Co pít při střevní chřipce?
"Zpočátku pijte černý čaj, po dobu chřipky zkuste suchary a starší chléb. V žádném případě by to neměla být tučná a smažená jídla, volte spíše jídlo dušené. Doporučuji také mrkev, rýži nebo rýžový odvar, jogurt, banány nebo lehké polévky." Užívat můžete také léky tlumící průjem.Léčba střevní chřipky

Ze všeho nejdůležitější je myslet na pitný režim a mít stále po ruce obyčejnou vodu nebo neslazený černý čaj. Pokud vás trápí jen průjem, můžete vyzkoušet osvědčené pomocníky jako je Smecta nebo Imodium.Doba trvání střevní chřipky je individuální, zpravidla je to 1-7 dní. Závisí od toho, co průjem způsobuje, a také platí, že čím dříve se začnete léčit, tím dříve budete fit. Pokud vás trápí potíže delší dobu než týden, vyhledejte lékaře, který provede potřebná vyšetření.

Co jíst při trávicích potížích : Vhodné jsou například banány, dušená mrkev, jablečný kompot, suchá rýže, piškoty, suchary či suché starší pečivo. Později můžete přidat také bramborovou kaši, dušenou zeleninu nebo kousek libové šunky. To všechno ale výhradně v malých porcích. Však se nebojte, hlady neumřete!

Jak dlouho trvají střevní potíže

Inkubační doba střevní chřipky je od několika hodin až do sedmi dnů. Doba onemocnění trvá většinou jen pár dní, a především dospělý člověk se dokáže vyléčit sám nebo na základě doporučení od specialistů z lékárny. Výjimkou není ani pouze jednodenní střevní chřipka.

Co se může jíst když má člověk průjem : Vybírejte lehce stravitelné potraviny, jako je bílé pečivo, banány a rýže, mohou uklidnit podrážděné střevo. Vyhněte se potravinám, které mohou zhoršovat průjem, jako jsou pikantní jídla, vysoký obsah vlákniny a tuků. Zvyšte příjem tekutin.

Inkubační doba střevní chřipky je od několika hodin až do sedmi dnů. Doba onemocnění trvá většinou jen pár dní, a především dospělý člověk se dokáže vyléčit sám nebo na základě doporučení od specialistů z lékárny. Výjimkou není ani pouze jednodenní střevní chřipka.

  1. Tekutiny a půst. Průjmem se z těla odplavují škodlivé látky.
  2. Heřmánek. Heřmánkový čaj má prospěšné účinky na trávicí ústrojí a zažívací systém.
  3. Černý čaj. Většina z nás ví, že černý čaj je na průjem skoro zázračný.
  4. Ostružník. Listy ostružníku obsahují třísloviny, které mají stahující efekt.
  5. Rýže.
  6. Dušená mrkev.
  7. Banány.
  8. Borůvky.

Co jíst a pít po zvracení

Co jíst a pít při zvracení

Pokud vám rohlíky a křupky nedělají zle, pomalu zařaďte nemastná jídla a konzumujte je v malých dávkách. Nejlépe se snáší nemastné ovesné a bramborové kaše, vařená mrkev, libové kuřecí maso, nemastné vývary a klasika v podobě dětských piškotů, banánů a rýže.V první fázi střevní katarální horečky byste měli pít často, ale v malém množství. Druhý den můžete začít jíst lehkou stravu, bílou rýži, suchary nebo krekry. Třetí den je vhodné zařadit do stravy vařené maso, např. krůtí, kuřecí nebo tvaroh.Dietní strategie při průjmu

Vybírejte lehce stravitelné potraviny, jako je bílé pečivo, banány a rýže, mohou uklidnit podrážděné střevo. Vyhněte se potravinám, které mohou zhoršovat průjem, jako jsou pikantní jídla, vysoký obsah vlákniny a tuků. Zvyšte příjem tekutin.

Nejběžnějším prostředkem pro zmírnění nepříjemných projevů podrážděného žaludku je soda ve formě prášku. Na pálení žáhy jsou také velmi oblíbené žvýkací tablety Rennie či suspenze Gaviscon, která brání návratu žaludeční šťávy do jícnu.

Co nejrychleji zastaví průjem : Při akutním průjmu doporučujeme užívat Tasectan 500 mg, který je dostupný v tobolkách. Tacetan 500 mg mohou užívat dospělí a děti nad 14 let. Užívejte 1 až 2 tobolky každých 4 až 6 hodin do vymizení příznaků. Pro děti již od narození Tasectan 250 mg KIDS, v sáčcích.

Co je dobré na křeče v břiše : Stejně jako u průjmu vám jako první pomoc může posloužit obyčejné adsorpční uhlí, které má schopnost navázat na sebe plyny ve střevech. Proti nadýmání účinně působí přípravky s obsahem simetikonu jako je Espumisan. Z bylinek, co pomáhají na křeče v břiše, vyzkoušejte třeba kmín, fenykl nebo anýz.

Co nejíst při průjmu

Dietní strategie při průjmu

Vybírejte lehce stravitelné potraviny, jako je bílé pečivo, banány a rýže, mohou uklidnit podrážděné střevo. Vyhněte se potravinám, které mohou zhoršovat průjem, jako jsou pikantní jídla, vysoký obsah vlákniny a tuků.

Sáhněte raději po neochucené mírně sycené minerálce, po mírně slazeném černém čaji (variantou černého čaje na průjem pro děti je černý čaj bez kofeinu), odvaru z řepíku, heřmánku, máty či borůvkových plodů. Ke slazení čajů můžete využít i včelí med.Střevní chřipka trvá jeden až čtyři dny. Postižené osoby jsou však nakažlivé ještě 48 hodin po odeznění symptomů. Ve stolici mohou viry přežívat až dva týdny.

Jak se pozná střevní chřipka : Projevy střevní chřipky

  • průjem,
  • bolesti břicha,
  • křeče do břicha,
  • nadýmání,
  • nevolnost,
  • zvracení
  • zvýšená teplota.