Co to je periferie?
Periferie je okrajová část nějakého většího celku. Tento výraz se používá ve více oborech, například: periferie (technika) – určitý typ zařízení, zejména v počítačové technice. periferie (urbanismus) – okraj města.Periferní znamená „okrajový“ nebo „vzdálený od středu“.Periferie je zařízení, které se připojuje k počítači a rozšiřuje jeho možnosti. Zpravidla slouží ke vstupu/výstupu dat do/z počítače. K počítači jsou periferie připojeny prostřednictvím různých rozhraní a konektorů.

Co je to vstupni periferie : Periferie je zařízení, které se připojí k počítači a rozšíří tak jeho možnosti. Zpravidla slouží pro vstup/výstup dat do/z počítače. Vyberte si z naší široké nabídky. Najdete zde například: senzory vlhkosti, teploty a tlaku, měřiče vzdálenosti polohy a pohybu, ovládací prvky a jiné.

Co je periferie města

periferie – (z fr. periphérie, to z lat. peripheria, to z řec perifereia = oběh, okruh) – v urbanistickém významu, který bere v úvahu i s-gie, je to okraj velkoměsta nebo průmyslového města, charakteristický typickou zástavbou, nízkou hustotou obyv., značným podílem skladů a různých úložišť, popř.

Co je vnitřní periferie : Často jsou polohově periferní regiony v příhraničních oblastech (tzv. pohraniční periferie). Též jsou často polohově periferní regiony při vnitřních hranicích administrativních celků – tzv. vnitřní periferie (například Podbořansko ležící na hranici Ústeckého, Karlovarského, Plzeňského a Středočeského kraje).

Pojem znamená vidění periférií, tedy toho, co zasahuje na samý okraj našeho zorného pole. Díky němu můžeme tak zahlédnout to, co není přímo před námi.

Periferie rozdělujeme na vstupní zařízení a výstupní zařízení. U vstupních zařízení data směřují přes zařízení do počítače. U výstupních zařízení je to naopak data směřují z počítače do zařízení.

Co je to vnitřní periferie

Často jsou polohově periferní regiony v příhraničních oblastech (tzv. pohraniční periferie). Též jsou často polohově periferní regiony při vnitřních hranicích administrativních celků – tzv. vnitřní periferie (například Podbořansko ležící na hranici Ústeckého, Karlovarského, Plzeňského a Středočeského kraje).Periferní oblasti území České republiky jsou obecně charakterizovány jako doplňující části území, jejichž celková správa je vztažena k centrálním (jádrovým) oblastem. Z tohoto pohledu jsou tedy nahlíženy především jako doplňkové a podřízené regionální jednotky.Vyšetření pomocí perimetru patří mezi základní diagnostické metody, které používají lékaři či optometristé ke zjištění vad zorného pole pacienta, tzn. ke zjištění změn samotného rozsahu pole nebo jeho výpadků.

Makulární díra je otvor v sítnici. Sítnice funguje v nadsázce jako obrazovka v zadní části oka. Tvoří ji buňky, které detekují světlo přicházející do oka. Makula je středová část sítnice, která se stará o podrobné vidění a pomáhá nám tak například číst.

Jak dlouho trva perimetr : Proces vyšetření perimetrem

Na obrazovce se poté objevují světelné body v různých místech a vyšetřovaný mačká tlačítko vždy, když bod uvidí. Poté se stejné vyšetření zopakuje pro druhé oko. Celé vyšetření perimetrem zabere jen několik minut.

Jak funguje perimetr : perimetr, přičemž vyšetření může být kinetické či statické. Kinetická perimetrie není tak přesná, provádí se pomocí přístroje s otáčivou konstrukcí, na které jsou v různých směrech umísťovány a přesouvány barevné prvky (značky). Úkolem vyšetřovaného člověka je hlásit, kdy značky vidí nebo naopak nevidí.

Co to je periferní vidění

Pojem znamená vidění periférií, tedy toho, co zasahuje na samý okraj našeho zorného pole. Díky němu můžeme tak zahlédnout to, co není přímo před námi.

Makulární edém je nahromadění tekutiny v makule, tedy ve středu sítnice. Sítnice obsahuje buňky, které detekují světlo přicházející do očí. Makula má nejvyšší koncentraci těchto buněk a zajišťuje proto detailní vidění, které nám mimo jiné umožňuje číst.Perimetrií hodnotíme rozsah zorného pole. Perimetrie hraje klíčovou roli při diagnostice a sledování vývoje řady očních onemocnění – sítnice, glaukomu (zeleného zákalu), onemocnění zrakového nervu, ale i neurologických onemocnění či neurochirurgických diagnóz.

Na co je perimetr : Perimetr je přístroj, kterým se vyšetřuje zorné pole. Výpadky zorného pole, tedy prostoru který oko vidí, mohou znamenat řadu onemocnění oka např. zelený zákal, onemocnění sítnice, ale také neurologických onemocnění např. roztroušenou sklerózu.