, volnému vyjadřování myšlenek, představ, názorů a postojů neverbálními i verbálními prostředky. Aktivním nasloucháním získáváme potřebné informace a současně ověřujeme vzájemné pochopení.

Aktivní naslouchání je způsob, při kterém nejen registrujeme, co druhý říká, ale současně jej povzbuzujeme ke sdělování informací, volnému vyjadřování myšlenek, představ, názorů a postojů neverbálními i verbálními prostředky. Aktivním nasloucháním získáváme potřebné informace a současně ověřujeme vzájemné pochopení.

Při hovoru s dítětem uznejte jeho myšlenky a obavy a podporujte je, aby o svých pocitech mluvilo. Uplatňování schopnosti aktivně naslouchat je pro dobrou komunikaci to nejdůležitější. Buďte k jeho problémům empatičtí a nesnažte se je hned řešit. Dejte mu najevo, že jste vždy ochotni vyslechnout, čím si prochází.

Jak dokázat partnerovi lásku

Jak partnerovi dokázat, že ho milujete

  1. Věnujte mu absolutní pozornost.
  2. Připravte mu jeho oblíbené jídlo.
  3. Vezměte si na sebe šaty, které na vás miluje.
  4. Zalichoťte mu.
  5. Podpořte ho, aby si našel čas sám na sebe.
  6. Požádejte ho o radu.
  7. Poděkujte mu i za maličkosti.
  8. Obejměte ho.

Důvěra, otevřená komunikace, vzájemné naslouchání a péče o sebe a svého partnera jsou klíčem k obnově blízkosti a lásky mezi vámi. Intimní vztah je jako zahradničení: pokud se o něj staráte, pěstujete ho a věnujete mu čas a pozornost, může kvést a poskytovat vám oběma štěstí a spokojenost., ňouma, -y m. ob. expr. málo chytrý, málo bystrý, neobratný, nejapný člověk; nekňuba, nemehlo, budi…

Efektivní komunikace se vyznačuje budováním vztahů, minimalizací chyb, a hlavně co nejproduktivnější prací. Podpora dobrých komunikačních návyků na pracovišti je tak jedním z nejdůležitějších aspektů, na který by se měla firma zaměřit.

Co to je neverbální komunikace : Jako neverbální komunikace nebo též nonverbální komunikace, neslovní komunikace, mimoslovní komunikace nebo mimojazyková komunikace se označuje komunikace bez používání slov nebo neslovní doprovod verbální komunikace. Je to opak verbální komunikace. Mimoslovní sdělování je důležitou součástí sociální komunikace.

Jak se naučit naslouchat : Udělejte si krátký test.

  1. Když se sejdete s kamarádem, nebo večer doma u večeře, a někdo začne vyprávět, tak ho nechte mluvit.
  2. Nijak slovně nereagujte. Neskákejte mu do řeči.
  3. Je povolena jen mimika, ale pokuste se i ji minimalizovat.
  4. Nechte ho mluvit, jak dlouho bude chtít, ale pokuste se naslouchat aspoň 3 minuty.

Jak vzbudit lásku

A záleží jen na vás, jak k tomu přispějete.

  1. #1 Ukažte mu, že vám na něm záleží
  2. #2 Respektujte ho.
  3. #3 Říkejte mu, že je pro vás výjimečný
  4. #4 Poslouchejte ho.
  5. #5 Buďte mu oporou (nejen) v těžkých chvílích.
  6. #6 Komunikujte otevřeně
  7. #7 Zkoušejte nové věci – společně
  8. #8 Nechte mu i vlastní prostor.


Mnoho mužů se směje, že to je jejich jazyk lásky, jejich způsob, jak dát city najevo. Nejde však jenom o sex, jde o jakékoliv doteky, objetí, hlazení. Co nejupřímněji hovořte o vašich potřebách, nestyďte se říct, co se vám líbí, co máte rádi. Dopřejte partnerovi hýčkání a dopřejte jej i sami sobě!10 TIPŮ, jak vrátit do vztahu vášeň

  1. Naplánujte společný program, který bude podle gusta vašeho partnera.
  2. Chvalte se, odměňujte, buďte na sebe milí
  3. Užijte si zábavu s partnerem a jeho přáteli.
  4. Blbněte spolu, bavte se.
  5. Komunikujte spolu.
  6. Změňte prostředí
  7. Udělejte se atraktivnější
  8. Navoďte romantiku.

Jak se projevuje vášeň : – Vášeň: Tělesná přitažlivost, sexuální uspokojování. Souvisí se značnou fyziologickou aktivací (bušení srdce apod.) a silnou motivací k dotekům a tělesnému sblížení. Přináší plno intenzivních emocí, zejména kladných, ale i záporných (stesk, žárlivost).