Co potřebuji na podporu v nezaměstnanosti?
potvrzení o zaměstnání (zápočtový list), doklad o výkonu jiné výdělečné činnosti, u osoby samostatně výdělečně činné potvrzením o době trvání účasti na důchodovém pojištění a o vyměřovacím základu pro pojistné na sociální zabezpečení a příspěvek na státní politiku, potvrzení zaměstnavatele o výši průměrného výdělku.Platný průkaz totožnosti (občanský průkaz, cestovní pas) nebo náhradní doklad, kterým klient prokáže svou totožnost a místo trvalého bydliště, potvrzení o ukončení pracovně právního vztahu případně o náhradní době, u absolventů doklad o nejvyšším ukončeném vzdělání.Nárok na podporu v nezaměstnanosti nemá uchazeč o zaměstnání, který v posledních 6 měsících před zařazením do evidence uchazečů opakovaně sám ukončil pracovní poměr nebo se kterým byl v tomto období rozvázán pracovní poměr pro hrubé porušení pracovní kázně.

Jaké doklady vzít na úřad práce : Jaké dokumenty si mám přinést s sebou Samozřejmě občanský průkaz. Chtít po vás budou i doklad o skončení pracovního poměru, nejčastěji výpověď nebo dohodu o skončení pracovního poměru. Dále zápočtový list, potvrzení o výši průměrného výdělku a evidenční list důchodového pojištění.

Kolik musím mít odpracováno abych dostal podporu v nezaměstnanosti

Základní podmínkou pro vznik nároku na podporu v nezaměstnanosti je získání doby důchodového pojištění ze zaměstnání nebo z jiné výdělečné činnosti v délce nejméně 12 měsíců, a to v období 2 let před zařazením do evidence uchazečů o zaměstnání.

Kdo nemá nárok na podporu v nezaměstnanosti : Jsou i případy, kdy podporu nedostanete, a to například: Pobíráte starobní důchod, nemocenskou, ošetřovné nebo mateřskou. Dostali jste výpověď kvůli hrubému porušení pracovního pořádku a povinností zaměstnance. Byl vám přiznán nárok na výsluhový příspěvek, který je vyšší než případná podpora v nezaměstnanosti.

Základní podmínkou pro vznik nároku na podporu v nezaměstnanosti je získání doby důchodového pojištění ze zaměstnání nebo z jiné výdělečné činnosti v délce nejméně 12 měsíců, a to v období 2 let před zařazením do evidence uchazečů o zaměstnání.

Jak dlouho je možné být na úřadu práce Délka podpory v nezaměstnanosti závisí na věku uchazeče o zaměstnání a je časově omezená. Uchazeči do 50 let mohou dostávat podporu maximálně pět měsíců, uchazeči do 55 let osm měsíců a uchazeči nad 55 let a více jedenáct měsíců.

Kdo má nárok na podpora v nezaměstnanosti

Základní podmínkou pro vznik nároku na podporu v nezaměstnanosti je získání doby důchodového pojištění ze zaměstnání nebo z jiné výdělečné činnosti v délce nejméně 12 měsíců, a to v období 2 let před zařazením do evidence uchazečů o zaměstnání.Kdy nárok na podporu v nezaměstnanosti 2024 nemáte Jsou i případy, kdy podporu nedostanete, a to například: Pobíráte starobní důchod, nemocenskou, ošetřovné nebo mateřskou. Dostali jste výpověď kvůli hrubému porušení pracovního pořádku a povinností zaměstnance.Na úřadu práce po vás budou chtít tyto dokumenty:

  • občanský průkaz,
  • doklad o skončení pracovního poměru nebo o ukončení studia,
  • zápočtový list z předchozího zaměstnání,
  • potvrzení o výši průměrného výdělku, který vám vystaví v předchozím zaměstnání,
  • evidenční list důchodového pojištění z předchozího zaměstnání.


Jste-li registrováni na úřadu práce, legálně si přivydělávat smíte, ale jen pokud nepobíráte podporu v nezaměstnanosti. Celková výše přivýdělku nesmí překročit 7300 Kč hrubého měsíčně. Přivýdělek si nemůžete sjednat na dohodu o provedení práce, ale na dohodu o pracovní činnosti nebo na pracovní smlouvu ano.

Kolik si může vydělat na úřadu práce : Přivýdělek na úřadu práce 2024

Odborný termín pro to je – nekolidující zaměstnání. A to znamená, že vedení v evidenci uchazečů o zaměstnání nebrání výkonu pracovní činnosti, za podmínky že měsíční odměna nepřesáhne polovinu minimální mzdy – čili v r. 2024 nově částku 9 450 Kč.

Kolik si můžu vydělat na podpoře : Shrnutí: Jste-li registrováni na úřadu práce, legálně si přivydělávat smíte, ale jen pokud nepobíráte podporu v nezaměstnanosti. Celková výše přivýdělku nesmí překročit 7300 Kč hrubého měsíčně. Přivýdělek si nemůžete sjednat na dohodu o provedení práce, ale na dohodu o pracovní činnosti nebo na pracovní smlouvu ano.

Jak se počítá nezaměstnanost do důchodu

FAKT: Do důchodu se započítávají maximálně 3 roky evidence na Úřadu práce bez pobírání podpory. Doba vedení v evidenci Úřadu práce, po kterou uchazeč o zaměstnání nepobíral podporu v nezaměstnanosti nebo podporu při rekvalifikaci, se započítává nejvýše v rozsahu tří let (resp.

Shrnutí: Jste-li registrováni na úřadu práce, legálně si přivydělávat smíte, ale jen pokud nepobíráte podporu v nezaměstnanosti. Celková výše přivýdělku nesmí překročit 7300 Kč hrubého měsíčně.Délka podpory v nezaměstnanosti

podpůrčí doba) trvá: 5 měsíců, pokud je vám méně než 50 let. 8 měsíců, pokud je vám 50-55 let. 11 měsíců, pokud je vám více než 56 let.

Jak dlouho musím být zaměstnána abych dostala podporu : Základní podmínkou pro vznik nároku na podporu v nezaměstnanosti je získání doby důchodového pojištění ze zaměstnání nebo z jiné výdělečné činnosti v délce nejméně 12 měsíců, a to v období 2 let před zařazením do evidence uchazečů o zaměstnání.