Odstavec nebo oddíl textu je kohezní, pokud jsou věty v něm dobře strukturovány a propojeny a nedochází ke zbytečnému opakování. Kohezi lze definovat jako gramatické a lexikální prostředky, které vzájemně propojují jednu část textu se druhou.Lepení je metoda spojování materiálů pomocí lepidel, při kterém vzniká trvalý, nerozebíratelný spoj. Lepidlem se rozumí látka, která má schopnost spojit dva povrchy na základě přilnavosti (adheze) a vlastní soudržnosti (koheze). Adheze a koheze jsou tak základní vlastnosti definující látku jako lepidlo.Koheze (z lat. co-haesio) znamená soudržnost.
Co je to koheze skupiny : koheze skupinová – (z lat. co- a haerere = přilnout, lpět) – původně jeden ze sociometrických indexů (viz koherence skupinová), který měl vyjadřovat míru vnitřní sevřenosti skupiny měřenou poměrem vzájemných pozitivních výběrů k celkovému možnému počtu voleb.
Co je koherence textu
Koherentní text je takový text, jehož jednotlivé části spolu mají patrnou souvislost. V běžných případech se autor snaží, aby byl jeho text koherentní, a příjemce také koherenci textu předpokládá, a proto se snaží i v ne zcela koherentních pasážích sledovat smysl textu.
Co to je koherentní : Koherence (z lat. co-haereo, držím pohromadě) znamená soudržnost, ať už fyzickou nebo logickou. Odtud také koherentní – soudržný, dobře uspořádaný, nerozporný. Téhož původu je slovo koheze – soudržnost (viz kohezní síla).
Adheze je označení způsobu přilnavosti povrchů či materiálů na základě fyzikálních či chemických sil na styčných plochách a v jejich nerovnostech. Těchto vlastností využívají i různé stomatologické materiály.
Česky také přilnavost, tedy síla působící v lepidlech citlivých na tlak a zároveň základní předpoklad úspěšného lepení. Jedná se především o schopnost materiálů přilnout k sobě – odborně: přenos tečných sil ve styku dvou povrchů.
Co je to koheze lepidla
Představuje vnitřní soudržnost hmoty lepidla, tedy stav, kdy je lepidlo schopno samo o sobě držet pohromadě. Jde o síly mezi molekulami, které drží částice hmoty ve vazbě. Skládají se z molekulárních přitažlivých sil a zároveň vzájemného propojení polymerovaných molekul.Velké sociální skupiny jsou například obyvatelé jednoho města, národnostní skupiny, lidé s podobným pracovním zařazením (třeba učitelé) a podobně. Pro tyto skupiny platí pouze některé ze znaků malých sociálních skupin (například vzájemná znalost všech členů nebo jejich vzájemná interakce zde neplatí).Jako primární skupina je označována skupina základním způsobem ovlivňující jedince, je charakteristická primárními vztahy mezi nejbližšími lidmi. Příkladem primární sociální skupiny je rodina. Sekundární skupina je skupinou odvozenou, má různé funkce a je vytvořena k různým účelům.
Koherence srdce – tedy sladění mozkových buněk, které máme v srdci s těmi, co máme v mozku a vlastně i s celým tělem.
Jaká je dechová frekvence u dospělého člověka : Běžná dechová frekvence dospělého člověka v klidovém stavu je mezi 12 a 20 nádechy za minutu. Hodnota je u každého člověka jiná a během aktivity bude pravděpodobně vyšší.
Co znamená adhese : Adheze (v obecném smyslu „přilnavost“) je schopnost materiálu (především dvou rozdílných materiálů) spolu přilnout, odborněji fyzikálně je to schopnost přenosu tečných sil ve styku dvou povrchů bez zřetelného pohybu.
Co pomaha na odstraneni lepidla
Každé lepidlo je možné odstranit jiným způsobem. Klasické bílé školní lepidlo rozpustíte ve vodě, na epoxidové lepidlo funguje alkohol a sekundové lepidlo můžete odstranit pomocí acetonu.
Základní charakteristikou malé sociální skupiny jsou úzké vazby mezi členy, znají se osobně, setkávají se a komunikují spolu tváří v tvář (face to face). Za malou sociální skupinu se dá považovat např. rodina, skupina kamarádů, kolektiv dětí ve škole, zájmový kroužek atd.Členská skupina je sociologický pojem označující vlastní společenskou skupinu nebo skupinu, do které člověk náleží, s níž se identifikuje. Anglicky je nazývána in-group, přičemž je tento název hojně užíván i v češtině. Opakem členské skupiny je skupina nečlenská (out-group).
Jak dělíme sociální skupiny : Sociální skupina, s. primární, s. sekundární, formální, neformální, otevřená, uzavřená, malá, velká, typy sociálních skupin – vlastní (členská), vnější/cizí, referenční, vrstevnická, vzájemné pomoci, zájmová, setkávací, socializace, enkulturace, personalizace, pluralita skupinového členství, diferenciace rolí, sankce.