Co udělat z kachního masa?
Nejtypičtější úpravu kachního masa představuje samozřejmě pečení. V české kuchyni se typicky podává se zelím či se špenátem a s knedlíkem. Kachní játra se často využívají pro výrobu vynikající paštiky. Velmi oblíbené je kachní maso především v asijské kuchyni.Risotta: Husí a kachní maso se bezvadně hodí třeba do dýňového, hráškového nebo houbového rizota. Těstoviny: Maso můžete přidat do omáček na těstoviny nebo ho použít jako náplň do lasagní.Báječně se k nim hodí brambory na jakýkoliv způsob. Skvěle se párují i s batáty a sladkými omáčkami. Kromě pomerančové omáčky můžete zvolit i omáčku s brusinkami, švestkami, rybízem nebo meruňkou. Dále pak je smíte podávat se špenátem nebo zeleninovými saláty.

Co udělat s Vypekem z kachny : To, co jste z kachny slili, se dá snadno upravit na omáčku. Slitá tekutina obsahuje dvě části: sádlo a šťávu z masa. Sádlo se pochopitelně na omáčku nehodí, takže nechte výpek chvíli stát, aby se usadil, a pak z něj opatrně do čisté zavařovací sklenice (nebo do dvou) slijte jen sádlo.

Jakou přílohu ke kachně

Jako zeleninová příloha se hodí nakládané feferonky, čerstvé kysané zelí nebo stále oblíbenější červené zelí. Místo dezertu si můžete dopřát placky nasladko.

Co obsahuje kachní maso : Oproti chudšímu kuřecímu masu obsahuje maso kachen dostatek vitamínů a minerálů – zajímají nás vitamíny skupiny B, vitamín C a v játrech především vitamíny E a A, ale také cholin (důležitý pro nevový systém) a dále minerály (draslík, fosfor, hořčík, zinek, kobalt, vápník, mangan, měď a železo).

Ze zbylého masa si zkuste vytvořit například rychlé rizoto. Zbylé kuřecí maso chutná například v kombinaci s brokolicí a sýrovou omáčkou také v zapečených těstovinách. Pokud vám zbylo vepřové maso v pekáčku nebo se poohlížíte po receptech ze zbytků grilování, můžete si udělat také paštiku nebo pikantní pomazánku.

Z vařeného i pečeného masa můžete připravit vynikající oběd či večeři za pomoci těstovin, rýže, brambor a zeleniny. Zbytky masa stačí pokrájet na nudličky nebo pomlít, podusit na cibulce, přidat zeleninu dle chuti (hrášek, mrkev, kukuřice, žampiony), smíchat s uvařenou rýží a vytvořit rychlé rizoto.

Co se hodí ke kachně

Pečená kachna patří k tradičním pokrmům české kuchyně, které naše babičky i prababičky připravovaly především ke slavnostnějším příležitostem. Obvykle se podává s červeným nebo bílým zelím a bramborovým, případně houskovým knedlíkem.Polníčkový salát jako ideální příloha a jak na něj.Steak nebo pečené maso pozvednete na vyšší úroveň, když k němu přidáte omáčku. Jednou z nejlepších a nejsnadnějších je omáčka z výpeku. Ten vzniká v pekáči po pečení masa nebo v pánvi po restování. Už sám výpek má silnou, masovou chuť, kterou stačí doladit v několika krocích a vykouzlíte z něj lahodnou omáčku k masu.

Z výpeku v pánvi po opékání masa slijte všechen zbylý olej. Pánev vraťte na středně silně rozehřátou plotýnku, přilijte třetinu vývaru, mícháním uvolněte výpečky a povařte, dokud se téměř všechna tekutina neodpaří. Zalijte smetanou a nechte na teple zhoustnout.

Co se hodí k pečené kachně : Kromě klasického knedlíku a červeného zelí se k pečené kachně skvěle hodí také jablečné čatní nebo jablečná omáčka.

Co podávat ke kachně : Pečená kachna patří k tradičním pokrmům české kuchyně, které naše babičky i prababičky připravovaly především ke slavnostnějším příležitostem. Obvykle se podává s červeným nebo bílým zelím a bramborovým, případně houskovým knedlíkem.

Co k pečené kachně

Pečená kachna patří k tradičním pokrmům české kuchyně, které naše babičky i prababičky připravovaly především ke slavnostnějším příležitostem. Obvykle se podává s červeným nebo bílým zelím a bramborovým, případně houskovým knedlíkem.

Nejtučnější je kachna, ale pokud odstraníte kůži, je méně kalorická než husa.Zbytky kuřete skladujte v ledničce při teplotě maximálně 7 °C a nižší. Až budete maso ohřívat, měli byste jej zahřát na 70 °C–100 °C. Při dodržení těchto instrukcí vám maso z pečeného kuřete vydrží 3–4 dny a budete ho moci použít do dalších jídel.

Jak využít odřezky masa : Zbytky vařeného nebo dušeného masa (i uzeného) zpracujeme do polévky se zeleninou – například do zelňačky nebo do kapustnice. Stačí připravit cibulový základ, uvařit polévku a před dovařením vhodit pokrájené maso. Necháme chvíli povařit a můžeme podávat třeba s kopečkem zakysané smetany.