Co si sbalit do psychiatrické léčebny?
Co vzít s sebou do nemocnice

Hygienické potřeby: zubní kartáček + zubní pasta, sprchový gel, šampón, toaletní papír, papírové kapesníky, holení, hygienické vložky hřeben aj. Ostatní: mince či karta na telefon, osobní potřeby jako jsou brýle, naslouchátko apod.Nedobrovolná hospitalizace

Z hlediska psychiatrie se jedná většinou o stav, kdy „pacient ohrožuje bezprostředně a závažným způsobem sebe nebo své okolí a jeví známky duševní poruchy nebo touto poruchou trpí nebo je pod vlivem návykové látky, pokud hrozbu pro pacienta nebo jeho okolí nelze odvrátit jinak“.Já jsem tam nebyla, ale přesnou dobu léčby určuje lékař. Standartní doba je 4-6 týdnů. Já byla různě, nejdéle půl roku, ale to byla jen uzavřená a chroňák.

Co se léčí na psychiatrii : Psychiatrie je lékařský obor, který léčí duševní choroby projevující se patologiemi v oblasti myšlení, emocí, vnímání a také chování nemocných. K méně závažným psychiatrickým diagnózám patří neurózy, úzkosti či fobie, k závažným psychiatrickým onemocněním se řadí psychózy či schizofrenie.

Co si sbalit do psychiatrie

Co s sebou:

přezuvky a domácí oblečení, pyžamo, spodní prádlo (v případě absence disponujeme erárním oblečením) hygienické potřeby – zubní kartáček + pasta na zuby, mýdlo / sprchový gel, šampon, papírové kapesníky, dámské hygienické pomůcky, hřeben aj. ostatní – mobilní telefon, nabíječka, brýle, naslouchátko, apod….

Co si nebrat do nemocnice : co s sebou do nemocnice nebrat: větší množství peněz, cennosti, velké množství oblečení. Pokud už s sebou máte větší finanční obnos či cennosti, doporučujeme vám uložit si je do úschovy dle pokynů přijímacího personálu.

A kdy určitě máme vyhledat psychiatra Na odborníka je třeba obracet se co nejdříve, pokud již potíže narušují schopnosti běžného fungování v zaměstnání, v rodině apod. A urgentně vždy, pokud to „nelze vydržet“, nespavost trvá několik dní, jste unavení a nesoustředění nebo začnete mít myšlenky na sebevraždu.

K prvnímu vyšetření je vhodné s sebou vzít i eventuelní lékařské zprávy (od jiných lékařů), výsledky vyšetření (MRI, CT mozku) či jakékoliv jiné podstatné dokumenty týkající se vašeho zdraví včetně seznamu aktuálně užívané medikace, pokud nějakou užíváte. Samozřejmě kartičku pojišťovny a občanský průkaz.

Kolik stojí hodina u psychiatra

Honorář za naše služby na přímou platbu:

Individuální konzultace 50 minut 1500 Kč
Párové sezení v délce 50 minut 1800 Kč
Párové sezení v délce 80 minut 2700 Kč
Rodinné sezení v délce 50 minut 1800 Kč
Rodinné sezení v délce 80 minut 2700 Kč

Cítíte se ve stresu a nezvládáte své povinnosti tak jako doposud. Máte problém s výchovou vašich dětí Trápí vás již několik týdnů depresivní myšlenky, jste bez energie a zájmu. Pociťujete úzkosti – například máte pravidelně pocity na omdlení, svírá se vám hruď nebo se bojíte jít mezi lidi.Psychiatr uvítá informace o tom, kdy potíže začaly, jak se projevují, co je zhoršuje a co naopak zlepšuje. Zajímají ho také veškeré důležité životní momenty, které mají na váš aktuální psychický stav vliv. Někteří klienti dávají přednost odvyprávění vlastního příběhu, jiní spíše odpovídají na položené otázky.

Psychiatr vám pomůže v těžkých a chronických stavech, jako jsou těžké deprese a úzkosti, vážné poruchy spánku a nálad, poruchy příjmu potravy, těžké závislosti, ztráta kontaktu s realitou a spoustu dalších.

Co rict u psychiatra : Psychiatr uvítá informace o tom, kdy potíže začaly, jak se projevují, co je zhoršuje a co naopak zlepšuje. Zajímají ho také veškeré důležité životní momenty, které mají na váš aktuální psychický stav vliv. Někteří klienti dávají přednost odvyprávění vlastního příběhu, jiní spíše odpovídají na položené otázky.

Co obnasi psychiatrické vysetreni : V rámci psychiatrického vyšetření se psychiatr dotazuje pacienta na aktuální potíže a jeho rodinnou anamnézu. Zkoumá nálady, myšlení, vnímání a osobnost pacienta a na základě zjištěných informací stanovuje diagnózu. Pro určení přesné diagnózy může psychiatr požádat psychologa o psychologické vyšetření.

Co si vzít na JIP

noviny a časopisy, propisovací tužka, poznámkový blok; sebou si ještě vezměte potvrzení o pracovní neschopnosti (pokud máte), průkazku zdravotní pojišťovny, občanský průkaz, ev. výsledky předtransplantačních vyšetření, užívané speciální léky; nápoje (minerální a balené vody, džusy, Coca Cola atd.)

Co s sebou:

přezuvky a domácí oblečení, pyžamo, spodní prádlo (v případě absence disponujeme erárním oblečením) hygienické potřeby – zubní kartáček + pasta na zuby, mýdlo / sprchový gel, šampon, papírové kapesníky, dámské hygienické pomůcky, hřeben aj. ostatní – mobilní telefon, nabíječka, brýle, naslouchátko, apod….Mezi druhotné příznaky patří poruchy spánku a chuti k jídlu, neklid a tělesné zpomalení, únava a ztráta energie, pocity bezcennosti či viny, neschopnost soustředění a rozhodování, myšlenky na smrt nebo sebevraždu.

Co čekat od psychiatra : Psychiatr stanovuje diagnózu, vytváří léčebný plán a jako jediný předepisuje léky. Narozdíl od psychologa nebo psychoterapeuta neléčí slovem, nezajdete si k němu tedy na terapii (pokud nad rámec svého vzdělání nemá ještě psychoterapeutický výcvik). Může vám terapii ale doporučit v rámci léčebného plánu.