Co umí čarodějnice?
Pálení čarodějnic, dříve též filipojakubská noc, je lidový zvyk spojený s pálením ohňů a vírou v čarodějnice, který se odehrává v noci ze 30. dubna na 1. května. Pod názvem Valpuržina noc je slaven také v německy mluvících zemích a Skandinávii.Čarodějnice jsou jedinými nepřátelskými moby, jež nevydávají zvuky. Čarodějnice je velice těžké zabít udušením nebo navedením na kaktusu (nikoliv nemožné), protože velice často používají lektvary léčení. Je možné "přinutit" čarodějnici, aby zasáhnula zombie vesničana s lektvarem slabosti, poté se vyléčí na vesničana.Vzhled. Čarodejnice může být klidně zahalená ve vrstvách černého oblečení nebo mít úzké minišaty a na krku pohanský symbol. Typické jsou třeba klobouky, vysoké kozačky, stříbrné šperky, kapuce, volnější svetry. Prim hraje černá barva v kombinaci s hnědou, béžovou, zelenou, šedou, červenou, fialovou, …

Proč se čarodějnice upalovali : Církev nechtěla, aby se zde slavili pohanské svátky, proto ho nahradila svátkem svatého Filipa a Jakuba (proto se mu dnes říká filipojakubská noc). Během této doby se upalovaly ženy, které byly označeny za čarodějnice. Měli mít nadpřirozené schopnosti. Ke svým schopnostem se přiznaly proto, že byly mučené.

Co se dělá na Svatojanskou noc

V Česku se na svatojánskou noc na návrších pálily ohně – pálení Jána, svatojána, korunované májkou či ozdobeným smrčkem – jankem. Slavnost doprovázela hostina, tanec a sportování zápolení, také se metala žhavá polena a přeskakoval oheň.

Co symbolizuje pálení čarodějnic : Pálení čarodějnic je ve znamení kouzel. Poslední dubnová noc je již tradičně spojována s upalováním čarodějnic. Po celé republice se rozhoří tisíce ohňů a vater, u kterých se lidé sejdou především kvůli světským radovánkám, jako je opékání vuřtů, a zábavě.

Jak se bránit útoku zlých sil a kouzel

Hlavní je zachovat si chladnou hlavu. Dělejte dál to, co děláte obvykle, a útok se odrazí a vrátí k původci. Jen výjimečně se jedná o silnější (profesionální) atak, potom je dobré vyhledat radu.

V dávných dobách lidé věřili, že o filipojakubské noci vládly zlé síly a čarodějnice se slétaly na sabaty. Proto se na kopcích pálily ohně, které fungovaly jako ochrana vesnic před čarodějnicemi. Pro jistotu u sebe lidé ještě nosili květ kapradí, svěcenou křídu, hostii a další křesťanské předměty chránící před zlem.

Jak se nalíčit na čarodějnice

Namalujte si na tvář pavoučí síť

Ať už pouze na jednu stranu nebo na obě tváře, ať už dvě velké pavučiny nebo v různých velikostech, s pavoukem či bez: rozhodně neuděláte chybu! Pavoučí síť lze jakožto součást čarodějnického líčení nalíčit přímo pod oko nebo ke koutku očí.A kluci budou vypadat nádherně v tradičních kostýmech čarodějů s motýlkem, hůlkou a cylindrem. Také si mohou obléknout hábit, brýle a vzít si dřevěnou hůlku ve stylu Harryho Pottera. Máme ten největší výběr kostýmů čarodějů a čarodějnic na Halloween… nebo prostě jen tak!Čarodějnické procesy byly v českých zemích ojedinělé. Jediným územím, které významněji postihly, bylo Jesenicko a Šumpersko s převládajícím německým obyvatelstvem, které sousedilo se Slezskem; odtud na naše území pronikala pověra o moci čarodějnic. Během 17. století zde bylo upáleno asi dvě stě lidí.

Zvláště staré ženy bývaly často podezřívány ze spojení s ďáblem a lidé se jim často vyhýbali nebo se jich báli. Na ochranu před čarodějnicemi se na vyvýšených místech pálily ohně. Tento zvyk k nám přišel nejspíš z Německa a postupem doby se z výročních ohňů stalo „pálení čarodějnic“ tak, jak je známe dnes.

Co se dělo v předvečer a v noci svátku svatého Jana : Svatojánská noc je lidová tradice, magická noc v předvečer svátku svatého Jana Křtitele. Svatojánskou noc slavíme 24. června. Vrcholí jí období magických obyčejů spojených s kultem vody, ohně a zeleně navazující na předcházející slunovrat.

Co se deje na svateho Jana : V Česku se na svatojánskou noc na návrších pálily ohně – pálení Jána, svatojána, korunované májkou či ozdobeným smrčkem – jankem. Slavnost doprovázela hostina, tanec a sportování zápolení, také se metala žhavá polena a přeskakoval oheň.

Co jsou čarodějnice a proč se slaví

Zvláště staré ženy bývaly často podezřívány ze spojení s ďáblem a lidé se jim často vyhýbali nebo se jich báli. Na ochranu před čarodějnicemi se na vyvýšených místech pálily ohně. Tento zvyk k nám přišel nejspíš z Německa a postupem doby se z výročních ohňů stalo „pálení čarodějnic“ tak, jak je známe dnes.

Čarodějnictví je nejčastěji chápáno v historických i současných komunitách jako použití údajných nadpřirozených schopností tedy magie. Tradičně „čarodějnictví“ je použití magie nebo nadpřirozených sil ke způsobení škody nebo neštěstí druhým, a to zůstává nejběžnějším a nejrozšířenějším významem.Ten může být svíčkový, vykuřováním nebo meditací. Ochrana Vykuřováním se provádí v podstatě stejně jako očista, s tím, že zvolíte vhodnou směs na ochranu, případně vonné tyčinky s ochranným účinkem, např. s levandulí, pačuli, kadidlem, dračí krví apod.

Proč se pálí čarodějnice : Zvláště staré ženy bývaly často podezřívány ze spojení s ďáblem a lidé se jim často vyhýbali nebo se jich báli. Na ochranu před čarodějnicemi se na vyvýšených místech pálily ohně. Tento zvyk k nám přišel nejspíš z Německa a postupem doby se z výročních ohňů stalo „pálení čarodějnic“ tak, jak je známe dnes.