Co to je sociální služba?
Sociální služby zajišťují pomoc a podporu osobám, které se dostaly do nepříznivé životní situace například z důvodu věku, zdravotního stavu či životních návyků, a tím jsou vyloučeny ze společnosti nebo jsou tímto vyloučením ohroženy.Sociální služby se dělí na služby sociální péče, služby sociální prevence a sociální poradenství.Mezi služby sociální péče patří – osobní asistence, pečovatelská služba, tísňová péče, průvodcovské a předčitatelské služby, podpora samostatného bydlení, odlehčovací služby, centra denních služeb, denní stacionáře, týdenní stacionáře, domovy pro osoby se zdravotním postižením, domovy pro seniory, domovy se zvláštním …

Kolik je druhů sociálních služeb : Sociální služby se poskytují ve formě terénní (dojíždějí, docházejí za vámi, doprovází vás), ambulantní (jsou spojeny s nějakým místem, kde trávíte část dne) nebo pobytové (v nich bydlíte).

Na co kouká sociální pracovnice

Jedná se především problémy s výukou, problémy s chováním nebo začleněním do kolektivu. Již není prostor na komunikaci s příslušnými úřady a institucemi. Zároveň není tolik prostoru na hlubší komunikaci s rodiči. A právě k hledání společné řeči mezi školou a rodiči v praxi pomáhá sociální pracovník.

Kdo řídí sociální služby : Státní správu podle (dle § 5 ZSS) vykonávají: Ministerstvo práce a sociálních věcí, krajské úřady, obecní úřady obcí s rozšířenou působností, okresní správy sociálního zabezpečení, Úřad práce České republiky. V oblasti sociálních služeb vykonávají působnost podle tohoto zákona také obce a kraje.

Sociální pracovník plánuje, realizuje, monitoruje a vyhodnocuje poskytované sociální služby. Pracuje přímo s cílovou skupinou, vede a vyhodnocuje plány uživatelů této služby. Poskytuje sociálněprávní poradenství. Při realizaci sociálních opatření může spolupracovat se zdravotnickými pracovníky.

Služby sociální péče

  • Osobní asistence.
  • Pečovatelská služba.
  • Tísňová péče.
  • Průvodcovské a předčitatelské služby.
  • Podpora samostatného bydlení
  • Odlehčovací služby.
  • Centra denních služeb.
  • Denní a týdenní stacionáře.

Co patří do sociální pomoci

Mezi služby sociální péče řadí zákon následující: – osobní asistence, – pečovatelská služba, tísňová péče, – průvodcovské a předčitatelské služby, – podpora samostatného bydlení, – odlehčovací služby, – centra denních služeb, – denní stacionáře, – týdenní stacionáře, – domovy pro osoby se zdravotním postižením, – …Sociální pracovník plánuje, realizuje, monitoruje a vyhodnocuje poskytované sociální služby. Pracuje přímo s cílovou skupinou, vede a vyhodnocuje plány uživatelů této služby. Poskytuje sociálněprávní poradenství. Při realizaci sociálních opatření může spolupracovat se zdravotnickými pracovníky.Každý městský úřad má několik různých odborů (částí) a jedním z nich je i Odbor sociálně-právní ochrany dětí známý hlavně jako „sociálka“ a nebo „OSPOD“ a ten má na starosti péči o děti a mládež. To znamená, že řeší vše ohledně Tebe a Tvé rodiny.

Sociální pracovník plánuje, realizuje, monitoruje a vyhodnocuje poskytované sociální služby. Pracuje přímo s cílovou skupinou, vede a vyhodnocuje plány uživatelů této služby. Poskytuje sociálněprávní poradenství. Při realizaci sociálních opatření může spolupracovat se zdravotnickými pracovníky.

Čím se zabývá sociální pracovník : Sociální práce je profesí a akademickou disciplínou, která se zabývá uplatněním společenské teorie a výzkumu ke studiu a zlepšení kvality života lidí, sociálních skupin a celé společnosti.

Co je to sociální pracovnice : Sociální pracovník plánuje, realizuje, monitoruje a vyhodnocuje poskytované sociální služby. Pracuje přímo s cílovou skupinou, vede a vyhodnocuje plány uživatelů této služby. Poskytuje sociálněprávní poradenství. Při realizaci sociálních opatření může spolupracovat se zdravotnickými pracovníky.

Co patří do socialnich davek

Dávky státní sociální podpory

Pojem státní sociální podpora zahrnuje celkem pět dávek – přídavek na dítě, příspěvek na bydlení, rodičovský příspěvek, porodné a pohřebné. Jejich rozdělováním se zabývá Ministerstvo práce a sociálních věcí prostřednictvím krajských poboček Úřadu práce.

Sociální pracovník plánuje, realizuje, monitoruje a vyhodnocuje poskytované sociální služby. Pracuje přímo s cílovou skupinou, vede a vyhodnocuje plány uživatelů této služby. Poskytuje sociálněprávní poradenství. Při realizaci sociálních opatření může spolupracovat se zdravotnickými pracovníky.Do těchto služeb sociální péče spadala výchovná a poradenská péče, pečovatelská služba, pomoc lidem důchodového věku, péče o postižené občany, ústavní péče a půjčky. Zákon nově rozšířil také okruh osob, kterým byly poskytovány sociální služby, a to o společensky nepřizpůsobivé občany.

Co muze delat socialni pracovnik : Jedná se především o oblast péče o rodinu a mládež, staré lidi, zdravotně postižené či společensky nepřizpůsobivé občany, dále o odbornou práci při realizaci státních sociálních opatření a v dalších oblastech sociálně právních a sociálně rehabilitačních činností.