Co se dá udělat z marshmallow?
Postup přípravy

Bonbóny napíchneme na co nejužší špičku klacíku. Bonbóny opékáme asi ve vzdálenosti 20 cm od ohně. Jakmile bonbóny zkaramelizují, jsou hotové. Ještě teplé marshmallow opatrně přendáme na sendvič a položíme na ně druhou sušenku.Do misky vhodné do mikrovlnky, vysypeme 2 balíčky bonbónů Marshmalow, přidáme 2 polévkové lžíce vody, 1 kávovou lžičku kyseliny citrónové, potravinářskou barvu podle účelu použití fondánu. Když chceme hmotu bílou, odřezáváme bílé části od růžových a použijeme 180 g bílých Marshmallow.Marshmallow (/máršmelou/), česky hovorově maršmeloun nebo žužu, je cukrovinka. Její jméno pochází z anglického názvu pro proskurník lékařský (Althaea officinalis). První marshmallowy pocházejí ze starověkého Egypta, kde byly nejprve vyráběny jako ochucené medové bonbony zahuštěné s rostlinnou mízou proskurníku.

Jak se rozpouští marshmallow : Bonbony rozpustíme v teplém mléce. Pro urychlení můžeme nepatrně zahřát v mikrovlnce na nejnižší stupeň. Necháme lehce vychladnout (ne zcela).

Kdo vymyslel marshmallow

Úplně první bonbony marshmallow se ovšem datují až do starého Egypta, kdy lidé vařili extrakt z proskurníku lékařského (Althaea officinalis, anglicky marshmallow) jako žvýkací léčivou pastu slazenou medem. Ta sloužila k tišení bolestí v krku.

Jak připravit marshmallow : Do rendlíku nalijte 300 ml vody a vsypte cukr. Nechte dojít k plnému varu, pak ztlumte a na nižším plameni svařte na hustý cukrový rozvar, trvá to asi 15 minut. (Rozvar by měl mít 115 °C.)

Jedlé fixy jsou vhodné na zdobení většiny cukrářských hmot. Dá se s nimi kreslit na fondán i marcipán a dokonce i na jedlý papír.

Jak na mléčný marcipán

Je to jednoduchá a rychle připravená modelovací hmota. Smícháme 200 g sušeného mléka a 200 g přesátého moučkového cukru. Přidáme lžičku oleje, lžičku medu a asi 4 kapky mandlové tresti. Postupně přikapáváme vodu a vše zpracujeme na tvárnou hmotu.

Jak se opéká marshmallow

Stačí napíchnout marshmallow na opékací tyč a opékat. Nedržte marshmallow příliš blízko ohně, ale přímo nad ním. Teplo ohně zkaramelizuje vnější stranu marshmallow, zatímco vnitřek bude lahodně měkký a teplý. Nechte projevit své vnitřní dítě a užijte si opékání extra velkých marshmallows!Marshmallows vydrží čerstvé maximálně 3-4 týdnů. Po otevření doporučujeme uschovávat na suchém místě do 20 stupňů.Z pravého marcipánu pak můžete vytvářet ozdoby na dorty podle vlastní fantazie a vytvářet nejen marcipánové květy, ale třeba i kloboučky nebo čepičky na marcipánových figurkách. Na mnoho různých použití marcipánové hmoty přijdete přímo při výrobě sami a časem si oblíbíte některé konkrétní tvary kostic.

Pravý marcipán lze použít jako tvarovací hmotu pro výrobu jednoduchých pochoutek ve tvaru kouliček, válečků nebo tyčinek. Lze z něj vypracovat i složitější ozdoby na dorty. Marcipán je výborný jako náplň (nejen) do pralinek. Přidává se do pečených dezertů a slouží jako potahová hmota.

Jak udělat Mrkvicky z marcipánu : Z oranžové části malý kus marcipánu uštípneme, vyválíme asi 4 cm velký kužel ve tvaru mrkve. Nožem naznačíme záhyby na mrkvi a za pomocí špejle připravíme důlek, do kterého vložíme nať. Připravenou zelenou nať napíchneme na špejli a špejlí následně zandáme do samotné mrkve. Špejli vytáhneme a mrkvička je hotová.

Kde koupit marshmallow na opekani : JOJO Marshmallow na oheň | 180 g | Albert.

Jaký je rozdíl mezi fondánem a marcipánem

Rozdíl mezi fondánem a pravým marcipánem

Obvykle se fondánem označuje jak cukrová hmota, kterou známe například z větrníků , tak i hmota, kterou se potahují dorty. Naopak marcipán je směs cukru s mletými mandlemi. Přírodní marcipán je lehce nahnědlý, má barvu slonové kosti, což způsobují právě mandle.

Marcipán nebo fondán je nejlepší rozvalovat na silikonovém válu, kde není třeba hmotu podsypávat. Použitý váleček by měl být plastový nebo silikonový, aby se na něj hmota nelepila. Pokud máte k dispozici jen dřevěný, je nutné použít fólii, nebo potah podsypat moučkovým cukrem, případně škrobem.Pokud však chcete, aby vám doma marcipán vydržel co nejdéle, je nejlepší hmotu obalit fólií. Pravý marcipán vydrží vláčný i několik týdnů a doporučujeme ho skladovat v uzavřené nádobě při teplotě do 20 °C, do lednice nepatří.

Jak vykrajovat z marcipánu : Z vyváleného marcipánu můžeme vykrajovat různé tvary vykrajovátkem nebo nožem. Vhodný na zdobení i pečení. Marcipán můžete použít do těsta nebo náplně. Marcipán můžete také obarvit potravinářskými barvami Dr.