Extremismus je politický směr požadující radikální změny, které většina společnosti nebo vládnoucí režim považuje za nepřijatelné. Extremisté se zpravidla vymezují proti stávajícímu systému a volají po jeho zásadní reformě, případně rovnou svržení.Radikalismus můžeme definovat jako kritické zpochybňování existujících okolností a hlásání reformy nebo zrušení těchto okolností. Nelze být vnímán jako plnohodnotné politické přesvědčení, jde spíše o postoj, jehož obsah i forma se mění podle politické kultury a politických okolností, v nichž se radikálové nacházejí.Radikalizace je proces, v němž člověk nebo skupina přijímá vyhrocené politické, náboženské či sociální názory a cíle. Radikalizovat se může nejen menšina, ale i jedinec, skupina i celá společnost.
Co znamená radikalizovat : Radikalizace je proces, v němž člověk nebo skupina přijímá vyhrocené politické, náboženské či sociální názory a cíle. Radikalizovat se může nejen menšina, ale i jedinec, skupina i celá společnost.
Co vede k radikalizaci
Tu Komise definuje jako fenomén, kdy lidé přejímají názory a myšlenky, které by mohly vést k teroristickým činům. Nedílnou součástí procesu radikalizace je ideologie a v jejím středu je často náboženský fundamentalismus. Radikalizace je však zřídka poháněna pouze ideologií nebo náboženstvím.
Co jsou radikaly : Radikalismus můžeme definovat jako kritické zpochybňování existujících okolností a hlásání reformy nebo zrušení těchto okolností. Nelze být vnímán jako plnohodnotné politické přesvědčení, jde spíše o postoj, jehož obsah i forma se mění podle politické kultury a politických okolností, v nichž se radikálové nacházejí.
Terorismus je užití násilí nebo hrozby násilím za účelem zastrašit protivníka a dosáhnout politických (případně politicko-náboženských) cílů. Terčem teroristických akcí jsou většinou civilisté. Mezi teroristické metody patří atentáty, bombové útoky, únosy osob nebo dopravních prostředků a další násilné akty.
Volné radikály vznikají třemi různými způsoby: homolytickým štěpením kovalentní vazby, redukcí (přidáním jednoho elektronu) nebo oxidací (ztrátou jednoho elektronu). Reaguje-li radikál s jinou normální molekulou, změní ji také na radikál (propagace radikálové reakce).
Co to je oxidační stres
Oxidační stres je stav, který může nastat, když je v těle příliš mnoho nestabilních molekul označovaných jako volné radikály – a zároveň není dostatek antioxidantů, které by jich dokázaly tělo zbavit. Oxidační stres může vést k poškození buněk a tkání.Dle Ganora jsou typickými prvky terorismu „použití či výhrůžka použitím násilí“, „politické cíle“ a „civilisté jako oběti“. Termín 'terorismus' označuje promyšlené, politicky motivované násilí prováděné proti nekombatantům subnacionálními skupinami či tajnými agenty, obvykle za účelem ovlivnění veřejnosti.Tuto kategorii lze dále dělit na: Ultralevicový terorismus. Ultrapravicový terorismus. Etnický terorismus.
Radikálové jsou tedy příznivci určité formy radikalismu. Výroční zpráva Royal Canadian Mounted Police z roku 2009 označuje radikála za osobu, která si přeje dosáhnout velké politické, ekonomické nebo sociální změny ve společnosti.
Co všechno dělá stres s tělem : Při stresových reakcích dochází v organismu k vysílání signálů do hypotalamu a následně podvěsku mozkového, ze kterého se vylučují hormony pro boj se stresem (kortizon, aldosteron, adrenalin, noradrenalin), podporující uvolňování cukrů z jater a svalů do krve.
Co zpusobuje dlouhodobý stres : Typické příčiny stresu jsou: Problémy v práci, ztráta zaměstnání nebo dlouhodobá nezaměstnanost. Zkoušky a termíny. Nemoci, úrazy a dlouhodobé zdravotní problémy.
Co to je Al Káida
Al-Káida (arabsky القاعدة [ælqɑːʕɪdɐ]IPA; lze se setkat i s jinou transkripcí do češtiny, například: al-Kajdá, al-Kajda, al-Kájda, Al-kejda), do češtiny obvykle překládáno jako základna, je militantní islamistickou teroristickou organizací, která stojí za řadou velkých atentátů a únosů v celém světě včetně …
Terorismus je násilná forma prosazování politických zájmů stoupenců určité radikální ideologie (politické, náboženské, nacionalistické, separatistické, ekologické a jiné), cílem násilností je zpravidla civilní obyvatelstvo.Radikalismus můžeme definovat jako kritické zpochybňování existujících okolností a hlásání reformy nebo zrušení těchto okolností. Nelze být vnímán jako plnohodnotné politické přesvědčení, jde spíše o postoj, jehož obsah i forma se mění podle politické kultury a politických okolností, v nichž se radikálové nacházejí.
Co bolí při stresu : Projevy stresu. Jak se projevuje stres Asi to známe všichni. Začnete se potit, klepat, bolí vás břicho nebo hlava, nedokážete se soustředit a negativně to ovlivňuje jak vaše výkony, tak při dlouhodobém působení i každodenní činnosti.