Co znamená žlutá čára na vozovce?
Žlutá plná čára – zákaz zastavení Žlutá přerušovaná čára – zákaz stáníStrážníci v posledních dnech narážejí u řidičů na neznalost tohoto dopravního značení. „Žlutá čára, která je vyznačována těsně u obrubníku nebo přímo na něm, je vodorovným dopravním značením označujícím zákaz zastavení.Se zastavením a stáním souvisí i vodorovné značky přerušovaná žlutá čára a žlutá čára. Nahrazují svislé dopravní značky a fungují úplně stejně. Na přerušované žluté čáře může řidič zastavit, ale nesmí na ní stát. Na nepřerušované žluté čáře nesmí zastavit ani stát.

Co znamenají žluté krize na silnici : Vyznačuje plochu, na kterou řidič nesmí vjet, pokud je za touto plochou taková dopravní situace, že by byl nucen zastavit vozidlo na vyznačené ploše.

Co znamenají žluté

Žlutá značí příchod léta a příchod podzimu. Je to barva zrajících plodů a žloutnutí listí. Symbol hojnosti, ale i stárnutí, zkázy, úpadku a blížící se smrti. Jako každá barva značí jak to dobré, tak i zlé.

Co znamená žlutá čára na mapě : Vyznačuje plochu, kde je zakázáno stání. Při vyznačení plochy pro účely zásobování může být značka doplněna nápisy „ZAS“.

Značka předem upozorňuje na místo vyžadující zvýšenou opatrnost. „Bílá klikatá čára“ upozorňuje na nedefinované nebezpečí. Může se jednat o pohyb chodců, o nebezpečnou křižovatku apod. Pokud si konkrétního nebezpečí nejsme hned vědomi, snížíme raději rychlost jízdy a jsme ve střehu.

Je-li však užito značky „Zákaz zastavení“, je v daném úseku zakázané i stání. Nikoliv opačně, je-li užito značky zákaz stání, smíme v daném useku zastavit. Kromě toho řidič nesmí zastavit a stát také v řadě různých situací stanovených v § 27 zákona.

Kolik je pokuta za stání na žluté Care

Pokud se tak nestane = nebudete muset platit nic! Pokud ovšem budete mít smůlu a rozjede se správní řízení… už to nebude za 500 Kč, ale za vyšší částky. Obvykle kolem 2.000 Kč plus navíc 1.000 Kč jako správní poplatek.Žlutá barva podporuje optimismus a pozitivní vidění světa. Je to barva plná energie, která má povzbuzující účinky. Povzbuzuje nejen mysl, ale je ověřené, že podporuje i chuť k jídlu. Proto je žlutá využívána v interiérech restaurací a není náhoda, že ji najdete v logu většiny fastfoodů.Žlutá barva přitom vzniká jako následek zvýšeného množství bilirubinu v krvi. Pokud se přitom zvláštní zabarvení omezuje pouze na kůži, speciálně na chodidla a dlaně, a nikoliv na oči, jde s největší pravděpodobností pouze o zvýšené množství karotenu v organismu.

Jednotlivé barvy na mapě v zásadě popisují:

Hnědá – výškopis vstevnic, terénní útvary (jámy, hliněné srázky,…). Černá – lidské výtvory (cesty, domy,…). Zelená – různé porosty (hustý les) nebo v olivové soukromé pozemky (levý horní roh mapy). Žlutá – otevřené prostory (louky,…).

Co znamená žlutá turisticka znacka : Červeně bývají vyznačené dálkové nebo hřebenové trasy. Modrá značka vás provede po významnějších trasách, zelená barva je určená pro místní trasy a žlutá je spojovací na zkratkách a po kratších cestách.

Co je vodorovne značení : Vodorovné značky jsou vyobrazeny na povrchu pozemní komunikace bílou, žlutou, oranžovou nebo modrou barvou. Vyznačují nám nejenom jízdní pruhy, krajnice, ale i přechody a místa pro stání a zastavení.

Co je zákaz zastavení

Značka „Zákaz zastavení“, svislá nebo vodorovná, tedy zakazuje vše, co je definováno pojmem „zastavení“. V daném úseku nesmíme zastavit ani na kratičký okamžik, nutný k neprodlenému (rychlému, bleskovému) nastoupení či vystoupení osoby a nesmíme zde ani urychleně nakládat či skládat náklad.

Délka „zastavení“ tedy není omezena časem, ale délkou úkonu neprodleného nastoupení či vystoupení nebo naložení či složení. „Stání“ je uvedení vozidla do klidu na delší dobu, než je neprodlené nastoupení či vystoupení nebo naložení či složení.Značky upravující zastavení nebo stání platí jen pro tu stranu pozemní komunikace, u níž jsou umístěny. Značka „Zákaz zastavení“ zde platí jen pro levou stranu této jednosměrné pozemní komunikace.

Co hrozi za stání na žluté Care : Za parkování v zákazu stání nebo zastavení vám na místě hrozí pokuta od 2 500 do 3 500 Kč, ve správním řízení od 4 000 do 10 000 Kč. V případě, že zaparkované vozidlo zároveň brání provozu na komunikaci, počítejte také s nuceným odtahem.