Co to je Manuka?
V souvislosti s Manuka medem se díky jeho antibakteriálním, protizánětlivým a antimikrobiálním vlastnostem hovoří o přírodní léčbě akné, má totiž prokazatelně příznivé účinky při léčbě ran a drobných poranění.Vrstvená ovocná vůně se svěží broskví, medovou pláství, hřejivou vanilkou a jemnými květinovými tóny.Vědci zjistili, že med obsahuje antioxidanty, které příznivě působí proti stresu i rakovině tlustého střeva. Kromě toho jeho konzumace zvyšuje množství probiotických bakterií ve střevech a tím i obranyschopnost organismu. Zlepšuje trávení a dokonce snižuje hladinu škodlivého cholesterolu v krvi.

Co je to MGO : MGO® je zkratka pro methylglyoxal – přirozenou látku, kterou vědci uznávají jako unikátní složku Manuka medů. manuka medy se právě pro svůj vysoký obsah této látky liší od všech ostatních medů na trhu. Med v této variantě obsahuje účinnou složku methylglyoxal v množství překračující 400 mg/kg.

Jak užívat Manuka med

Doporučené užívání Manuka medu :

  1. Naneste čajovou lžičku aktivního UMF® medu (doporučeno nejméně UMF®10+) na kousek chleba, topinky či sušenky.
  2. Pokud je zachování tohoto režimu problém, pak konzumujte aktivní Manuka med přímo z čajové lžičky, tedy třikrát denně jednu lžičku.

Jak užívat Manukový med : Jak užívat med:

Množství: 1 čajová lžička až třikrát denně. Při podráždění žaludku, střev nebo zažívání – užívejte pro začátek jednu čajovou lžičku nalačno až třikrát denně.

Aby mohl být parfém skutečně označován jako parfém (Parfum (Extrait de parfum)), musí obsahovat alespoň 15 % vonných složek, a proto vydrží vonět někdy až 10 hodin. Jelikož je jeho cena vyšší, používá se jen pár kapek. Parfémovaná voda (Eau de Parfum (EDP)) obsahuje 8 až 15 % vonných složek – vydrží vonět až 6 hodin.

V našich podmínkách lze manuku pěstovat jen jako přenosnou rostlinu, od května do konce října nebo listopadu může být venku, přes zimu vyžaduje teploty cca 4 – 10°C a světlé místo. Snese mrazy do -5°C. Na půdy je keř nenáročný, půda by jen neměla nikdy vyschnout. Zálivku je nutné přes zimu omezit.

Na co je zdravy med

Bohatý na vitamíny a minerály. Med není jen fruktóza, ale obsahuje také celou řadu minerálních látek jako je železo, měď, fosfor, vápník, hořčík a stopové prvky mangan, kobalt, zinek, jód, fluor a kyselina křemičitá. Z vitamínů v medu najdeme vitamíny skupiny B a vitamín C.Měď se účastní mnoha pochodů těla, často společně se zinkem. Kromě energetického metabolismu se podílí na normálním stavu pojivových tkání a normální činnosti nervového systému. Dále spolupracuje s železem při krvetvorbě a je důležitá pro správnou funkci imunitního systému.Kdy přidat med do čaje Pokud chcete zachovat všechny nutriční výhody medu, odborníci doporučují ideálně med do čaje nedávat okamžitě poté, co ho uvaříte, ale přidat ho až za několik minut, kdy lehce zchladne. Tento postup vám zajistí úžasnou chuť čaje a také nespočetné zdravotní přínosy, které jsou s medem spojené.

Směs se užívá denně nalačno po jedné lžičce rozpuštěné ve sklenici minerálky. – používáním medu dochází k rozšiřování cév, což je velmi důležité při léčbě vysokého krevního tlaku. Jak skladovat med: – med je vhodné skladovat v suchých místnostech s teplotou do 15 °C.

Jak se správně vonět : Parfém nebo toaletní vodu nanášejte na místa, která se dobře prokrvují. Například na pokožku na spáncích, za ušima, na vnitřní zápěstí, na dekolt, na krční tepny, do loketní nebo podkolenní jamky (především v létě). Z těchto neustále pulzujících míst se bude vůně po celý den uvolňovat a hezky vonět.

Jak dobře Vonet : Vůni vždy nanášejte na pulsní body. Mezi ně patří pokožka na spáncích, oblast za ušima, krční tepny, vnitřním zápěstí, loketní jamky, podkolenní jamky a dekolt. Tato místa jsou nejvíce prokrvená a teplá, neustále pulsující, parfém díky tomu své složky uvolňuje postupně.

Kde roste Manuka

Manuka (lat. Leptospermum scoparium) je druh keřů nebo malých stromů typických pro východní pobřeží obou ostrovů Nového Zélandu a jihovýchodní Austrálie.

Pro většinu zdravých dospělých je obecně považováno za bezpečné konzumovat asi 2-3 lžíce (přibližně 50-75 gramů) medu denně. Je však důležité brát v úvahu celkový příjem cukru, protože med je přirozeným zdrojem cukrů.Na prvním místě je Chile s asi 5,3 miliony tun za rok, následují Peru, Spojené státy americké a Indonésie: každá z těchto zemí těží asi 1 milion tun ročně. Graf světové produkce mědi 1900 až 2010 Chuquicamata v Chile je vůbec jeden z největších povrchových dolů na světě.

Co rozpouští med : Měď je ušlechtilý kov nerozpustný v neoxidujících kyselinách. Částečně rozpustný je v systému s přítomným vzdušným kyslíkem. Měď se také rozpouští v koncentrovaných roztocích kyanidů alkalických kovů za vývoje vodíku.