Co s vířivkou v zimě?
Ze všeho nejdříve se musí vířivka odpojit od přívodu elektřiny. Je nutné, aby byl vypnutý i jistič! Poté se vířivka důkladně vypustí a voda se vyfouká také z potrubí, čerpadel, vytápění. Je dobré potrubí vyčistit, ideálně pomocí přípravku SpaBalancer k tomu určenému, který zvládne odstranit i odolný biofilm.Pokud se teploty v zimě pohybují pod 4°C, doporučujeme vířivku rozmontovat a uskladnit na suchém místě s teplotou nad bodem mrazu. Tělo vířivky může zmrznout a popraskat. Teplota vody ve vířivce by měla být vyšší než 4°C. Je třeba zamezit, aby nezamrzla voda uvnitř cirkulačního systému, filtrace a trubic.Voda se začne kazit. Řešením problému s dávkováním chlóru do vířivky jsou pomalurozpustné tablety určené pro vířivé bazény. Tato tableta vydrží ve vířivce cca týden, dle velikosti vířivky užívání. Navíc doporučujeme tabletu umístit do plováku, který zajistí svým pohybem rovnoměrné šíření desinfekce.

Kam s vodou z vířivky : Pokud máte na zahradě prázdný barel na dešťovou vodu, použijte ho jako zásobník a napusťte ho použitou vodou z vířivky. Vodu pak můžete postupně zpracovávat pro zavlažování zahrady.

Jak udrzovat vířivku v zime

Vířivku se doporučuje nevypouštět, upravit v ní chemickou rovnováhu vody a vyčistit její filtr. Dále je doporučeno stáhnout teplotu na protimrazovou úroveň a snížit filtraci na hodinu v cyklu. Toto je nejefektivnější a nejšetrnější postup, který neohrožuje dlouhou životnost vašeho wellness.

Čím podložit vířivku : Podklad pod vířivku musí být rovný, pevný a bez nečistot. Pod vířivku doporučujeme vždy natáhnout podložku, která ochrání její dno před poškozením (k řadě vířivek podložku obdržíte v balení). Myslete také na to, abyste měli po ruce elektrickou zásuvku a přívod vody.

Vířivku se doporučuje nevypouštět, upravit v ní chemickou rovnováhu vody a vyčistit její filtr. Dále je doporučeno stáhnout teplotu na protimrazovou úroveň a snížit filtraci na hodinu v cyklu. Toto je nejefektivnější a nejšetrnější postup, který neohrožuje dlouhou životnost vašeho wellness.

Nejlepší je zapínání solinátoru po každém použití vířivky nebo nastavení automatického spuštění každý druhý den. 💡 Sůl do vířivky se solinátorem byste měli vybírat co nejčistší, určenou pro použití v bazénech a vířivkách. Koncentrace se pohybuje mezi 2 – 3 g/l.

Jak casto davat chlor do vířivky

Zvláště se doporučuje provést nárazového chlorování, které vodu vyčistí a krystalizuje. Pokud se vířivka používá často, může být jednou za měsíc provedena tzv. šoková chlorace.2. Půl hodiny denně je pro zdraví optimální Některé lékařské studie tvrdí, že po 20 minutách koupele ve vířivce lidské tělo využívá maximum zdravotních benefitů teplé okysličené vody. A po této době se již benefity dále nezvyšují.Nafukovací vířivka na slanou vodu přehledně

Vlastnosti nafukovací vířivky na slanou vodu Konkrétní parametry
Kolik soli je potřeba 2 – 3 g/l, u vířivky s objemem 1000 l je optimální 2,5 kg soli.


Bezchlorové prostředky se zpravidla dávkují jednou týdně. Při jejich užívání odpadá vznik chloraminu ve vodě, takže pokud zvládnete ohlídat alkalitu vody a pH faktor, vydrží vám voda ve vířivce celý rok.

Jak udělat podklad pod vířivku : Mobilní vířivku můžete bez obav umístit ven i dovnitř.

Pečlivě vyberte povrch, kam ji postavíte. Podklad pod vířivku musí být rovný, pevný a bez nečistot. Pod vířivku doporučujeme vždy natáhnout podložku, která ochrání její dno před poškozením (k řadě vířivek podložku obdržíte v balení).

Co se stane kdyz si dám hodně soli : Při dlouhodobém zvýšeném příjmu soli se zvýší krevní tlaku, srdce je přetížené a dochází k jeho poškození. Sůl zadržuje vodu a zvyšuje se tak objem tekutiny v organismu. Tím dochází k nadměrnému zatížení ledvin. Ledviny jsou poškozovány zvýšeným tlakem a trvalým zvýšením vylučování natria.

Co se stane kdyz hodně solim

Nadmíra soli nám škodí. Příliš velký příjem sodíku významně zvyšuje riziko vysokého krevního tlaku i srdečních a cévních chorob. Lékaři dnes už nadměrný přísun sodíku viní i z tvorby ledvinových kamenů, oslabení kostí nebo rakoviny žaludku. Lékaři někdy doporučují sůl jako emetikum (dávidlo – na vyvolání zvracení).

20 minut je optimální doba lázně v teplé vodě. Je to perfektní čas, aby se maximálně využily účinky. Samozřejmě, že delší lázeň je v pořádku – je to skvělé, ale účinky lázně se po 20 minutách nezvyšují.Všechny trysky, vodopády, fontány i jiné otvory musí být během procesu filtrování otevřené, aby se z nich odfiltrovala stojící voda, která se kazí nejrychleji. Při použití filtrace v nafukovacích vířivkách ji doporučujeme nechat puštěnou alespoň 12 hodin denně.

Jak často se dává sůl do vířivky : Na nutnost doplnění soli vás upozorní signalizace solinátoru. Koncentraci soli je rovněž možné měřit za pomocí testerů. Je těžké přesně říct, jak často je třeba změnit vodu. Je nutné měnit vodu ve vířivce podle znečištění, minimálně jeden krát za čtvrt roku.