První důvodem pro přidání konzervy ke granulí je tedy zvýšení potravní atraktivnosti a zpestření jídelníčku. Konzervy obsahují poměrně velké množství vlhkosti. Proto je další výhodou přidávání konzervy ke granulím hydratace psa, která se hodí hlavně při výkonu nebo teplém počasí.Granule můžete zalít trochou horké vody, která pomůže více rozvinout jejich vůni, ta bude pro psy lákavější. Také můžete do granulí přidat např. tvaroh, trochu kuřete apod. Vždy ale myslete na to, že má jít jen o ozvláštnění chutě a vůně a ne náhradu samotných granulí.Vařená strava
Používané jsou i nejrůznější přílohy (rýže, těstoviny, brambory,..), které je nutné dobře uvařit. Vařená strava je velmi dobře stravitelná, přičemž samotné maso, vnitřnosti se vaří jen krátce, aby se zachovalo co nejvyšší množství aktivní látek. Zelenina a ovoce zde mohou být jak syrové, tak vařené.
Co dát psovi k jidlu : Vhodné je maso hovězí, skopové, koňské z divočiny nebo rybí. Maso je bohaté na bílkoviny a je velmi dobře stravitelné. Kuřecí maso obsahuje rovněž bílkoviny, ale obsahuje málo tuku.
Proč nesmí pes vepřové maso
Vepřové maso, játra, bílky
Podávejte jedině vařené! Ze syrového vepřového masa, případně zvěřiny se pes může nakazit Aujeszkyho chorobou (infekce postihující nervový a dýchací systém, která se podobá vzteklině a v první fázi se projevuje svěděním).
Co nikdy nedávat psům : Další nevhodné potraviny pro psy jsou:
- ořechy.
- cibule.
- česnek.
- kofein a nápoje s jeho obsahem.
- slané jídlo.
- kuřecí kosti.
- zbytky lidského jídla (kořeněné, mastné, tučné, ostré)
Jestliže má pes sníženou chuť k žrádlu, lze mu podávat doplňující vitaminy a minerály, pokud nejsou klinicky kontraindikovány. Pro podporu chuti k jídlu se osvědčily vitaminy skupiny B (přípravky pangamin, B-kompex, pivovarské kvasnice). Obecně většině psů víc chutná vařená nebo syrová strava BARF.
Zásady krmení
- Krmte vždy ve stejnou dobu.
- Používejte jen krmivo z těch nejkvalitnějších surovin.
- Nepřejídejte psa pamlsky a lidským jídlem.
- Nedávejte mu jídlo, které je pro něj škodlivé.
- Krmte ho s ohledem na jeho věk, rasu a fyzickou kondici.
- Buďte věrní složení a typu stravy.
Jak se pozna že psovi nesedí granule
Jaké jsou příznaky potravinové alergie u psů
- Zčervenání kůže a nadměrné drbání Mezi primární příznaky psí alergie patří nesezónní dermatitida.
- Vykusování srsti a tlapek.
- Zhoršení kvality srsti nebo její vypadávání
- Zčervenání uší nebo zánět očí
- Ztráta váhy.
- Zvracení, nadýmání nebo průjem.
Předpokládá se, že se zdravý pes vyprázdní jednou denně. Pokud se tedy váš mazlíček nevyprázdní jednou za den, neměli byste mu trhat chlupy z hlavy, ale řídit se radami, které s vámi sdílíme v tomto článku. Současně, pokud se stolice neobjeví déle než dva dny, je čas zasáhnout a navštívit veterináře.Přidejte do jejich jídelníčku to nejlepší v syrovém masu a sledujte jak jsou spokojení! Psi milují hovězí vnitřnosti zejména dršťky, pomletá vemínka, plíce, játru nebo tracheu, které obsahují velké množství živin.
Obecně platí, že k zakázané zelenině patří avokádo, pórek, lilek, česnek, cibule, syrové brambory, luštěniny či ředkev. Velmi sporná jsou rajčata, která podle mnohých do psího jídelníčku nepatří, avšak existují také názory, že pejskovi rajče v malém množství neuškodí.
Co dát psovi k jídlu když zvrací : Odstraňte všechny zdroje jídla a vody po dobu 6 – 12ti hodin. Pokud pes vydří nezvracet déle jak dvě hodiny, nabídněte mu malé množství vody. Napájíme po malých objemech, častěji během dne. Pokud po uplynutí 12 hodin pes pije a nezvrací, můžeme přejít k nabídnutí diety – rýže, kuřecí prsa bez kůže a mrkev.
Na co jsou dobré pivovarské kvasnice pro psy : Pivovarské kvasnice pomáhají i zchutnit potravu. Můžete je používat při výcviku štěněte, únavě, při nechutenství i po operacích, při nedostatku vitaminů a minerálů, což se projevuje např. apatií psa, potížemi s kůží a srstí.
Kolik granuli na den border kolie
Podle fyzické aktivity border kolie spořádá orientačně mezi 10 a 15 kg granulí měsíčně. Prakticky to znamená, že chcete-li, aby se pes stravoval kvalitně (granule od cca 115 Kč za kg), tak krmivo vyjde na 1500-2000 Kč měsíčně.
Neexistuje sice žádné striktní pravidlo, jak často by měl pes jíst, obecně ale platí, že je to 2x denně. Někteří odborníci však zastávají názor, že krmení je potřeba pouze 1x denně. Ideální je proto vyzkoušet, jaká frekvence krmení vyhovuje vašemu pejskovi i vám.Důležité je jeho časné podání, co nejdříve po požití toxinu. Váš veterinář může doporučit opakování dávek aktivního uhlí každých 6-12 hodin po dobu několika dní, v závislosti na dotyčné toxické látce.
Proč stolice smrdí : Hnilobný zápach stolice při větrech vyvolávají zejména bílkoviny (nestrávené maso, vejce, sýr, ryby, cibule, česnek a zelí). Samotnou plynatost vyvolává např. cibule, okurky, tučná strava, a také, jak se u nás říká, všechny zeleniny od K – kapusta, květák a kedlubny.