Co podat při Laryngitíde?
U laryngitidy se léčí hlavně příznaky. Na kašel můžete použít léky tlumící suchý kašel, tablety a sirupy na rozpouštění hlenu a usnadňující vykašlávání. Vhodné jsou i léky proti bolesti s kyselinou acetylsalicylovou a při větších dýchacích potížích můžete vyzkoušet lokálně působící antibiotika ve spreji.Obecně nebezpečná je zhoršení stavu, kdy zpočátku pouze kašlající dítě může mít v průběhu desítek minut závažné dechové problémy. V případě podezření na laryngitidu jako první zajistíme dítěti, aby vdechovalo chladný vzduch (otevřeme okno nebo necháme dítě dýchat chladný vzduch z otevřené lednice).Léčba laryngitidy

Léčí se zde hlavně příznaky – na kašel lze použít léky tlumící suchý kašel, dále tablety a sirupy k rozpouštění hlenu a snadnému vykašlávání. Vhodné jsou též léky proti bolesti s kyselinou acetylsalicylovou, při větších dýchacích potížích lze aplikovat i lokální antibiotika ve spreji.

Kdy volat sanitku při laryngitida : Když domácí péče nestačí – je třeba konat. Pokud se stav dítěte nezlepšuje, nemůže dýchat a vy vidíte, že modrají rty a ušní boltce, vyhledejte neprodleně lékařskou pomoc, nebojte se volat i rychlou službu – linku 155 nebo 112. Stejně tak i případě, že máte batole nebo kojence.

Co inhalovat na Laryngitidu

Nejčastěji se inhaluje vincentka. Pomáhají také proplachy nosních dutin – buďto pomocí speciální nosní konvičky, nebo pomocí sprejů s mořskou vodou.

Kolik Fenistilu při Laryngitide : = 25 mg), většinou stačí 1/2 tbl. jednorázově. Fenistil působí podobně jako promethazin, jeho efekt proti kašli a navození spavosti jsou však o moc menší.

Na štěkavý kašel zabírá vlhký studený, až mrazivý vzduch, obklady krku, podání tekutin. Naopak nemá smysl podávat u rozjeté nemoci v akutní fázi kapky na tlumení kašle, nezaberou tak rychle a mohou spíše působit dráždivě.

Léčba laryngitidy probíhá skrze léčení příznaků. Důležité je tedy nenamáhat hlasivky a dodržovat klidový režim. Pokud je nemoc doprovázena teplotou nebo horečkou, pro její snížení podávejte léky s ibuprofenem nebo paracetamolem, které zároveň tlumí bolest. Na suchý, dráždivý kašel podávejte antitusika.

Co na noc při Laryngitide

K akutnímu záchvatu dochází často v noci, kdy se dítě začne až dusit. Jako první pomoc nechte dítě se nadýchat studeného vzduchu – zabalte ho do deky a otevřete okno, běžte na balkon, nebo ho i posaďte před otevřený mrazák, pokud venku není chladno.inhalovat můžete jak preventivně, například solný roztok nebo Vincentku, tak předepsané nebo doporučené léky při akutních potížích. Bez receptu můžete v lékárně zakoupit roztoky, které slouží k rozpouštění hlenů a uvolnění dýchacích cest (Mucosolvan roztok, Ambrobene roztok aj.).Účinek gelu se začíná projevovat po několika minutách a maxima dosahuje po 2 – 4 hodinách. Fenistil kapky obsahují léčivou látku dimetinden-maleinát.

Léčba: jako první pomoc se osvědčuje úprava mikroklimatu – studený zvlhčený vzduch, Prieznitzův obklad na krk, podávání vlažného čaje a posazení dítěte. Při nemocniční léčbě jsou podávány kortikoidy nitrosvalově, či nitrožilně. V domácím prostředí lze jako první pomoc při opakování zánětu využít Rectodelt čípek.

Co inhalovat na hleny : Látky s mukolytickým účinkem – jedná se například o Mucosolvan, Bromhexin nebo Ambrobene, většina se ředí fyziologickým roztokem. Solný roztok – funguje podobně jako minerální vody. Ve vodě rozpusťte kuchyňskou sůl nebo sůl z Mrtvého moře. Esenciální oleje – mimo jiné mají také relaxační účinky.

Čím nahradit Fenistil kapky : zyrtec je také lék na alergii a alergické projevy a můžete ním nahradit Fenistil kapky. Pro 3 leté dítě je vhodný Zyrtec pouze v kapkách. Děti ve věku od 2 do 6 let užívají 2,5 mg (5 kapek) dvakrát denně.

Na co je sinupret kapky

Sinupret je rostlinný léčivý přípravek, který se užívá při akutních a chronických zánětech vedlejších dutin nosních a dýchacích cest a jako podpůrná léčba při antibakteriální léčbě. Podporuje rozpouštění a vylučování hlenů. Přípravek mohou užívat dospělí, dospívající i děti starší než 2 roky.

Kromě břečťanu ředí hleny také tymián, prvosenka nebo fenykl. Na vlhký kašel využijete také tradiční jitrocelový sirup nebo bylinky na podporu dýchacích cest jako mátu, mateřídoušku nebo heřmánek. Bylinkový čaj si oslaďte třeba medem, který obsahuje vitamíny, minerály a další mikronutrienty.Fenistil i Aerius patří mezi antistaminika. Fenistil je první generace, Aerius třetí. Při jejich kombinaci dojde k překročení doporučeného dávkování, může se vyskytnou řada nežádoucích účinků jako bolesti břicha, nevolnost či zvýšená spavost. Z tohoto důvodu podávejte pouze jeden lék.

Kdy davat Fenistil kapky : fenistil kapky se řadí mezi léčivé přípravky do skupiny antihistaminik. Užívají se od příznaků alergie, které se mohou projevovat svěděním, sennou rýmou, kožní vyrážkou popřípadě otokem. Jsou vhodné pro dospělé, dospívající a děti od 1 roku. Dávkování je dle tělesné hmotnosti.