Co se léčí v Mariánských Lázních
- Nemoci pohybového ústrojí
- Nemoci ledvin a močových cest.
- Nemoci dýchacích cest.
- Metabolická onemocnění
- Gynekologická onemocnění
- Onkologická onemocnění
- Nemoci trávicího ústrojí
Mariánskolázeňské prameny léčí:
- Nemoci ledvin a močových cest.
- Nemoci dýchacího ústrojí
- Nemoci pohybového ústrojí
- Metabolická onemocnění
- Gynekologická onemocnění včetně léčby neplodnosti.
- Onkologická onemocnění
Léčba: Účinku se využívá u onemocnění zažívacího ústrojí (nemoci žaludku, střev, žlučníku, jater a pankreatu), výměny látkové (obezita, dna, diabetes, mellitus) a u alergických onemocnění, které jsou podmíněné poruchami zažívání. Pramen je silně mineralizovaný s projímavým účinkem.
Co všechno se platí v lázních : V případě komplexní lázeňské péče vám pojišťovna hradí všechny léčebné procedury, celodenní stravu i standardní ubytování. Po dobu pobytu v lázních čerpáte nemocenskou. Některá lázeňská zařízení ale vyžadují doplatky za to, že váš pokoj je vybaven televizí, ledničkou či wifi.
Které lázně jsou nejlepší
Nejlepší lázně v ČR: Kam jít relaxovat Máme pro vás pět tipů
- Karlova Studánka: Lázně s nejčistším vzduchem.
- Karlovy Vary: Nejznámější lázně v ČR.
- Kynžvart: Nejlepší lázně v ČR pro děti.
- Třeboňské lázně jsou jedny z nejnavštěvovanějších.
- Léčebné lázně Jáchymov se mohou pochlubit radonovou vodou.
Jak dlouho trvá pobyt v lázních : Délka základního léčebného pobytu dospělých poskytnutého jako komplexní péče je 21 nebo 28 dní, u dětí a dorostu je 28 dní. U komplexní péče může lékař daného lázeňského zařízení u některých indikací podle konkrétního stavu pojištěnce výjimečně navrhnout její prodloužení.
Termální lázně vynikají svou schopností detoxikovat a regenerovat organismus a jsou nápomocné při pooperačních stavech a psychických onemocněních. Lázeňský pobyt v Karlových Varech je předepisován nejčastěji pacientům s chorobami trávicího a pohybového ústrojí, dysfunkcí ledvin, cukrovkou, dnou a zubním onemocněním.
Příznivých účinků minerálních vod lze po ukončení lázeňské léčby dosáhnout na základě užívání spotřebitelsky baleného Rudolfova pramene. Dávkování: 200 – 500 ml denně, pokud lékař neurčí jinak. Sediment na dně láhve je přírodní jev.
Jak pít Rudolfuv pramen
Je představitelem alkalicko-salinicko-muriatických kyselek. Svým obsahem železa a CO2 se navíc řadí mezi železnaté kyselky. Pramene se užívá k pitným kurám a ke kloktání přímo o vývěru ale také k inhalacím a po ohřevu k minerálním koupelím.Jejich minerální vody jsou používány k pitným kúrám v případě obtíží s trávicím traktem, zejména se žaludkem, žlučníkem, žlučovými cestami, slinivkou břišní, játry, dvanáctníkem a tenkým i tlustým střevem. Karlovarské prameny jsou rovněž indikovány na choroby látkové výměny, mimo jiné i na diabetes mellitus.„Částky se většinou pohybují od 1200 do zhruba 3000 korun na den,“ shrnuje Alice Müllerová ze Svazu léčebných lázní ČR. Pobyt na 21 dní, který lékaři doporučují nejčastěji, tak začíná na 25 tisících a může se vyšplhat až na částku kolem 60 tisíc. 14denní pobyt v lázních vyjde zhruba na 17 až 40 tisíc korun.
Velmi oblíbené jsou mezi pacienty jarní a letní měsíce. Toto období je proto považováno za hlavní lázeňskou sezónu a lázně bývají nejvíc obsazené. Pokud tedy potřebujete pobyt absolvovat na jaře nebo v létě, doporučujeme si termín včas rezervovat.
Které lázně léčí pohybové ústrojí : Mariánské lázně
Léčí se zde následující nemoci: pohybové ústrojí, nemoci ledvin a močových cest, nemoci nervové, nemoci zažívacího ústrojí, nemoci látkové výměny a žláz s vnitřní sekrecí, dýchací a kožní obtíže.
Které lázně jsou na pohybový aparát :
- Františkovy Lázně 16.
- Mariánské Lázně 12.
- Lázně Luhačovice 10.
- Lázně Karlovy Vary 8.
- Lázně Lúčky 6.
- Lázně Nimnica 5.
- Konstantinovy Lázně 4.
- Termální Lázně Hevíz 4.
Na co je dobrý Mlýnský pramen
Mlýnský pramen vyvěrá v srdci nejvýznamnějších českých lázní v Karlových Varech. Jejich minerální vody jsou používány k pitným kúrám v případě obtíží s trávicím traktem, zejména se žaludkem, žlučníkem, žlučovými cestami, slinivkou břišní, játry, dvanáctníkem a tenkým i tlustým střevem.
Používá se především k léčbě kardiovaskulárních chorob a to ve formě koupelí. Chutná minerálka byla také od počátku stáčena do lahví. Od privatizace v roce 1993 byla Poděbradka, a. s. samostatnou firmou. Poděbradku je kvůli geologickým podmínkám nutné čerpat z hloubky přibližně 100 metrů.Léčba: Má protizánětlivý účinek, užívá se u chorob ledvin a močových cest. Pramen má vysoký obsah vápníku a proto je vhodný jako doplněk při léčbě osteoporózy.
Na co je Hadí pramen : Popíjení vody je vhodné při zácpě. Příznivě může pití této vody působit také u onemocnění látkové výměny. Chladnější prameny mají projímavý účinek, teplejší zpomalují vylučování žluče i žaludečních šťáv. Pramen Hadí 30 °C obsahuje méně minerálů než ostatní prameny, ale větší množství CO2.