Vodní rostliny nejsou jen lekníny, vysaďte si orobinec, sadec, ostřici, upolín nebo jiné. Vodní rostliny jsou nejen krásné a vytváří příjemnou atmosféru, ale mají i čistící funkci. Jak vysadit vodní rostliny Je důležité rozlišovat rostliny, které rostou přímo ve vodě nebo ve vlhké půdě a okolí vodních prvků.Příklady bylin vázaných na vodu
stulík žlutý (b) – Oproti leknínu má spíše oválné listy a menší, žluté květy. rákos obecný (c) – Součást břehového porostu, tvoří monokultury – rákosiny. orobinec (d) – Na březích, má typická hnědá plodenství sestávající z nažek s chmýrem (šíří je vítr).Rostliny vhodné pro hydroponii
Pro hydroponické pěstování je vhodná téměř každá pokojovka (např.: monstera, epipremnum, aglaonema, philodendron a mnoho dalších), ale i bylinky, zelenina a ovoce.
Co roste u rybníka : Na krajích rybníka roste rákos, orobinec širokolistý, rdesno obojživelné, blatouch bahenní, ale i stromy jako vrba a olše. a další živočichy. a blešivci. Larvy hmyzu a nitěnky stále přerývají bahno na dně a zvyšují tím jeho plodnost.
Co se nachází ve vodě
Základní molekulová struktura vody se skládá z jednoho atomu kyslíku a dvou atomů vodíku (H2O). V přírodě, během svého koloběhu, za působení slunečního záření, gravitace a pohybu planety, voda mění své skupenství. Z oceánů a dalších zdrojů povrchové vody se vypařuje a vytváří mraky.
Které vodní rostliny čistí vodu : Existují různé druhy rybničních rostlin. Tato čisticí směs rostlin pro jezírka se skládá ze 6 různých rostlin, které jsou všechny čisticí: Acorus, Carex, Iris, Phragmites, Sparganium, Typha. Směs 6 různých rybničních rostlin, které kvetou krásnými květy. A vy se můžete těšit na mimořádně veselé a barevné jezírko.
Existují různé druhy rybničních rostlin. Tato čisticí směs rostlin pro jezírka se skládá ze 6 různých rostlin, které jsou všechny čisticí: Acorus, Carex, Iris, Phragmites, Sparganium, Typha. Směs 6 různých rybničních rostlin, které kvetou krásnými květy. A vy se můžete těšit na mimořádně veselé a barevné jezírko.
Pro začátečníky jsou vhodné především rostliny druhu Anubias, Microsorum pteropotus, rostliny rodu Cryptocoryne a mechy. Jestliže si pořídíte rybičky, které se rostlinami živí, pak jsou jimi nejvíce ohrožené druhy rostlin, které mají měkké listy a stonky (například. Egeria).
Co potřebuji na hydroponii
Hydroponie. Celé kouzlo tkví v tom, že potřebujete pouze vodu, pěstební médium (např. keramzit), rostlinu a samozřejmě vhodný obal a pěstební nádobu s vodoznakem. V hydroponii rostlina čerpá živiny pouze z vody a díky propustnému pěstebnímu médiu, které do sebe vstřebává vlhkost a vodu.Hydroponie neboli hydroponické pěstování rostlin představuje důmyslný způsob pěstování v živném roztoku, který rostlině dodává vše potřebné bez nutnosti jejího uchycení v půdě. Vystačíte si tak pouze s rostlinou, živným roztokem a pěstebním médiem pro uchycení rostliny v hydroponickém květináči.Rybník, někdy označovaný jako vodohospodářská stavba, je vodní dílo typu umělé vodní nádrže určené především k chovu ryb, vodní drůbeže a obecně plní i funkci přirozeného zadržování (retence) vody v krajině.
Z drobných sítí se při výlovech používá keser, což je síť pytlovitého tvaru připevněná na kruhovém oblouku, která slouží k přenášení a nakládání ryb. Při výlovech větších rybníků se používá mechanický keser, který je schopný jednorázově vybrat a přemístit až 100 kg ryb.
Jaké minerály jsou ve vodě : Jaké je běžné složení pitné vody
- Vápník a hořčík neboli celková tvrdost vody. Určité množství vápníku a hořčíku je v pitné vodě vítáno, protože kdybychom dlouhodobě užívali vodu zbavenou těchto minerálů, ochudíme o ně i své tělo a budeme je muset nahrazovat z jiných zdrojů.
- Sodík.
- Chloridy.
- Železo.
- Mangan.
- Další látky.
Co hoří ve vodě : Kyslík podporuje hoření, tudíž plamen se rozhoří ještě více. Zároveň zde dochází také k reakci, kdy rozžhavený hořčík velice snadno redukuje vodu – odebírá jí kyslík. Vzniká oxid hořečnatý, potažmo i hydroxid hořečnatý. Ve všech případech vzniká také vodík, který je hořlavý.
Co čistí vodu
Voda se čistí především varem, chemickými látkami a nebo UV světlem. Čištění vody je obzvláště důležité v zemích třetího světa, kde jsou virové nemoci obvyklé.
Čištění vody je proces, kterým se voda zbavuje mechanických, chemických a biologických nečistot. Cílem je získat dostatečně čistou vodu pro požadované účely. Mezi nejběžnější operace určené k čištění vody patří destilace, reverzní osmóza, filtrace přes aktivní uhlí, mikrofiltrace, ultrafiltrace a elektrodeionizace.Jak dopomoci k čisté vodě v jezírku
- Pořiďte si filtraci – ta vám vodu mechanicky čistí.
- Pořiďte si čerpadlo – žene vodu do filtrace.
- Fontánky – nemají pouze okrasnou funkci, jak by se mohlo zdát.
- UV lampa – ultrafialové záření snižuje množství řas.
- Čistěte filtr v jezírkové filtraci.
Co můžu dát do akvária :
- vhodné jsou – dub, buk, akát, jabloň, hrušeň, třešeň, ořech, švestka, meruňka, broskvoň, atd.
- rozhodně nepoužívejte smrk, borovici, jedli, lísky, topoly.
- zkrátka potřebujete nějaké tvrdé dřevo (ve vodě vydrží déle)