Co potřebuji do Rakouska se psem?
Do Rakouska je možné cestovat pouze s očkovanými mláďaty psů, koček a fretek. Státní veterinární správa (SVS) informuje, že Rakousko od 19. října zrušilo výjimku umožňující cestovat na jeho území s neočkovanými mláďaty psů, koček a fretek mladšími 12 týdnů, nebo tam taková zvířata dovážet.Při přejíždění hranic vozidly není nutné zastavovat a předkládat cestovní doklady. Vstupem do Schengenu se však nic nemění na povinnosti prokázat se v případě potřeby platným cestovním dokladem. Tím je pro státní občany České republiky platný cestovní pas nebo občanský průkaz se strojově čitelnou zónou.Podle ustanovení platných při cestování se psy je nutné, aby každý pes byl označen buď mikročipem nebo viditelným tetováním. Psi zapsaní v plemenné knize mohou být označeni tetováním, avšak toto tetování musí být provedeno před 3. červencem 2011 a musí být jasně čitelné.

Jak správně přepravovat psa v autě : K připoutání pejska je potřeba speciální bezpečnostní postroj do auta (klasický postroj na venčení nestačí, protože je moc volný). Ten se pak připevní k sedačce jedním ze dvou způsobů – buď pomocí speciálního pásu, který se zaklapne do běžné zásuvky na autopás, nebo připevněním postroje k zapnutému autopásu pro lidi.

Co vedet před cestou do Rakousko

Co byste neměli před cestou autem do Rakouska rozhodně nechat doma:

  1. řidičský a občanský průkaz,
  2. technický průkaz vozidla,
  3. zelenou kartu, případně doklad o připojištění vozidla,
  4. Evropský průkaz zdravotního pojištění, případně doklad o cestovním pojištění,
  5. formulář záznamu o dopravní nehodě,

Kdy potřebuje pes pas : Čas od času se může stát, že budete muset svého psa naložit do auta nebo ho vzít s sebou do vlaku či veřejné dopravy. Někdy potřebujeme vzít psa do zahraničí, například během dlouhé dovolené nebo když se přestěhujeme do jiné země. V takových případech budete potřebovat psí pas.

Na co si dát pozor při cestě autem do Rakouska

  1. neporušená autolékárnička,
  2. výstražný trojúhelník,
  3. reflexní vesta (povinná pro řidiče, pro zbytek posádky doporučená),
  4. autosedačky (děti do 150 cm nebo 14 let musí být přepravovány v odpovídající autosedačce nebo s podsedákem).


Na co si dát pozor při řízení v Rakousku: Dálnice, mýtné, pokuty, omezení Pokud se chystáte na dovolenou do Rakouska nebo jím pouze projíždíte, nejspíš se rozhodnete jet po dálnici. Pokud nikam nespěcháte, můžete se jim vyhnout a můžete jet po normálních cestách.

Jak dlouho muze být pes sám v autě

„Obecně se dá říct, že ideální je zastavit každé dvě až tři hodiny, dát psovi napít a projít se s ním,” říká Zuzana Daušová. „Nicméně pes, který je zvyklý na dlouhé trasy a bere auto jako svůj druhý domov, vydrží klidně bez zastavení i pět až šest hodin.Co obsahuje povinná výbava v Rakousku 2024

  • Výstražný trojúhelník.
  • Lékárnička.
  • Dětské autosedačky.
  • Reflexní vesty.

„Obecně se dá říct, že ideální je zastavit každé dvě až tři hodiny, dát psovi napít a projít se s ním,” říká Zuzana Daušová. „Nicméně pes, který je zvyklý na dlouhé trasy a bere auto jako svůj druhý domov, vydrží klidně bez zastavení i pět až šest hodin.

Na co ještě dávat při cestování pozor

Pes by měl mít neustále k dispozici vodu, zejména vyrážíme-li na delší cesty. Ideálním řešením jsou cestovní misky a lahve. Pejsek se tak může napít kdykoli potřebuje. V dnešní době má většina aut klimatizaci a i v létě je cestování snesitelné.

Na co si dát pozor při jizde do Rakouska : Na co si dát pozor při cestě autem do Rakouska

  • neporušená autolékárnička,
  • výstražný trojúhelník,
  • reflexní vesta (povinná pro řidiče, pro zbytek posádky doporučená),
  • autosedačky (děti do 150 cm nebo 14 let musí být přepravovány v odpovídající autosedačce nebo s podsedákem).

Co sebou při zadosti o pas : Občan předloží při žádosti o nový cestovní pas platný občanský průkaz, nebo platný cestovní průkaz anebo české matriční doklady (rodný, popřípadě oddací list).

Co je potřeba na pas

"Občan nepodává žádost o vydání cestovního pasu na vyplněném úředním tiskopisu, pouze předloží doklady potřebné k vydání cestovního pasu, např. občanský průkaz. Občan nepředkládá fotografii, protože fotografii pořizuje příslušný úřad při podání žádosti – proto se občan musí k němu osobně dostavit.

Povinná výbava vozidla v Rakousku

  • Lékárnička. Stejně jako v ČR, i v Rakousku je autolékárnička povinná a měla by být kompletní.
  • Reflexní vesty.
  • Výstražný trojúhelník.
  • Bezpečnostní pásy.
  • Dětské autosedačky.
  • Zimní výbava.
  • Hasicí přístroj.
  • Denní svícení

Omezení rychlosti jízdy na rakouských silnicích:

v obci: 50 km/h (pokud dopravní značení neupravuje jinak). mimo obec: 100 km/h. na dálnici: 130 km/h. Omezení na 110 km/h mezi 22:00 a 5:00 hod je na dálnicích A 10 (Tauern), A 12 (Inntal), A 13 (Brenner) a A 14 (Rheintal).

Co dělat když pes jezdí po zadku : Tomu, co tvůj pejsek provádí, se říká, že "sáňkuje". Psi, bez ohledu na plemeno nebo věk, to dělají, pokud je svědí okolí konečníku nebo konečník samotný. Příčinou mohou být anální žlázky, parazité, nebo praskliny, výrůstky či nádorky v oblasti okolo konečníku.