Co varit z kance?
Recepty vytvořené za použití této ingredience

  1. 140 minut. Kančí guláš s bramborami.
  2. 100 minut. Kančí karbanátky / sekaná
  3. Kančí guláš – staročeský Nejprve si svaříme cca 20 minut nálev na naložení masa z vody a koření.
  4. 30 minut.
  5. Kančí gulášek od Veru.
  6. 10 minut.
  7. Kančí svíčková se šípkovou omáčkou.
  8. Divočák po myslivecku.

Recepty z divočáka

  1. Svíčková s fazolkami.
  2. Plec z divokého prasete s hořčicovou omáčkou.
  3. Koleno pečené na černém pivě
  4. Svíčková se špenátem.
  5. Kýta z divokého prasete s kořenovou zeleninou.
  6. Svíčková na rozmarýnu.
  7. Svíčková z divokého prasete s Chilli marinádou.
  8. Kýta z divokého prasete s paprikou a rajčaty.

Každé maso se hodí na něco jiného, to na guláš marinujte

Třeba kančí je skvělé na pečení nebo na guláš, na který se hodí i srnčí. Kýta ze stejného zvířete chutná nejlépe ve svíčkové, a třeba plecko použijte na ragú. Na guláš je dobré maso ještě marinovat, a to cca 24 hodin.

Co udělat ze zveriny : Asi nejoblíbenější druh zvěřiny je považován za lahůdku, maso je křehké a šťavnaté. Hřbet a kýta se mohou péct v celku nebo i jako steaky, plec a bok využijete na guláš a ragú, a vnitřnosti do gulášů nebo na paštiku. Při podávání nezapomeňte na omáčky, taková Švestková omáčka OTMA ke steaku nesmí chybět.

Jak dlouho se peče kančí

1. Maso očistíme a odblaníme. V hrnci nebo pekáčku rozehřejeme sádlo, na dno položíme plátky slaniny, na plátky nakrájený česnek a položíme osolené maso. K masu přidáme ostatní koření, trochu podlijeme horkou vodou a přiklopené dusíme v troubě při 220 °C asi 1,5 hodiny.

Co Uvarit z kančí kýty : Výsledky vyhledávání – Ingredience: kančí kýta

  1. 4.7 50x. Kančí řízky v těstíčku.
  2. 4.4 50x. Kančí kýta s houbami.
  3. 4.5 53x. Kančí kýta na česneku.
  4. 4.5 51x. Kančí kýta na víně
  5. 3.8 28x. Kančí kýta s brusinkami.
  6. 4.8 40x. Špikovaná kančí kýta se šípkovou omáčkou a perníkovým knedlíkem.
  7. 4.5 46x. Kančí kýta na smetaně
  8. 4.8 18x.

Divočák nejvhodnější ke koupi má kolem 50 kilogramů živé hmotnosti, vyvržený pak váží kolem 30 kilogramů. Jeho cena se pohybuje zhruba okolo 1 500 korun. Po stažení a vykostění získá zákazník 15 až 20 kilogramů čistého masa. Zájemci si mohou nechat zpracovat i kůži zvířete.

Kotlety osolíme a posypeme zvěřinovým kořením. Jablka rozčtvrtíme, zbavíme jádřinců a i se slupkou je nakrájíme na středně silné plátky. Ve velkém litinovém kastrolu rozehřejeme olivový olej a lžíci másla. Jakmile je máslo rozpuštěné, vložíme kotlety a opečeme je z obou stran dozlatova (asi 3–4 minuty z každé strany).

Jak se dělá kančí guláš

Postup přípravy receptu

Nadrobno nakrájenou cibuli zpěníme na másle, na ni vložíme na proužky nakrájenou slaninu a na kostky nakrájené kančí. Osolíme, opepříme, přidáme drcený kmín, rum, víno a dusíme do měkka. Po dobu dušení podléváme vývarem z kostí. Nakonec zahustíme jíškou a za stálého míchání necháme přejít varem.Maso osolíme a opepříme, opečeme z obou stran na přepuštěném másle, podlijeme trochou vody a dusíme pod pokličkou. Asi v polovině vaření zastříkneme octem, maso tak pěkně zkřehne. Jakmile je maso téměř měkké, podlijeme smetanou a při 170 °C vložíme odkryté do trouby zapéct asi 30 minut, až se od sebe tuky odpojí.Nejlepší zvěřinou je daňčí maso.

Daňčí maso je vynikající a chutné. Tato zvěřina je velice libová, dietní, protože je prakticky bez tuku. Mezi veškerou zvěřinou je maso daňka považováno za nejlahodnější.

Zalijeme vývarem, červeným vínem a osolíme. Dusíme pod pokličkou v troubě cca 2 hodiny na 200 °C. Zahustíme strouhaným perníkem. Dochutíme brusinkovou zavařeninou a povidly.

Jak připravit Kančí kotletu : Maso stačí osolit, opepřit a pokmínovat, vložit do sádlem vytřené zapékací mísy (nebo pekáče), zasypat bohatě cibulí a česnekem, podlít vodou, přiklopit (přikrýt alobalem) a dát do trouby vyhřáté na cca 150 ˚C. Nejdříve pečte asi hodinu, pak odklopte a podle potřeby můžete zvýšit teplotu i na 170 ˚C.

Kolik stojí nejdražší maso na světě : Jeseter-albín: bílý kaviár, 1 700 000 Kč za 1 kilogram

Nejdražší potravinou světa je bílý kaviár z jeseterů-albínů – kilogram stojí na světovém trhu až 1 700 000 Kč. Dráž už to v oblasti potravin nejde. Jeseteři-albíni jsou přitom extrémně vzácní.

Co se sádlem z divočáka

Z divokého prasete můžeme škvařit sádlo obdobně jako u domácího. Nejvhodnější jsou zasádlené kusy černé ulovené na podzim. Škvarky z divokého prasete jsou vynikající. Pozor ale na staré kusy černé a řijné kňoury.

Směs koření obsahuje estragon, rozmarýn, bobkový list mletý, papriku sladkou, tymián, nové koření mleté, česnek jemný granulát, bazalku, mletou červenou řepu, mletý černý pepř, jalovec mletý, mletá pískavice – řecké seno.Maso osolíme, opepříme a posypeme kořením na zvěřinu a na oleji zprudka zatáhneme. Maso dáme stranou a na výpeku si zesklovatíme červenou cibuli. Na zesklovatělou cibuli dáme zatáhnuté maso, podlijeme trochou vody. Zakrytý pekáč s masem pečeme v předehřáté troubě na 180 stupňů cca 1 hodinu 30 minut.

Jaké koření na kančí guláš : Kančí guláš na víně

  • Kmín český celý
  • Jalovec celý
  • Pepř černý celý
  • Nové koření celé
  • Pepř černý celý BIO.
  • Bobkový list celý
  • Bobkový list mletý