Chytré hodinky jsou svým vzhledem blízko klasickým hodinkám. Některé modely jsou navíc dostatečně elegantní i ke společenskému oděvu. Upozorní vás na notifikace, příchozí volání či zprávy (některé umožní i odpovědět), lze jimi ovládat přehrávač hudby či měřit tělesnou aktivitu během sportu, klidu i spánku.Co vlastně jsou chytré hodinky Jde o zařízení, které je prodlouženou rukou vašeho mobilního telefonu. Kromě přesného času na nich můžete kontrolovat i nejdůležitější notifikace, ale také životní funkce a sportovní výkony.Chytré hodinky a zdravotní funkce – OBSAH
- Měření tepu.
- Měření krevního tlaku.
- Měření EKG.
- Monitoring stresu.
- Měření kyslíku v krvi.
- Měření cukru v krvi.
- Monitoring spánku.
- Nouzové funkce.
Co znamená na chytrých hodinkách : Notifikace na chytrých hodinkách vlastně jen zrcadlí to, co se vám zobrazí na telefonu. Pokud vám tedy někdo napíše například SMS zprávu, zobrazí se vám i na chytrých hodinkách a můžete si ji celou přečíst, aniž byste sáhli po telefonu.
Proč nosit chytré hodinky
Poskytují snadný přístup k aplikacím a data ze senzorů. Chytré hodinky kromě měření času nabízejí další funkce. Některé samostatně, jiné prostřednictvím chytrého telefonu po spárování. Dokážou tak přijímat hovory, kontrolovat textové zprávy, zobrazují informace o počasí, mapy…
Na jaké ruce nosit chytré hodinky : Základní pravidlo je jednoduché: hodinky nosíme na ruce, kterou méně používáme. Praváci na levé ruce a leváci na pravé ruce. Je to hlavně z praktických důvodů. Pokud si dáte hodinky na stejnou ruku, kterou píšete nebo držíte hrnek s kávou, určitě za chvíli pocítíte diskomfort.
Chytré hodinky měří pouze sekundární "jevy", které provází jednotlivé fáze, a proto se vždy jedná pouze o horší či lepší odhady. Základní monitoring spánku zvládají chytrá zařízení pomocí akcelerometru, který snímá váš pohyb (způsob vyšetření se nazývá aktigrafie).
Pravá ruka je pro většinu lidí dominantní, a proto je nosit hodinky na pravém zápěstí považováno za pohodlnější, zejména pokud jsou ovládací prvky nebo korunka umístěny na pravé straně hodinek. Nicméně v moderní době se stále více lidí rozhoduje nosit hodinky na levé ruce.
Proč nejdou nabít chytré hodinky
v první řadě očistěte kontakty na hodinkách i nabíječce. Pokud to nepomůže, pak zkuste nabíjecí kabel připojit k portu počítače – je tam menší proud, což může hodinky probrat. Pokud se ani po několika hodinách nezačnou hodinky nabíjet, pak lze předpokládat, že jde o hardwarový problém, který může vyřešit jedině servis.Noste je pravidelně: Jakmile máte vybrané hodinky, nosíte je pravidelně. Čím více budete hodinky nosit, tím rychleji si na ně zvyknete. Při každodenním nošení se vám rychleji vytvoří návyk a budete moci snáze přijít na to, jak je integrovat do svého životního stylu.