Co použít místo ústní vody?
Pochopitelně v kombinaci s bylinkami pro výrobu ústní vody, které jsou osvědčené: šalvěj, petrželka, skořice, hřebíček i andělika lékařská. Libovolné bylinky (například 20 g šalvěje, 10 g skořice, 20 ks hřebíčku) stačí nasypat do 1,5 litrové nádoby a zalít litrem horké vody, maximálně pět minut nechat povařit.Do hrnce dáme šalvěj, skořici, hřebíček a vše zalijeme vroucí vodou. Všechny tři složky mají prospěšné účinky pro naši ústní dutinu – skořice ničí bakterie, působí proti zubnímu kameni a má dezinfekční účinky, hřebíček působí antisepticky a šalvěj dezinfikuje a hojí rány v ústech.Pravidla pro správné používání ústní vody

Ústní vodu používejte jedenkrát denně po vyčištění zubů, nejlépe večer a poté již nepijte. Účinnost ústních vod výrazně snižuje SLS, které zubním pastám dodává pěnivost. Zde je dobré počkat s vypláchnutím úst ústní vodou cca 30 minut po vyčištění zubů.

Co dělá ústní voda : ZÁVĚR: Změňte způsob péče o ústní dutinu: Ústní voda používaná dvakrát denně pomáhá udržovat zuby a dásně zdravé. Zabraňuje vzniku a snižuje množství zubního plaku, který je jednou z hlavních příčin problémů s dásněmi. Ústní vody s fluoridem navíc posilují zubní sklovinu.

Proč nepoužívat ústní vodu

"Chemikálie obsažené v ústní vodě mohou negativně reagovat na přídavné látky obsažené v potravinách (např. v kole, čaji, kávě či červeném víně) a zubní sklovina se tak může při delším používání nepříjemně zabarvovat," vysvětlil Seymour.

Jaká je nejlepší ústní sprcha : Uživatelé hodnotí nejlépe značky Oral-B, Tesla a Philips Sonicare. Nejlépe hodnoceným výrobkem je Oral-B Aquacare Ústní sprcha. V případě, že jste si nezvolili v této kategorii žádný výrobek, podívejte se také na kategorie Cestovní ústní sprchy, Domácí ústní sprchy a Náhradní hlavice na ústní sprchy.

Ingredience: 1-2 lžíce kokosového tuku, 1 lžička jedlé sody, stévie podle chuti (nejlépe v tekuté podobě), několik kapek tea tree oleje. Místo tea tree oleje můžete použít další typy esenciálních olejů: Eukalyptus – protizánětlivý, proti plísním, proti virům, zlepšuje a podporuje přirozené klima v ústech.

Podstatný je druh fluoridu, jeho koncentrace a pH ústní vody. Ústní voda by neměla obsahovat více než 0,05 % fluoridů, ale současně by jejich měla obsahovat dostatečné množství, aby byla účinná. Je důležité zmínit, že jejich samotná přítomnost nezaručuje dobrý účinek.

Čím dezinfikovat ústní dutinu

Dezinfekce dutiny ústní je možná i kloktadly nebo roztoky určené k výplachům úst. Zakoupit lze již hotový roztok na kloktání nebo si můžete sami udělat odvar z heřmánku či řepíku a jím vyplachovat ústa. Mezi velmi oblíbené produkty určené ke zmírnění a léčbě zánětů či infekcí v dutině ústní patří pastilky, tabletky.Dezinfekce dutiny ústní je možná i kloktadly nebo roztoky určené k výplachům úst. Zakoupit lze již hotový roztok na kloktání nebo si můžete sami udělat odvar z heřmánku či řepíku a jím vyplachovat ústa. Mezi velmi oblíbené produkty určené ke zmírnění a léčbě zánětů či infekcí v dutině ústní patří pastilky, tabletky.1 Odměřte asi 20 mililitrů (4 čajové lžičky) ústní vody LISTERINE® do skleničky. 2 Bez ředění si nalijte obsah skleničky do úst. 3 Proplachujte ústa po dobu 30 sekund (v duchu počítejte do 30 nebo použijte stopky). Nedělejte si starosti, pokud napoprvé nedodržíte dobu 30 sekund – s každým dalším pokusem to půjde lépe.

Nejčastěji vzniká příčina v dutině ústní a je způsobena bakteriemi. Mezi příčiny bakteriální nerovnováhy patří nedostatečná zubní hygiena, povlak na jazyku, zubní kaz, mezizubní prostory ve kterých se mohou hromadit zbytky jídla aj. Pokud se u vás zápach z úst objeví, navštivte lékaře, který zhodnotí důvod vzniku.

Jak si čistit zuby ústní sprchou : Postupujte podél linie dásní – od jednoho zubu ke druhému. Miřte proudem vody na linii dásní a do mezizubních prostor. Miřte na špičku zubu, základní linii dásně a mezery mezi jednotlivými zuby. Trysku držte u každého zubu přibližně dvě sekundy a postup opakujte z vnější i vnitřní strany všech zubů.

Čím nahradit mezizubní kartáček : Dentální nit – používá se na běžné čištění mezizubních prostor tam, kde se nevejdou mezizubní kartáčky. Nebo se s ní dočišťují přední horní a dolní zuby po vyčištění mezizubním kartáčkem. Dentální páska – používá se u velice těsných mezizubních prostor, kde se přes bod kontaktu zubů nevejde ani dentální nit.

Čím doma vybělit zuby

Kromě každodenní ústní hygieny obohacené o bělící zubní pasty a ústní vody můžete sáhnout také po speciálních přípravcích, které se používají jednou za čas. Řeč je o bělících perech, pudrech proužcích, páscích a dalších produktech. Jaké jsou jejich výhody a který zvolit Záleží čistě na vašich preferencích.

Začněte tím, že si odměříte takové množství šamponu, jak objemný budete chtít výsledný produkt mít. Doporučujeme však zhruba 2–4 lžíce. Následně přidejte množství zubní pasty odpovídající ¼ objemu použitého šamponu. Poté už stačí přidat jen vybrané barvivo nebo třpytky pro hezčí vzhled výsledného slizu.Na bolestivý zánět dásní jsou vhodné ústní vody, gely nebo masážní roztoky buď na čistě bylinné bázi nebo navíc s obsahem chlorhexidinu, který má silnější antibakteriální a protizánětlivý účinek. Vynikající je například šalvějová ústní voda. Šalvěj totiž působí antisepticky a má stahující účinek.

Co na výplach úst : Dezinfekce dutiny ústní je možná i kloktadly nebo roztoky určené k výplachům úst. Zakoupit lze již hotový roztok na kloktání nebo si můžete sami udělat odvar z heřmánku či řepíku a jím vyplachovat ústa. Mezi velmi oblíbené produkty určené ke zmírnění a léčbě zánětů či infekcí v dutině ústní patří pastilky, tabletky.