Co zasadit do truhliku na zimu?
Krásně se na zimní truhlíkovou výsadbu hodí např. hebe, brsleny, libavky (krásné červené kuličky si drží až do jara), břečťan, barvínek, cesmíny, zakrslé jehličnany či vřesy a vřesovce. Rostlinky najdete ve fotogalerii. Všem těmto rostlinám nevadí mráz, ale je nutné je přes zimu zalévat.Vedle drátovců, vřesů, vřesovců a okrasných kapust si do podzimně laděných truhlíků můžete vysázet i další rostliny s větší či menší šancí na úspěšné přezimování. Patří k nim například zakrslé jehličnany, cesmíny, mini chryzantémy, macešky, brsleny, hebe či libavky.Zakrslé jehličnany do nádob

  • jalovce.
  • tisy.
  • cypřišky.
  • kryptomerie.
  • borovice (kosodřeviny)
  • smrky.

Co dát do truhlíku na podzim : Použijte drátovce, libavky, macešky, kostřavy, bramboříky nebo skalničky. Velmi stylově vypadají například netřesky a sukulenty. Oblíbená je i ozdobná kapusta, zelí, okrasná paprika a některé druhy trávy. Do zasazených květin můžete přidat další dekorace.

Jak dlouho vydrží macešky v truhlíku

Tam vydrží až do jara, kdy je následně přesaďte na konečné stanoviště. Mají rády rozptýlené sluneční světlo spojené s propustnou půdou dostatečně zásobenou živinami a vláhou, přímé sluneční světlo a sucho jim vadí. Při správné a odpovídající péči macešky pokvetou celé léto až do podzimu.

Co zasadit do truhlíku : Krásně kvetou modřence, šafrány, tulipány, narcisy, hyacinty. Ano, můžete je vysázet i do truhlíků. K nim můžete zasadit sedmikrásky chudobky, macešky nebo pomněnky. Vyzkoušet můžete i primule, ale u těch je to už se snášením mrazíků horší.

S čím kombinovat muškáty

Zkuste použít kombinaci muškátů (Pelargonium), šalvěje (Salvia), cínie (Zinnia), železníky (Verbena) a begónie (Begonia) v barvách červená, oranžová, které symbolizují oheň a lásku. Jako doplňky použijte konvice na zalévání stejné barvy a jiné nádoby a květináče, svíčky, deky.

Krásně kvetou modřence, šafrány, tulipány, narcisy, hyacinty. Ano, můžete je vysázet i do truhlíků. K nim můžete zasadit sedmikrásky chudobky, macešky nebo pomněnky. Vyzkoušet můžete i primule, ale u těch je to už se snášením mrazíků horší.

Jak sázet muškáty do truhlíku

Vysazujeme muškáty

Jednotlivé sazenice sázíme dostatečně daleko od sebe, do 60 cm dlouhého truhlíku se vejdou nejvýše 3. K výsadbě použijeme speciální zeminu (substrát) se startovací dávkou hnojiva a vysokou dávkou humusu. Jde o substrát určený speciálně pro pelargonie.Jakou zeleninu a ovoce můžete pěstovat Nejlépe se bude v truhlíku dařit všem bylinkám, dále pak taková klasika jako jsou cherry rajčátka, chilli papričky, mrkev, cibule, fazolové lusky hrášek, ředkvičky nebo tzv. mini salátové okurky či klasické sladké papriky.S čím kombinovat muškáty

Zkuste použít kombinaci muškátů (Pelargonium), šalvěje (Salvia), cínie (Zinnia), železníky (Verbena) a begónie (Begonia) v barvách červená, oranžová, které symbolizují oheň a lásku. Jako doplňky použijte konvice na zalévání stejné barvy a jiné nádoby a květináče, svíčky, deky.

Kolik sazenic do jednoho truhlíku Při výsadbě muškátů do truhlíku platí pravidlo, že do truhlíku v délce 60 cm sázíme 5 až 7 rostlin. Rostliny se rozrostou a vytvoří záplavu květů.

Kolik muškátů do truhlíku 50 cm : Náš tip: Pro bohatě osázený truhlík použijte 3 rostliny do truhlíku o délce 50 cm. Do truhlíku o délce 80 cm použijte 5 muškátů.

Jak sázet rajčata do truhlíku : Je to docela jednoduché. Rostlinku v květináči namočte do vody, nebo pořádně polijte, aby se snadno uvolnila. Pak opatrně rozrušte kořenový bal. Do nádoby, kde ji budete pěstovat, dejte drenáž, trochu substrátu, do ní položte rajče a zasypte zbylým substrátem.

Co s muškáty v zimě

Přes zimu potřebují teplotu mezi 6 až 10 °C. Umístit je můžete kdekoli, kde je chladno, ale nemrzne, a je zde i zároveň dostatek světla. V paneláku bývá ideálním stanovištěm prosvětlené místo poblíž okna na chodbě, přežijí i mezi skly oken v bytě. Rostlinám je potřeba seříznout letošní výhony.

Zaštipování je důležitý, aby byly muškáty pěkně košatý. Ten postup je docela dobře popsaný a vyfocený v tom odkazu od @Kacenka1987 . Jde o to vyštípnout stonek v místě, kde vyrůstá lupen a „nová větvička“ současně. Pokud to uděláš, tak se tam místo té vyštíplé větvičky objeví dvě = hustější porost.Náš tip: Pro bohatě osázený truhlík použijte 3 rostliny do truhlíku o délce 50 cm. Do truhlíku o délce 80 cm použijte 5 muškátů.

Kolik sazenic muškátů dát do truhliku : Kolik zajistit sazenic

Máme-li mladé muškáty z řízků, musíme množství zvýšit na 8 až 12 ks, podle velikosti, jinak by byl truhlík „chudý“. Substrát dáme do 2/3 truhlíku a utužíme. Rozmístíme rostliny tak, aby si nekonkurovaly. Větší dozadu nebo do středu, menší a převislé na okraje.