Co to je šuplík?
Jak vyjmout pořadač a vozík zásuvky Nejprve otevřete zásuvku do nejzazší polohy a vyjměte pořadač. Přední okraj zásuvky táhněte směrem nahoru, nadlehčete zadní část a poté zásuvku vytáhněte. Obráceným postupem vraťte pořadač zpět.Princip je jednoduchý: mobilní prvek lišty zůstane připevněn k zásuvce. Díky dvěma západkám od sebe odpojíte obě části lišty. Zásuvku pak lehce vytáhnete, aniž byste museli použít šroubovák či jiné nářadí. Pro zasunutí zásuvky zpět pak stačí jen nasadit prvky lišty do sebe a zasunout.Historie zásuvek

V době elektrifikace se začaly objevovat první elektrické zásuvky. V roce 1889 představil americký vynálezce Harvey Hubbell první zásuvkový systém, který umožňoval připojit zařízení k elektrické síti.

Jak opravit dno šuplíku : Jestliže by byl takhle hodně opotřebenej šuplík nebo ta zásuvka zespoda, tak to těžko budete měnit, že jo, boky zásuvky a dno, ale můžete stejně tak úplně tenoučkou lištu nalepit na místo toho odřenýho místa, jakoby podélnou lištu zespoda zásuvky, dvoumilimetrovou lištičku širokou třeba deset, patnáct milimetrů a tím …

Jak sundat ramecek z vypínače

Pohledový rámeček vypínače pak lze jednoduše sejmout ze stěny. Pro demontáž pohledového dílce zásuvky je třeba odšroubovat zajišťovací šroub na vrchním krycím dílu. Tím se díl uvolní a lze sundat, stejně tak i rámeček zásuvky. U zásuvky se vloží do usazeného rámečku vrchní krycí díl, který se utažením šroubu zajistí.

Co dělat když jiskří zásuvka : Pokud je jiskření vážnější nebo zásuvka je dokonce zabarvená a zdeformovaná, přestaňte ji používat a za účelem zajištění bezpečnosti zásuvku nebo prodlužovačku vyměňte. Může to být způsobeno zrezivělou nebo poškozenou zásuvkou, nebo vlivem vlhkosti, oxidace…

Kování Hettich

Nyní k manipulaci. Otevřete zásuvku a uchopte ji zespodu u čela a přitom nahmatejte plastové pacičky. Pokud máte, zmáčkněte je. Zásuvka se uvolní z kolejnic a vy ji můžete jednoduše vytáhnout.

Kolejnice zásuvky mají vestavěný otevírací mechanismus, a tak je otevřete pouhým stlačením a nepotřebujete úchytky. Pojezdy zásuvky jsou nastavitelné, takže můžete nastavit čelo horizontálně i do hloubky. Aby funkce otevření stlačením fungovala, je třeba nechat mezeru mezi rámem a dvířky zásuvky.

Kolik Hz je v síti

Podléhají standardům, tyto standardy bývají v různých částech světa odlišné. V České republice je normalizované napětí 230/400 V, 50 Hz.Na světě se používá 15 různých typů zásuvek. Typ E všichni známe, protože se používá u nás v ČR, ale také na Slovensku, v Polsku, Francii a Belgii. Pokud cestujete do země s jiným zásuvkovým a vidlicovým standardem, na vaši cestovní elektroniku vám postačí zásuvkový adaptér.Vypadne-li totiž z pojezdů, může se vážně poškodit její dno, které se pak opravuje velmi obtížně. Uvolňují se často také madla a úchyty. Utěsňovat je třeba kousky papíru situaci jen z dlouhodobého hlediska ještě zhorší, lépe je zpevnit uchycení madla lepidlem, jež vyplní i drobné škvíry.

Zde bude potřeba šuplík rozebrat na prvočinitele a odhalit poškozený kolík. Ten potom musíme odstranit z otvoru. Pokud je napevno přilepený, bude potřeba jej odvrtat a nahradit novým, který opět podlepíme truhlářským lepidlem. Kolík, který je jen nasazený, zvládneme vyjmout z otvoru kleštěmi.

Jak Vycvaknout zásuvku : Otevřete zásuvku a uchopte ji zespodu u čela a přitom nahmatejte plastové pacičky. Pokud máte, zmáčkněte je. Zásuvka se uvolní z kolejnic a vy ji můžete jednoduše vytáhnout.

Jak Prehodit vypínač : Teprve když je elektřina vypnutá, můžete začít s odstraňováním starého vypínače a jeho výměnou. Nejdříve zasuňte plochý šroubovák, nůž nebo podobný vhodný nástroj mezi kryt a rámeček, uvolněte osičku kolébky a odstraňte. Během celé manipulace s vypínačem buďte velmi pozorní.

Proč bzučí zásuvka

V zásuvce, která bzučí máte nedokonalý spoj, který se postupně zatížením zahřívá a dotyk se zhoršuje. Zavolejte elektrikáře nebo ještě lépe rev. technika, který Vaše zřejmě hliníkové rozvody proměří a zjistí případné problémy a doporučí opravu nebo rekonstrukci. Siruaci nepodceňujte, hrozí nebezpečí úrazu el.

V nabíječkách je příčinou pískání nejčastěji takzvaný spínaný neboli pulzní zdroj, který se používá pro úpravu napětí z rozvodné sítě. Oproti klasickému transformátoru má výhodu v malé velikosti. Nevýhodou je, že při fungování generuje vibrace.Demontáž čela zásuvky proběhne tak, že z boku zásuvky odstraníme plastový obdélníkový kryt, vložíme šroubovák do křížového otvoru a zatočíme směrem dopředu. Následně se čelo uvolní.

Kolik proudu zabije člověka : 6 až 15 mA – způsobuje tetanickou křeč, člověk se nemůže uvolnit. 25 mA – tetanická křeč dýchacího svalstva. 60 mA – chvění srdeční komory (fibrilace), přechodná zástava srdce. nad 80 mA – zpravidla trvalá zástava srdce.