Co pod podlahové topení?
Pro podlahové topení je vhodné zvolit i přídavnou izolaci, například v podobě tvrdého polystyrénu. Pomůže i vyrovnávací vrstva z penobetonu, který je zároveň tepelně izolačním materiálem. Izolace podlahového topení snižuje tepelné ztráty.Tepelná izolace – polystyren

Doporučujeme použít polystyren o minimální hustotě výrobku EPS 100Z. Do konstrukce podlahy neinstalujte více jak dvě vrstvy kročejové izolace. Do konstrukce podlahy neinstalujte více jak tři vrstvy tepelné izolace. Páteřní rozvody vždy instalujte do první vrstvy izolace.Chceme-li, aby podlahové vytápění dobře plnilo svoji funkci, měli bychom zvolit podlahový materiál s vysokou tepelnou vodivostí a vysokou tepelnou setrvačností. Naprosto ideální jsou v těchto parametrech keramické dlažby, marmoleum nebo lepené vinylové podlahy.

Jakou fólii pod podlahové topení : Rovnou izolační desku najdete u GIACOMINI pod kódem R981 nebo použijte polystyren minimálně EPS 100. Na polystyren je nutné položit hydroizolační vrstvu. Nejčastěji se používá fólie z PVC tloušťky minimálně 0,15 mm, kterou je možné svařovat.

Kolik cm polystyrenu pod podlahové topení

Pokud máte v plánu instalovat v místnosti podlahové vytápění, je potřeba zvolit dostatečnou tloušťku izolace – alespoň 16 cm. Izolační materiál je nutné vložit přímo pod vytápěnou vrstvu, tedy ne pod podhled.

Kolik stupňů pouštět do podlahového topení : Pro dodržení těchto hodnot by tak maximální teplota vody do podlahového topení by neměla překročit hodnotu 50 °C. Ideální teplota se běžně pohybuje okolo 35 až 45 °C.

Mezi spodní podlahu (beton, dřevo, ..) a plovoucí podlahu je vždy potřeba položit podklad (tlumí krokový hluk a izoluje teplo) a parotěsnou fólii, která zajišťuje izolaci před vlhkem. Nejprve se pokládá parotěsná zábrana – PE fólie. Její pásy se mají překrývat cca 20 cm přes sebe, a je potřeba je spojit lepící páskou.

Vinyl má o něco nižší tepelný odpor než laminát a je také o trochu hřejivější při chůzi naboso. Společný pro vinyl i laminát je široký výběr dekorů imitujících buď dřevo, nebo i jiné materiály, jako je beton, dlažba nebo dokonce kůže. Velkou výhodou vinylu oproti laminátu je vyšší odolnost vůči vlhku.

Jaký je rozdíl mezi laminátovou a vinylovou podlahou

Laminátová podlaha je tvořena několika vrstvami a HDF jádrem, které je vyrobeno z vláken z obnoveného dřeva lisovaných za vysokého tlaku. Vinylová podlaha je také vícevrstvá, ale obsahuje komponenty z PVC a skelných vláken. Jsou 100% bez škodlivých ftalátů.Minimální doporučená tloušťka betonu je 50 mm. Při použití litého betonu na podlahové vytápění, tloušťka vrstvy podlahy minimálně 45mm nad topné hadice. Optimálního povrchu a rovné nivelace se dosáhne dvojím vlněním potěru do kříže pomocí speciálních hrazd.Pokud by se to převedlo do tepelné izolace při použití polystyrenu EPS tak je potřeba standardně min. 200 mm izolace. Pokud máte v plánu podlahové topení tak je potřeba zvolit dostatečnou tloušťku tepelné izolace a to minimálně 160 mm.

U litých potěrů na bázi sádry je to po 7 dnech, u cementových potěrů je to po 21 dnech. Vytápět se začne teplotou odpovídající povrchové teplotě potěru (min. 15°C), která se postupně zvyšuje max. o 5 oC za 24 hodin až k dosažení maximální teploty topného media.

Jak teplou vodu do podlahy : Vyšší teploty podlahy jsou totiž pro člověka, který je ve styku s podlahou, kontraproduktivní a zdravotně ohrožující. Optimální tepelný komfort zaručí vyhřátí na 22–25 °C. Zatímco voda v soustavě radiátorů se musí ohřívat na 60–80 °C, u podlahového topení bohatě postačí teplota vody okolo 38 °C, více je zbytečné.

Jakou sílu OSB na podlahu : Které OSB desky použít na podlahu Na podlahu v sušším prostředí se hodí typ OSB/2, pro náročnější a vlhčí prostředí odolnější řada OSB/3. V méně používaných prostorách, například ve skladu, kam moc nechodíte, stačí použít OSB desky s označením RH, s rovnou hranou.

Jaký mirelon pod plovoucí podlahu

Popis Podložka pod plovoucí podlahy Mirelon 5 mm

Mirelon je levná izolační podložka z pěnového polyetylénu (MIRELON®) pod laminátové a dřevěné podlahy a pod koberce. Použití: tlumí kročejový hluk a vylepšuje komfort při používání podlahy. působí jako tepelně izolační vrstva.

Mezi spodní podlahu (beton, dřevo, ..) a plovoucí podlahu je vždy potřeba položit podklad (tlumí krokový hluk a izoluje teplo) a parotěsnou fólii, která zajišťuje izolaci před vlhkem. Nejprve se pokládá parotěsná zábrana – PE fólie. Její pásy se mají překrývat cca 20 cm přes sebe, a je potřeba je spojit lepící páskou.Pod každou laminátovou podlahu je nutné použít parozábranu (PE fólii). Standardně se používá protihluková a tepelná izolace v podobě podložky pod laminátové podlahy. Doporučeno je použít originální podložku daného výrobce laminátové podlahy.

Co prijde pod vinylovou podlahu : Podklad vinylové podlahy musí být vždy rovný a pevný, bez prasklin a nežádoucích spár. Nerovnosti povrchu vyrovnáme nivelační stěrkovací hmotou. Tu aplikujeme na suchý, soudržný podklad zbavený prachu a mastných nečistot. Hrubší nečistoty u betonových podkladů je vhodné odstranit přebroušením a následným vysátím.