Co se stane kdyz pes spolkne kost?
Kost uvízla ve střevech – V tomto případě je nevyhnutelná operace. Zácpa – Vysoký obsah vápníku v kostech může způsobit psovi zácpu. Úlomky kostí jsou velmi ostré a pes tak může mít velké bolesti. Zánět pobřišnice – Z kousků kostí může vzniknout bakteriální infekce, která vytváří praskliny ve stěnách žaludku a střev.Vařené kosti, především kuřecí, se během konzumace štěpí na malé části, které mohou psovi poškodit trávicí orgány. Zároveň jsou vařené kosti pro psy velmi špatně stravitelné a mohou způsobit ucpání střev či žaludku, což si mnohdy žádá operativní řešení.12) Sůl a koření

Příliš mnoho soli a koření může způsobit dehydrataci a zdravotní problémy u psa. Proto by měly být dodržovány doporučené dávky.

Co je smrtelné pro psa : Otravu nejen malých štěňat, ale i dospělých psů mohou způsobit některé potraviny. K toxickým potravinám pro psy patří například: avokádo, cibule, česnek, hrozny a rozinky, kuchyňská sůl, náhradní sladidlo, čokoláda a kakao. Pejsci ale nesmí ani žvýkačky, čaj, sušenky, brambory, pecky třešní či alkohol.

Proč pes prdí a smrdí

Nejvíce zapáchají hnilobné procesy při trávení nekvalitních bílkovin (proteinů) nebo potrava se zbytečně vysokým obsahem proteinů a obilovin. Zpomalená peristaltika střev z důvodu nevhodné skladby potravy i nedostatku pohybu je důsledkem špatného trávení a vzniku plynů.

Proč si psi čichají k zadku : Je to díky množství apokrinních (aromatických) žláz, které se v těchto místech nachází, a které jsou pro ně jako kniha. Vyčtou z nich o vás všechny důležité informace včetně toho, jakou máte právě náladu, jakého jste pohlaví, věku, ale například i to, zda žena právě menstruuje, či kdy jste naposledy měli sex.

Mezi pokročilé příznaky procesu umírání řadím: sníženou tělesnou teplotu, dehydrataci, inkontinenci, neklid, namáhavé dýchání, možnou vokalizaci, změny barvy sliznic, případné projevy bolestivosti.

Masové kosti: Pokud pes sní masovou kost, trávení může trvat i několik dní, zejména pokud pes skutečně kost požírá a tráví. Někdy mohou zůstat drobné kousky kostí v trávicím traktu až několik dní, než jsou úplně rozloženy.

Co nikdy nedávat psům

Další nevhodné potraviny pro psy jsou:

  • ořechy.
  • cibule.
  • česnek.
  • kofein a nápoje s jeho obsahem.
  • slané jídlo.
  • kuřecí kosti.
  • zbytky lidského jídla (kořeněné, mastné, tučné, ostré)

Česnek a cibule

Pokud byste mu ale dávali zejména dlouhodobě cibuli (v syrovém, sušeném i vařeném stavu), můžete mu způsobit velké problémy. N-propyldisulfid obsažený v cibuli a česneku může u psa způsobit chudokrevnost a s tím spojené další potíže, například zvýšenou únavu, celkovou slabost a dýchací problémy.Projevuje vám náklonnost

Pes nás může olizovat jako výraz náklonnosti a lásky. V této chvíli nás bere jako součást své smečky a snaží se nám ukázat, že nám důvěřuje a má nás rád. To může být i projev dominance a ochrany, kdy pes cítí povinnost chránit své lidi před nebezpečím.

Mezi nadýmavé potraviny patří luštěniny, košťálová zelenina, cibule, česnek, silně kořeněná jídla, sycené vody, kynuté pečivo, obzvláště to čerstvě upečené a alkohol, především víno. Tyto potraviny jsou bohaté na síru, která ovlivňuje střevní bakterie a vzniká sirovodík páchnoucí po shnilých vejcích.

Proč se pes schovává pod deku : Při separační úzkosti pes cíleně neničí ostatní věci, které mu nebrání v útěku, maximálně je zničí při snaze překonat strach hledáním náhradního podnětu – stejné, jako když si člověk okusuje nehty, je-li nervózní. Separační úzkost může vzniknout nejen v bytě, ale i v kotci nebo na zahradě.

Co znamená když pes olizuje ruce : Celkově lze říci, že olizování od vašeho psa je obvykle projevem lásky, náklonnosti a snahy komunikovat s vámi. Je to jeden z mnoha způsobů, jak nám pes říká, že jsme pro něj důležití a že mu na nás záleží.

Proč se pes schovává

Chce tím naznačit, že vás nechce rozzlobit. Že je mu situace nepříjemná, může dávat najevo i opakovaným olizováním pysků a zíváním. Pes se schovává nebo se snaží odejít. Pokud se pes schovává za vás nebo za nějaký předmět, je to jednoznačné znamení, že ho něco stresuje nebo děsí.

Když se blíží nevyhnutelný konec

To, že se již blíží doba, kdy je třeba o tomto kroku uvažovat, pozná majitel psa podle charakteristických příznaků, jako je inkontinence moči i stolice, velká únava, zpomalený dech, svalové křeče či neschopnost chůze.Kosti vařením či pečením změní strukturu, ztvrdnou a při skousnutí jsou ostré a třepivé. Což zvláště u psa, který je celý život na granulích a vymizel mu přirozený jehlový reflex, může mít nepříjemné následky.

Proč se pes kouše do zadku : Přestože je psí sáňkování možným příznakem problémů s análními žlázkami, může mít toto chování i další příčiny, například parazity nebo problémy se zažíváním. Anebo psa prostě jen svědí zadek. Pes s impaktovanými análními žlázkami obvykle sáňkuje více než jednou nebo dvakrát a obvykle si zadek olizuje.