Co s telefonem v letadle?
Mobilní telefon v drtivé většině případů vůbec nic nevysílá a jeho přítomnost kdekoliv se nijak neprojevuje. Většinu doby je to jen pasivní radiopřijímač, který poslouchá základnovou stanici, jestli se po něm náhodou neshání. V takovém stavu by tedy v letadle ani nikde jinde vadit neměl.Normálně fungující chytrý telefon by neměl přímo zapříčinit pád letadla. Může však nepříznivě ovlivnit komunikační přístroje v letadle, to je pravda. Z tohoto důvodu se během cestování telefon přepíná do ‚‚režimu letadlo", kdy se odpojí od všech bezdrátových sítí a vy jej můžete bezostyšně používat.Pokud jej zapomenete vypnout nebo přepnout do režimu pro provoz v letadle, bude váš telefon soustavně hledat signál. Pilotům se pak ve sluchátkách může ozývat nepříjemný zvuk, jako když máte mobilní telefon blízko rádia a někdo vám začne volat.

Na co je režim letadlo : Zapnutí letového režimu vypne všechny vysílače kromě Bluetooth – nemůžete volat, ale můžete poslouchat hudbu, hrát hry, sledovat videa a používat jiné aplikace, které nevyžadují připojení k síti nebo telefonu.

Jak je to s internetem v letadle

Stačí, když má mobil s wi-fi, přes které se v letadle připojí do sítě. Signál ze satelitu a z pozemní sítě EAN zajistí moduly v letadle, o další distribuci se postará palubní wi-fi. Samotné antény jsou poměrně malé, pro každou technologii je nutná jedna samotná.

Jak se uklidnit do letadla : Žvýkání a polykání snižuje tlak v uších, což je zvláště při vzletu a přistání letadla poměrně běžný jev. Zalehlé uši totiž mohou být jednou z příčin nepříjemných pocitů a úzkosti. Sladké pak lidově řečeno obaluje nervy a pomáhá se uklidnit. Podobně jako sklenka něčeho ostřejšího.

V příručních zavazadlech je zakázáno přepravovat zbraně, výbušniny, hořlaviny, chemické a toxické látky, tekutiny a gely. V zapsaných zavazadle je zakázáno přepravovat výbušniny, plyny, hořlavé kapaliny a látky, toxické a infekční látky, radioaktivní materiál, peroxidy, žíraviny a paliva.

Při prvním zapnutí režimu Letadlo v zařízení Android se vypne Wi-Fi a Bluetooth. Toto nastavení můžete změnit, aby bezdrátové připojení zůstalo zachováno a vy zůstali připojeni k zařízením, jako jsou chytré hodinky nebo sluchátka Bluetooth. Bezdrátové připojení můžete také znovu vypnout.

Co se stane když nenastoupím do letadla

Jednoduše nestihnete letadlo a na letišti zaplatíte no-show poplatek plus rozdíl v ceně původní a nové letenky a váš itinerář je stále platný i přesto, že jste některý z letů neúmyslně vynechali. No-show poplatek platí pro případy, kdy vám letadlo uletí, ne když chcete let vynechat.Letadlo na tisícikilometrové trase spotřebuje 14 100 kilogramů kerosinu (spotřeba se liší podle typu letadla), na každých sto kilometrů tedy připadá asi 1 410 kg leteckého paliva. Na 100 km letu zároveň letadlo spotřebuje 28 200 kg vzduchu a vypustí 211 kg oxidů dusíku a 1 110 kg oxidu uhličitého.Příprava před dlouhým letem

  1. Udělejte online check-in, obvykle se otevírá 24–48 hodin před odletem.
  2. Připravte si v předstihu veškeré dokumenty a zavazadla.
  3. Pohodlně se oblékněte.
  4. Naplánujte si, co budete během letu dělat.
  5. Nabijte elektronická zařízení a přibalte nabíječky s USB konektorem či powerbanku.


Ceny jsou různé, platí se za čas připojení nebo za určitý objem dat. Všeobecně je to relativně drahá záležitost, za celý let se obvykle platí 15 až 20 eur (375 až 500 korun), sazby za objem dat se pohybují od 15 dolarů (300 korun) za 0,5 GB u Emirates po 30 eur (750 korun) za 200 MB u Air France.

Jak sledovat letadlo online : Na internetu je k dispozici online radar leteckého provozu. Jedná se o službu na adrese www.flightradar24.com. Tato internetová online aplikace ukazuje pohyb letadel online ve vzdušném prostoru nejen nad Evropou.

Co dělat aby mi nebylo špatné v letadle : Zaujměte polohu blízko těžiště dopravního prostředku – přední část autobusu, přední sedadlo v autě, prostředek lodi, přední část letadla. Seďte v polosedě, s mírně zakloněnou hlavou. Oči mějte zavřené nebo pozorujte vzdálený nepohyblivý předmět. Snažte se dívat ve směru jízdy a nepohybujte příliš hlavou.

Jak si lehnout v letadle

Trochu si zdřímnout je příjemné. Ale sedadla v letadle nejsou vždy ta nejpohodlnější. Řešením tak bude cestovní polštář. Nezáleží na tom, či budete sedět u okna či v uličce, hlavu můžete uvolnit a opřít o polštář.

Na palubu si s sebou vezměte všechny hodnotné a křehké předměty jako šperky, fotoaparát, elektronická zařízení (mobilní telefon, notebook), nabíječky a adaptéry. Tyto předměty budete muset spolu s balíčkem tekutin při kontrole vybalit. Proto je mějte zabalené a připravené úplně nahoře.Pojďme se podívat na top 10, co zaručeně v letadle nedělat.

  • Tleskání v letadle při přistání
  • Sluchátka v uších při vzletu a přistání letadla.
  • Spánek při vzletu a přistání letadla.
  • Natáčení videa a pořizování fotek posádky bez jejich svolení
  • Chození na záchod během turbulencí

Kam dát nabíječku v letadle : Na palubu si s sebou vezměte všechny hodnotné a křehké předměty jako šperky, fotoaparát, elektronická zařízení (mobilní telefon, notebook), nabíječky a adaptéry. Tyto předměty budete muset spolu s balíčkem tekutin při kontrole vybalit. Proto je mějte zabalené a připravené úplně nahoře.