Co zere Kačer?
Kačer se od kachny liší hlavně výrazným zbarvením, které je nejvýraznější na hlavě a krku, které bývají tmavě zeleně lesklé, zobák je zelenožlutý.Co se týče krmení, jsou kachny nenáročné. Jejich přirozenou potravu tvoří mikroorganismy, které vyčvachtávají zobákem z bahna, vodní rostliny i drobní živočichové, přijímají však i brambory, šrot, zrní a kuchyňské zbytky.obiloviny jako pšenice, žito nebo oves (takové ovesné vločky jsou pro ptáky velká dobrota), zeleninové odřezky nebo slupky (třeba od mrkve, celeru nebo petržele), nakrájené listy kedlubny, brokolice či květáku nebo třeba polníček, rýži vařenou v nesolené vodě.

Jak poznat pohlavi u kachen : Jako první, co k určení pohlaví kachen můžete udělat je, že si všechny holky postavíte vedle sebe a začnete zkoumat jejich velikost. U téměř všech druhů kachen bývají samci vždy větší než samičky. Kromě toho, že mají obecně větší tělesnou hmotnost, mají kačeři také větší hlavy a tlustší krk než kačeny.

Co žere Kačer

Mezi živočišnou potravu patří ryby, žáby, plazi,savci včetně myší a hrabošů a dokonce i zbytky mršin. Mezi rostlinnou potravou převažují vodní rostliny, různé druhy trav, ale také plody a semena včetně ovsa. V zimě kachny s oblibou sbírají žaludy, ozobávají brambory i řepu.

Jak poznat husu od kachny : Husa má protáhlejší tělo a delší krk, kachna se víc podobá slepici, má kratší krk i delší nohy. Husa dosahuje i mnohem větší váhy, může mít až 8 kilogramů, hodně urostlá kachna nanejvýš 4 kg. Kachna proto nevyžaduje tak dlouhé pečení, aby byla měkká a šťavnatá. U husy hrozí, že bude maso tvrdší a tužší.

Kaštany, žaludy, bukvice, obilí, kukuřice jsou sporné, některým zvířatům totiž mohou uškodit. V současnosti není navíc vhodné přikrmovat divočáky, kterým chutnají nejvíc. A třeba daňci, kteří rádi hltají ve velkém, by po požití většího množství kaštanů mohli zemřít.

Pro labutě, kachny a další vodní ptáky jsou podle LHMP vhodná kukuřice, pšenice, žito, oves a další obilniny. Dále nakrájený hlávkový nebo jiný salát, zeleninové odřezky nebo slupky, mražený hrášek nebo kukuřice (rozmražené, není nutné vařit), ptačí zob, případně granule pro vrubozobé ptáky.

Čím krmit káčátka

Pravidelně jim měňte podestýlku a dávejte čistou vodu. Krmit je můžete buď krmnými směsmi, nebo vařenými vajíčky s nakrouhanými kopřivami a šrotem. Přidávat můžete i kyšku, dávejte si pozor, aby jí kachňata rychle spotřebovala. Toto krmivo se rychle kazí.Určit s jistotou správné pohlaví miminka je ultrazvukem možné od 16. týdne těhotenství. Před 16. týdnem vypadá pohlaví holčičky a chlapečka velmi podobně a hrozí podání chybné informace.Pokud budete mít štěstí a miminko se správně natočí, dokáže lékař už v 15. týdnu určit, jestli se vám narodí chlapeček nebo holčička. S přesností až 97 %.

Zbarvení kachen je méně nápadné a tmavší. Polák velký, jako všechny potápivé kachny, se nejvíce zdržuje na vodě a jen zřídka vychází na zem. Za potravou se potápí hluboko, až do 4 m a pod vodou vydrží i 30 sekund. Při dně spásají vodní rostliny a řasy.

Kdy dát vejce pod husu : Prozradíme Vám, jaké jsou hlavní zásady úspěšného líhnutí této vodní drůbeže. Husy začínají snášet vejce hned z jara, kdy se začne prodlužovat den. Ke sběru husích vajec je tedy ideální konec února, a poté celé měsíc březen a duben. Husí vejce je před uložením třeba očistit od veškeré špíny a trusu.

Kdy se páří husy : Paření začíná brzy v zimě. Na přelomu února a března začíná husa snášet. První snáška má 10–14 vajec, které si husa sama vysedí a housátka odvodí. Odebráním housátek můžete docílit i druhé, o něco menší, snášky.

Proč nedávat kachnám pečivo

Pečivo často obsahuje vysoký podíl soli nebo koření, což kachnám může způsobit zažívací potíže. Nadměrná konzumace může vést k obezitě a nemotivuje kachny k hledání a konzumaci více nutričně bohaté potravy. Kachny tak ztrácí schopnost vyhledání vlastní potravy a spoléhají se pouze na příjem nutričně chudého pečiva.

Ke smaženým úpravám kuřete se nejlépe hodí Veltlínské zelené a ke grilovanému Rulandské bílé. Kachna nebo pečená husa nejlépe vyniknou s opulentním bílým vínem nebo vyzrálejším červeným vínem odrůd Frankovka, Svatovavřinecké nebo André.Pokud tedy chcete kachny nakrmit bez obav, je vhodné donést jim různé druhy obilovin (např. oves, pšenice, žito), které je vhodnější než samotné pečivo, salát či nakrájené zeleninové odřezky. Pochutnají si ale i na bramborách či řepě. Kachny rády uvítají mražený hrášek a kukuřici, které není nutné vařit.

Co dávat Kačenám : Když už chcete pomoci kachnám, doporučuje rozmrazit hrášek, kukuřici a nakrájet zeleninu, třeba zelí. Je to pro ptáky daleko přirozenější zdroj potravy. „Ale hlavně: přikrmovat neznamená krmit. Znamená to jen jim přilepšit v době, kdy je přirozené potravy skutečně nedostatek.