Co s mokrou podlahou?
Mezi absolutní klasiku pro vlhké prostory se řadí všechny „minerální“ materiály, jako je obkladový kámen, keramika či beton. Patří sem také nejen samonivelační cementové stěrky, které jsou ideální na plochy v garážích, dílen a suterénů, ale také např.Nejrychlejší vysoušení je ohřát vzduch v objektu třetí den po vylití anhydritové podlahy a nárazově vyvětrat. To opakovat co nejčastěji. Pokud je v podlaze podlahové topení, začněte topit po 7 dnech od vylití anhydritové podlahy.Zejména u novostaveb, kdy je třeba před pokládkou finální vrstvy podlahy dokonale vysušit podklad, pomohou vysoušeče a ventilátor. Ty primárně vysouší vzduch sekundárně i stěny a podlahy. Existují vysoušeče kondenzační, ve kterých dochází ke srážení vlhkosti, velmi činné adsorpční nebo horkovzdušné.

Jak opravit spáry v plovoucí podlaze : V případě nedostatečné dilatační spáry bude potřeba část podlahy rozebrat a okrajové dílce plovoucí podlahy zkrátit, aby byla dilatační spára zachovaná. Jakmile si podlaha „sedne“, můžete spáru potom opět zakrýt přechodovou lištou. Jak přesně velkou spáru je potřeba zachovat, poradí výrobce konkrétní podlahy.

Co vytahuje vlhkost

Pravidelně větrejte

V zimě větrejte krátce a intenzivně, v létě klidně i celý den. Je dobré, když můžete udělat průvan, který vlhkost z bytu vyžene. Pokud nemůžete mít stále otevřená okna, nechte proudit vzduch alespoň takzvanou mikroventilací, kdy je okno pootevřené jen na malou mezeru.

Co nejlépe pohlcuje vlhkost : Pohlcovač vlhkost je jednoduché zařízení, které absorbuje vodu z okolí, čímž vysušuje okolní vzduch. Jako nejlepší pohlcovač vlhkosti do bytu se ukázal Ceresit Stop vlhkosti Aero 360°. Do koupelny se potom hodí speciální model Ceresit Stop. Mnohem výkonnější jsou odvlhčovače vzduchu.

Zaplavení domu při povodních či přívalových deštích

Pak je potřeba vodu co nejdříve odčerpat a dům vysušit. Vysušit vlhké zdivo nebo se zbavit nežádoucí vlhkosti, případně plísní, nám pomohou vysoušeče – odvlhčovače. Odvlhčovače jsou zařízení sloužící pro snižování nadměrné vlhkosti vzduchu.

Konstrukce podlah je možné vysoušet podtlakově za použití štěrbinových adaptérů. Zcela tak odpadá nutnost demontáže povrchů a vrtání konstrukcí podlah. Celková doba vysoušení u takto vodou zasaženého bytu je 10 – 14 dní. Cena závisí na stupni zatečení, skladbě podlahy a podlahové ploše.

Čím vyplnit spáry v podlaze

Sikaflex® Floor je vyvinut pro těsnění přípojných spár v podlahách, řezaných spár v průmyslových podlahách a spár v podlahách mezi prefabrikovanými betonovými prvky. Sikaflex® Floor je odolný vůči vodě, mořské vodě, ředěným alkáliím, cementovým omítkám a ve vodě rozpustným čistícím prostředkům.Upevněte klínek lepidlem na dřevo. Pokud není možné se dostat do prostor pod podlahu, existují i další způsoby, jak se hluku zbavit. Kupte si soupravu na vrzající podlahy, kterou můžete koupit v železářství, a která obsahuje šrouby s odlomitelnou hlavičkou. Je určená právě na podlahy, které je nutné opravovat shora.Jestli doma nechcete mít plíseň a nechcete být nemocní, je potřeba topit. Lékaři doporučují doma udržovat 20 až 21 stupňů Celsia. Pro starší lidi je optimálních 23 stupňů v domácnosti a máte-li doma novorozeně, zvyšte teplotu ještě o jeden stupeň, aby se při přebalování nenachladilo.

Vynikajícím základem pro domácí sáček na absorbování vlhkosti bude silikonový gel. Najdete jej v papírových sáčcích s nápisem silica gel obvykle připevněným k taškám a botám. Tento minerál má překvapivě vysokou schopnost absorbovat vlhkost.

Co dělat s poškrábanou podlahou : Úplně nejjednodušší způsob opravy je využití permanentního fixu na podlahy. Stačí fixem zabarvit poškrábaná místa a nepoznáte, že na podlaze nějaké škrábance byly. Tento způsob je vhodný na méně hluboké škrábance. Pokud se na plovoucí podlaze objeví hlubší rýhy, je nutné použít podlahářský vosk nebo tmel.

Jak nejrychleji Vysusit zeď : U sanované zdi:

Otvory vyplníte injektážním krémem VYSUŠ ZEĎ KRÉM. Otvory a spáry uzavřete VODOTĚSEM. Do výšky otvorů natřete hydroizolaci LEPENKA V KÝBLU. Necháte dlouhodobě větrat, nebo nanesete sanační omítky HASSAN.

Jak vyplnit díru v podlaze

Z díry v podlaze stačí odstranit nesoudržné části, průmyslovým vysavačem vysát prach, díru navlhčit vodou a zapravit betonovou směsí. Povrch betonové směsi se zahladí ocelovým hladítkem a je hotovo. Menší díry v betonové podlaze není třeba opravovat, vyrovnají se během aplikace samonivelační stěrky.

Jestliže jste se rozhodli pro rekonstrukci podlahy a výše uvedené je váš případ, doporučuje se starou škváru určitě vyhodit. V současnosti jsou podlahové materiály zcela jiné, proto není vůbec žádný problém nahradit škváru adekvátně nahradit třeba odlehčeným cementovým potěrem v jakékoliv síle.Jednou z možností je použít lak na dřevěnou podlahu. Nanáší se na její povrch tenká vrstva lazurovacího nebo disperzního laku. Lak je odolný vůči oděru, má protiskluzové vlastnosti a není náročný na údržbu. Obvykle se nanáší ve třech vrstvách a dokáže tak podlahu ochránit před nečistotami a tekutinami.

Jak odstranit vrzání podlahy : Najděte místo činu, respektive zdroj vrzání, a přesně do těchto rýh v podlaze nasypejte trochu grafitového prášku. Vtlačte prášek do spojů vrzajících parket, místo překryjte hadrem nebo starou utěrkou a několikrát si na něj stoupněte celou svou vahou. Díky tomu prášek pronikne až do hloubky a vrzání ustane.