Co se jí v Itálii na Vanoce?
Na italské vánoční hostině určitě nesmí chybět pasta! Sušená naložená treska v soli, pečené jehněčí, vánoční kuře, špagety s ančovičkami či mušlemi. To jsou častá jídla, se kterými se můžeme přes Vánoce v Itálii setkat. Každá rodina si to však dělá unikátní a každý rok může být jídlo jiné.Ve většině částí této středomořské země děti obdarovává Babbo Natale, tedy dědeček Vánoc. Krásně zabalené balíčky ráno 25. prosince pak děti najdou pod stromečkem nebo u krbu. A kromě dědečka Vánoc někde dětem nosí dárky dokonce čarodějnice jménem Befana.Během Štědrého dne chodí indičtí křesťané na půlnoční mši a stejně jako u nás si mezi sebou předávají dárky. Kostely v Indii zdobí červené květiny, kterým u nás říkáme „vánoční hvězdy“. V indické křesťanské rodině nalezneme spíše strom mangovníku než jehličnatý vánoční stromek.

Kdy slaví Italové Vánoce : Vánoce se v Itálii slaví dne 25. prosince, jemuž se přezdívá Natale. Ráno děti nacházejí pod stromečkem dárky a opět se schází celá rodina. Rodiny v tento den zasedají ke slavnostnímu obědu, který skládá se z několika chodů.

Co muži na Vánoce

Skvělé tipy na vánoční dárky pro muže

  • Bezdrátová sluchátka. Reprosoustavy. Drony. Herní konzole.
  • Akuvrtačky. Přímočaré pily. Gola sady. Akumulátorové svítilny.
  • Funkční termoprádlo. Stany. Spacáky. Sportovní lahve.
  • Pánské hodinky. Chytré hodinky. Peněženky. Speciální rumy.

Co se jí v Česku na Vánoce : Tradiční vánoční menu je u nás velmi zakořeněné a ve většině domácností zcela neměnné. Polévka je rybí nebo hrachová, jako hlavní jídlo se podává smažený kapr s bramborovým salátem, někdo jí vinnou klobásu, nesmí chybět houbový kuba, vánočka a vaječný koňak.

Ačkoli s Ježíškem přišli protestanté, nosí dnes dárky spíše v katolických oblastech. Ježíšek tak přináší vánoční nadílku u nás, v jižním Německu, v Rakousku, Maďarsku, Lichtenštejnsku, Chorvatsku, Polsku, Slovinsku, ve Švýcarsku nebo na Slovensku. Z mimoevropských států pak naděluje třeba v jižní Brazílii.

Od tohoto času se tedy narození Ježíše Krista slaví 24.

V jaké zemi se neslaví Vánoce

Kolem rozsvíceného stromečku si nezahopsáte ani v Saúdské Arábii a v Tádžikistánu. V něm si dokonce neškrtne ani (za Sovětského svazu všudypřítomný) ruský Děda Mráz a děti si v tamních školách nesmějí na Vánoce ani dávat dárečky. Naopak třeba v Dubaji nebo v Kataru jsou obchoďáky vánočně vyzdobené.Jak to v Egyptě o Vánocích vypadá Jednou z tradičních zvyklostí během egyptských Vánoc je pouť k egyptským kostelům, kde věřící společně slaví narození Ježíše Krista. Vánoční bohoslužby jsou plné hudby, modliteb a zpěvu. Návštěvníci přicházejí do kostelů s dárky, které později rozdávají dětem.Tradiční ukrajinské vánoční svátky (Різдвяні свята в Україні) začínají na Štědrý den a slaví se od 24. prosince do 6. ledna, v den oslav Ježíšova křtu, známého na Ukrajině jako Vodoсhrešče nebo Jordánsko.

12 tipů na dárky pro muže: 7. potěší každého bez výjimky!

  • Dron. Touhle „hračkou“ uděláte radost snad každému muži, a to bez rozdílu věku.
  • Chytré hodinky.
  • GPS navigace na kolo.
  • Pouzdro nebo kryt na mobilní telefon.
  • Powerbanka.
  • Lego.
  • Dárkový poukaz do obchodu s elektronikou.
  • Herní konzole.

Co muži pod stromeček : Potěší ho obvykle vše, co může vylepšit jeho prestiž, od dokonale padnoucího obleku, hedvábné kravaty a košile přes koženou peněženku, plnicí pero, tašku na notebook až po elegantní hodinky, manžetové knoflíky či jedinečné parfémy.

Co se nesmí jíst na Štědrý den : Existuje několik potravin, kterým se některé kultury tradičně vyhýbají na Štědrý den.

  • Maso. V mnoha kulturách se na štědrovečerní večeři nejí maso.
  • Ryby s ploutvemi. Dalším jídlem, které se nesmí jíst na Štědrý den, jsou ryby s ploutvemi.
  • Pečivo a sladkosti s výplní
  • Alkohol.

Co se jí v Německu na Vánoce

Německo: štola, klobásy a devět chodů

Na štědrovečerních stolech bývá husa, kachna, klasické klobásy anebo vinné klobásy s bramborovým salátem. Zajímavé zvyky se dají vystopovat v Krušnohoří, kde tradiční štědrovečerní večeře nese název Neinerlaa nebo Neunerlei.

USA. V Americe naděluje dárky Santa Claus ve svém ikonickém červeném kostýmu na saních taženými soby. Dárky naděluje do připravených punčoch na krbu a pod stromeček v noci z 24. na 25.Père Noël je dnes v podstatě identický se Santa Clausem, včetně sobů a toho, že žije na severním pólu, či že může nosit červené oblečení. Kvůli francouzským vlivům v 19. století nosí dárky také v Argentině, Brazílii a Uruguayi pod jménem Papá Noel.

Proč je Štědrý den 24. prosince : Změna přišla až s papežem Juliem I., který ve 4. století rozhodl, že Vánoce, tedy narození Ježíše Krista, budeme oslavovat 24. prosince.