Co patří mezi zvěřinu?
Dělení zvěřiny

  • jelení maso.
  • srnčí maso.
  • dančí maso.
  • kančí maso.
  • mufloní maso.

Nejlepší zvěřinou je daňčí maso.

Daňčí maso je vynikající a chutné. Tato zvěřina je velice libová, dietní, protože je prakticky bez tuku. Mezi veškerou zvěřinou je maso daňka považováno za nejlahodnější.20 nejlepších zvěřinových receptů

  1. Kančí burger s brusinkami. Do 20 minut.
  2. Jelení wellington. Více než hodinu.
  3. Dušená zvěřina se zeleninou. Do 20 minut.
  4. Srnčí ragú na víně Do 90 minut.
  5. Daňčí roštěnky po burgundsku.
  6. Bažantí stehna se zelím a bramborovými knedlíčky.
  7. Jelení hřbet s dýňovým zelím, špenátem a knedlíkem.
  8. Kančí segedín.

Co se hodí ke zvěřině : K pernaté zvěřině se hodí Cabernet Moravia, Cabernet Sauvignon a Svatovavřinecké. K jelenímu a srnčímu masu se bude dobře hodit Frankovka nebo Cabernet Sauvignon, zaječí maso dobře doplní André. Ke zvěřině se ale nehodí jen červená vína, i bílá mohou její chuť vhodně doplnit.

Jak často jíst zvěřinu

Jaké jsou její zápory a jak často ji jíst Podle dietoložky Karolíny Hlavaté platí pro zvěřinu stejné pravidlo jak pro většinu potravin. „Všeho s mírou. Je-li možné ji mít jednou za měsíc, pak může být vítaným a zajímavým zpestřením našeho jídelníčku,“ říká dietoložka.

Jak připravit maso z divočáka : Maso nakrájíme na větší kousky i s kostmi, osolíme a vložíme na sádlem vymazaný plech. Přidáme nahrubo nakrájenou cibuli, drcený česnek, nakrájenou mrkev, bobkový list, celý pepř a vložíme do rozehřáté trouby. Pečeme při teplotě 180°C, až je maso měkké a má zlatou barvu. Občas podlijeme zvěřinovým vývarem.

Zkažení masa způsobují mikroorganismy (bakterie, plísně), to se projevuje změnou barvy, osliznutím, zápachem. Skladování zvěřiny: Zvěřinu je možné skladovat déle než jiné druhy masa, neboť má delší trvanlivost. Skladuje se v dobře větratelných místnostech při teplotě od 1 do 6°C.

Nejlepší zvěřinový guláš je složen z několika druhů zvěřiny. Jedná se části krku, plecí, kližek, hrudí ale i kýty či hřbetu.

Jak se dělá zvěřina

Obecně se ke zvěřině hodí kořenová zelenina, houby a červené víno. TIP: Základem je dobré koření. Jalovec, černý pepř, nové koření, bobkový list a tymián či rozmarýn jsou to nejznámější, ale hodí se i hřebíček či muškátový oříšek. Zvěřina se často zpracovává i do klobás a salámů.Všechny šály z dančí kýty jsou vhodné pro veškerou úpravu od steaků, smažených medailonků, řízečků přes veškeré pečení, uzení až po přípravu gulášů nebo ragú. Váha balíčku se může lišit o +/- 5 procent.Vhodné přílohy

Jako přílohu podáváme ke zvěřině rýži, brambory v různé úpravě včetně jemných bramborových knedlíků, knedlíky houskové, slané rohlíky, rozpečené žemle, francouzský salát. Dobré je myslet také na kompoty, které jsou ke zvěřině obzvlášť chutné.

Obecně se ideálně pojí s nejlepšími červenými víny, např. vyzrálá vína Cabernet Sauvignon, Cabernet Moravia, Svatovavřinecké – barrique. Srstnatá zvěřina – jelen, divočák, daněk, muflon. Podáváme s těžkými, extraktivními a tělnatými červenými víny starších ročníků nebo školená v barrique, např.

Co se stane kdyz nejím maso : 15 potravin, které částečně nahradí maso

  1. Fazole, hrách, cizrna a čočka. Obsahují kromě vysokého procenta bílkovin i dostatek vlákniny a železa.
  2. Sója.
  3. Quinoa.
  4. Oříšky a arašídy.
  5. Semínka.
  6. Celozrnné obilniny.
  7. Mléko.
  8. Vejce.

Proč nejíst maso každý den : Maso jako výživná potravina se dlouho tráví. Pokud ho konzumujete často a ve velkém množství, oslabujete si trávení, v těle se hromadí toxické látky a spolu s tím přicházejí i další zdravotní potíže. Nadužívání masa a uzenin je také jedním z důvodů, proč Češi vedou ve výskytu rakoviny tlustého střeva.

Kolik stojí maso z divočáka

Divočák nejvhodnější ke koupi má kolem 50 kilogramů živé hmotnosti, vyvržený pak váží kolem 30 kilogramů. Jeho cena se pohybuje zhruba okolo 1 500 korun. Po stažení a vykostění získá zákazník 15 až 20 kilogramů čistého masa. Zájemci si mohou nechat zpracovat i kůži zvířete.

Maso osolíme, opepříme a posypeme kořením na zvěřinu a na oleji zprudka zatáhneme. Maso dáme stranou a na výpeku si zesklovatíme červenou cibuli. Na zesklovatělou cibuli dáme zatáhnuté maso, podlijeme trochou vody. Zakrytý pekáč s masem pečeme v předehřáté troubě na 180 stupňů cca 1 hodinu 30 minut.Při teplotě v rozmezí mezi 2 °C až 4 °C se jsou to maximálně 3 dny. Za teploty kolem 0 °C (± 2 °C) se tato doba může prodloužit ještě o den, ale potom je již nutné zvěřinu spotřebovat.

Jak vypadá zkažené maso : slizký a lepkavý povrch. výrazně páchne. z masa vytéká příliš mnoho tekutiny. zkažené hovězí poznáte i podle barvy – černá, šedivá, zelená nebo jiná barva nemá na zdravém kusu masa co dělat.