Co udělat z kachny?
Kachna na všechny způsoby: 36 ověřených receptů s kachním masem

  1. Kachna s červeným zelím, jablkovým pyré a polentou.
  2. Kachna na jablkách a hroznech.
  3. Salát Barbra.
  4. Kachní srdíčka s omáčkou a bramborový „placek“
  5. Konfitovaná kachní stehna.
  6. Kachna po francouzsku se zeleninovým pyré podle Ondřeje Slaniny.
  7. Ravioly kachna & dýně

Kachnu před pečením vyndáme z lednice, a pokud je to potřeba, tak i očistíme a osušíme. Ze všech stran ji rovnoměrně a silně osolíme, posypeme kmínem a nezapomeneme přitom ani na hrudní dutinu, do které vložíme umytá jablka. Kachnu pečeme pozvolna v troubě vyhřáté na 160 °C asi 2 až 3 hodiny podle velikosti.Kachní maso můžete ale připravit nejen s knedlíky, ale i v kombinaci se salátem nebo jako součást horké polévky! 🙂 Zatímco celá kachna chutná nejlépe, pokud ji při nízké teplotě pečete hodně dlouho, kachní prsa se řadí mezi minutková masa, kterým sluší krátká úprava, díky které si zachovají křehkost a šťavnatost.

Jak udělat kachna se zelím : Ke kachně patří bílé zelí. Cibuli oloupeme, nakrájíme na drobno a osmažíme na rozpáleném oleji. Přidáme zelí a zamícháme. Zelí krátce dusíme, asi 5 až 10 minut.

Jaká příloha se hodí ke kachně

Jako zeleninová příloha se hodí nakládané feferonky, čerstvé kysané zelí nebo stále oblíbenější červené zelí. Místo dezertu si můžete dopřát placky nasladko.

Jak udělat červené zelí ke kachně : Na oleji zpěníme cibuli, vložíme na ni sterilované červené zelí, mírně podlijeme a vaříme asi 20 minut, až je voda téměř vyvařená. Pak jen malinko zaprášíme hladkou moukou a ještě chvilinku povaříme. Dochutíme octem, cukrem, každý podle své chuti.

Husa je větší než kachna, dosahuje hmotnosti až 8 kg. Oproti tomu dobře krmený kačer mívá okolo 4 kg. Kachní maso je tučnější, po upečení chutnější a šťavnatější. Husí je naopak dietnější, obsahuje více bílkovin a má tendenci se při pečení vysušovat, podobně jako králičí maso.

Postup. Očištěnou, opláchnutou a osušenou kachnu stejnoměrně posolte vně i uvnitř, posypte kmínem a dejte do pekáče prsíčky dolů. Ten vložte do trouby předehřáté na 180, u horkovzdušné na 160 °C. Za občasného podlévání vodou pečte zhruba hodinu, až začne červenat.

Co s Kachnimi prsy

K nejoblíbenějším receptům české kuchyně patří pečená kachní prsa na medu nebo pomerančích. Nepřeberné množství dalších variací nabízí minutková úprava. V létě zkuste třeba salát s kachními prsy nebo lehkou kachnu s řepou, jablky a zelným salátem.Kachní prsa očistíme a pořádně osušíme. Ostrým nožem nařežeme kůži do čtverečků, ale nesmíme ji proříznout až na maso. Prsa osolíme, opepříme a na suché pánvi zprudka opečeme nejprve kůží dolů po obou stranách do křupava. Maso i s výpekem přendáme do pekáčku a v troubě na 220 °C dopečeme asi 15 minut (na medium rare).Zelí: Kysané zelí propláchneme, zalijeme vodou a vaříme. Osmažíme cibulku, přidáme hladkou mouku, uděláme jíšku, kterou přidáme do zelí, a dochutíme lžící cukru.

Červené zelí nakrájejte, přidejte povidla, víno, kmín, sůl, pepř, bobkový list a skořici. Pomalu duste na středním plameni zhruba půl hodiny. Mezitím by se měla vyvařit veškerá tekutina a pak už stačí jen dochutit octem, popřípadě cukrem a solí.

Co se hodí k pečené kachně : Kromě klasického knedlíku a červeného zelí se k pečené kachně skvěle hodí také jablečné čatní nebo jablečná omáčka.

Co se dává do červeného zelí : Jak správně připravit dušené červené zelí

V české variantě je zelí pouze zaprášené moukou. Na přípravu moravského zelí potřebujete 1 kg červeného zelí, plátek slaniny, 1 cibuli, červené víno, ocet, cukr, sůl, 1 jablko (volitelné), 2 lžíce oleje a 2 lžíce hladké mouky.

Co je Dietnejsi husa nebo kachna

Nejtučnější je kachna, ale pokud odstraníte kůži, je méně kalorická než husa.

Maso zmíněné kachny je samozřejmě měkké, chutné, rozsýpavé a šťavnaté, ale přesto se ještě nejedná o dokonalý recept. Problémy této začátečnické kachny by se daly shrnout do dvou kategorií: málo vypečená, gumová kůže a vodový výpek, který se rázem vcucne do knedlíku a na talíři po něm nezůstane ani stopy.Očištěnou kachnu řádně nasolíme, lehce opepříme a bohatě zasypeme kmínem. Toto vše zevnitř i zvenku. Kachnu tak jak je, bez jakéhokoliv podlévání, dáme na plech a následně do trouby vyhřáté na 165 celsiusů. Pečeme na horký vzduch po dobu 2,5 -3 hodin (podle velikosti kachny).

Jaké koření se dává na kachnu : Marinujte kachní maso s touto směsí koření, sójovou omáčkou a medem.

  • Složení: cukr, sůl, byliny a koření (česnek, šalotka, citrónová tráva, koriandr, badyán, galangal, fenykl, hřebíček, skořice), zvýrazňovač chuti: E621, barvivo E150c, aroma.
  • Hmotnost: 50 g.
  • Země původu: Thajsko.