Co se driv nosilo?
Módní a přepychové byly pletené hedvábné punčochy. Pletly se i z vlny a bavlny, méně zámožní nosili punčochy šité ze sukna.Pro volný čas se nosily safari košile, roláky, pulovry (již od 20. let), svetry s norským vzorem nebo melírované barevnosti, či vesty. Sportovní sako se šilo z tvídu, kůže nebo lněného plátna. Extravagantní pánové volili oděvy s kontrastním károvaným vzorem (v klasické barevnosti skotských klanů) nebo pepito.V osmdesátkách byly populární obrovské, výrazné brýle a také zrcadlová skla. V rámci oblečení se nosily průsvitné punčocháče, podkolenky a bezprsté rukavice. Z bižuterie byly v módě perlové náhrdelníky, velké geometrické náušnice v základních barvách a objemné, látkové gumičky do vlasů.

Co se nosilo v 70 letech : let jsou typické džínové bundy, mrkváče (kalhoty široké v pase a zúžené u kotníků), plísňáky (vyšisované kalhoty vzhledem připomínající plíseň), krátké široké sukně, leginy, ponožky v lodičkách, bundičky do pasu, propínací svetry, sáčka s vycpávkami, křiklavě růžová, zelená nebo žlutá barva, zdůrazněný útlý pas či …

Co se nosilo v renesanci

V renesanci byly v módě tak zvané kolárky – krajkové vysoké límce, které se nosily kolem krku. Někdy byly z krajky, někdy z látky zpevňované drátkem. Vynálezem renesanční doby jsou pánské kalhoty. Do té doby totiž muži nosili spíše jednotlivé nohavice připomínající punčochy.

Co se nosilo v 50 letech : V 50. letech se nosily rozšiřující se šaty ve tvaru písmene A nebo zužující se sukně ve tvaru Y. Zdůrazňuje se vosí pas, široké boky a velká ňadra. Nosí se kostýmky, živůtky, vysoké podpatky a peleríny.

Oblibě se těšily kabátky ve zkrácené délce a kimonovými rukávy. Záhy se však oděv stal součástí komunistické propagandy. Na módu se začalo pohlížet jako na zbytečný luxus. Slibně rozjeté podnikání prvorepublikových krejčovských salonů, modelových domů a šití na zakázku ukončilo znárodnění v dubnu 1948.

Okolo 50 procent rodin obývalo jen jednu místnost, přes 22 procent nemělo tekoucí vodu v bytě. V zemi bylo jen 200 dětských lékařů, z tisíce novorozenců jich 48 zemřelo. 228 tisíc lidí nemělo po první světové válce práci. Faktem je, že rok od roku se čím dál více rozevíraly nůžky mezi bohatými a chudými.

Co se nosilo v 90 letech

Zatímco módní minimalisté nosili hlavně černou, béžovou a šedou (někdy s červenou kostkovanou košili), extravagantní maximalisté se zaměřili na odvážné neony: fuchsie, limetkově zelenou a citronově žlutou. Silným trendem mezi rebely, kteří se stavěli proti kapitalismu, bylo domácí barvení oděvů v stylu tie-dye.Siluety s výraznými rameny: Jedním z nejvýraznějších prvků módy 80. let byla velká, často vyztužená ramena na sakách a halenkách. Tento trend symbolizoval moc a sebevědomí a byl populární jak mezi ženami, tak muži. Jasné a neonové barvy: Oblečení s jasnými, často až neonovými barvami bylo všudypřítomné.let. I v 60. letech se nosily oblíbené Mary Janes boty, lodičky, baleríny, boty na vysokém podpatku i na klínku. Ke stylu hippie patřily hlavně sandály a velkým hitem 60.

Ženy nosily pláště stejného druhu jako muži a elegantní pokrývky hlavy, nejčastěji barety a čepce. V renesanční Itálii byly módní blonďaté vlasy a vysoké čelo. Dámy si vlasy různě splétaly do uzlů nebo copů, někdy je nechaly volně splývat na záda.

Co se nosilo v románském slohu : Románskému slohu vévodily tuniky

století. Jak vypadala Byla to volná košile v délce nad kolena či ke kolenům. Šlechta a bohatí lidé nosili tuniky honosně zdobené, chudí zas spíše jednoduché.

Co se nosilo v 60 letech : I v 60. letech se nosily oblíbené Mary Janes boty, lodičky, baleríny, boty na vysokém podpatku i na klínku. Ke stylu hippie patřily hlavně sandály a velkým hitem 60. let byly tzv. go-go boots, což byly kožené vysoké bílé boty na nízkém podpatku, které sahaly do poloviny lýtek.

Kolik stál chleba za socialismu

Kilogram chleba stál tehdy, ještě před měnovou reformou v roce 1953, v obchodech 8 Kčs, na černém trhu dvojnásobek.

Nájemné se počítalo v korunách

A tím je myšleno opravdu nízkého – v řádech jednotek korun. Užívání státního bytu bylo z dnešního pohledu téměř zadarmo. Metr čtvereční bytu se na začátku šedesátých let účtoval za dvě koruny a padesát haléřů. Tato cena navíc zůstala prakticky neměnná až do roku 1989.Pro představu o cenách potravin v roce 1928 přinášíme následující údaje: kilogram chleba stál 3,40 Kč, kilogram brambor 0,85 Kč, kilogram zadního hovězího 14,60 Kč, kilogram másla 25,75 Kč, litr mléka 1,95 Kč, jedno vejce 0,85 Kč a litr desetistupňového piva 2,90 Kč.

Jak se bydlelo za první republiky : Pozlátko první republiky

Dělit se museli nejen o byt, ale také o postel. Těch bylo méně než lidí – na jednom lůžku spali třeba dva sourozenci. Stejně tak ne ve všech bytech byla tekoucí voda – v dobách první republiky si tento luxus mohla užívat jen necelá čtvrtina obyvatelstva. Bydlení ve vilách bylo jen pro bohaté.

【Особняк Гункандзима】Огромный незаконный кондоминиум, построенный парой самоучек-любителей.

Они не останутся мертвыми! Ночь живых мертвецов 1968 | Ужасы, Триллер | Раскрашенный полный фильм