Složení: jedlá sůl max. 28%, jalovec mletý, nové koření mleté, oregano, paprika sladká mletá, pepř černý mletý, zázvor mletý, bobkový list mletý, šalvěj mletá, tymián mletý, látka protispékavá E 341.složení: jalovec, mořská sůl (max. 15 %), bobkový list, tymián, pepř černý, nové koření, muškátový ořech, zázvor, rozmarýn.Směs koření obsahuje estragon, rozmarýn, bobkový list mletý, papriku sladkou, tymián, nové koření mleté, česnek jemný granulát, bazalku, mletou červenou řepu, mletý černý pepř, jalovec mletý, mletá pískavice – řecké seno.
Jak namíchat divoké koření : Divoké koření
- Základem je kombinace nového koření, černého pepře a bobkového listu v poměru 2:5:1.
- Nové koření (10 kuliček) – vcelku se využívá na vývary, mleté maso a české omáčky.
- Černý pepř (25 kuliček) – hodí se skoro všude.
- Bobkový list (5 listů)– neobejde se bez něj žádný vývar.
Co obsahuje koření Čubrica
Jde o směs ze suché saturejky a např. pálivých papriček, soli, mouky z opražené kukuřice a semen pískavice. V kuchyni se využívá hlavně do receptů z luštěnin, zapékané zeleniny, mletých mas či hustých polévek.
Co obsahuje koriandr : Koriandr obsahuje vitamíny A, B1, B2, C a látky prospěšné trávení, např. silice, třísloviny, mastné oleje, kumariny (nesmí užívat lidé s poruchami srážlivosti krve). Dominantní látkou je linalon, který působí proti bakteriím a plísním. Ničí škodlivé bakterie ve střevech a pročišťuje tělo.
Dýňové koření obsahuje mleté nové koření, mletý hřebíček, mletý zázvor a mletou skořici. Pro domácí použití vám bude stačit smíchat množství uvedené v surovinách a směs skladovat v uzavíratelné skleničce s ostatním kořením.
Voňavá směs prvotřídního koření (skořice, hřebíček, koriandr, fenykl, anýz, nové koření, muškátový květ, muškátový ořech, badyán) pro přípravu vánočního pečiva, perníčků, medovníků, perníku i jako koření do povidel a jiných receptů.
Co je v koření na Čínu
Nejoblíbenější koření na čínu
- anýz. Anýz je koření s mnohostranným využitím a to nejen při vaření a pečení, ale i při nakládání zeleniny, jako např.
- badyán.
- citronová kůra.
- Citronová kůra drcená BIO.
- česnek.
- fenykl.
- galgán.
- Glutasůl.
Koření na zvěřinu
Do jeho základu patří tři druhy koření, které má každý doma – bobkový list, pepř a nové koření. Dalším typickým kořením je bezpochyby jalovec, tymián nebo zázvor.Umelu si hřebíček, sušenou chilli papričku, pískavici, kardamom, nové koření, bílý pepř a římský kmín. V sypkém stavu kupuji muškátový květ, skořici, zázvor, koriandr a kurkumu. Všechno umleté koření smíchejte a nasypte do uzavíratelné nádoby. Používejte podle receptu.
Nové koření jsou bobule tropického stromu pimentovníku. Koření má palčivou, příjemně kořennou a mírně nasládlou chuť, která v sobě snoubí kombinaci hřebíčku, skořice a muškátového ořechu s lehkým nádechem pepře. Používá se do polévek, omáček, marinád a k nakládání okurek.
Co obsahuje italské koření : Italské koření je jednou z nich. Základ tvoří bazalka, feferonky, sušená rajčátka, celer, cibule či rozmarýn. Pusťte trochu italského slunce do své kuchyně a pochutnejte si na výborných těstovinách, masu nebo grilované zelenině.
Co obsahuje masala : Nejčastěji je součástí směsi koriandr, kmín, kardamon, hřebíček, černý pepř, skořice, muškátový oříšek. V různých variantách garam masala mohou přísady zahrnovat kurkumu, šafrán, semena fenyklu, zázvor, česnek, hořčičná semena, badyán, tamarind, pískavice, bobkový list nebo sušené červené chilli.
Co se dá použít místo koriandru
Listy koriandru se používají převážně v Asii a Mexiku. Evropa místo koriandru používá raději petržel, která má podobné chuťové vlastnosti.
Koriandr je jednoletá rostlina pocházející z oblasti Středomoří a Blízkého východu. Jako ochucovadlo se při vaření používá od nepaměti. Semínka mají příjemnou nasládlou chuť, jejich aroma může připomínat pomerančovou kůru. Bez mletého koriandru se neobejdou známé kořenící směsi jako kari nebo garam masala.Dýně obsahuje velké množství rozpustné vlákniny – zahání hlad. Snižuje krevní tlak a má protirakovinné účinky. Rozmixovaná s mlékem se doporučuje při poruše trávení a žaludečních vředech. Působí jako slabé diuretikum, podporuje tvorbu moči.
Proč je dýně zdravá : Dýně není nijak energeticky vydatná, ale kromě dobré nálože vitamínů a minerálů obsahuje i celou řadu sloučenin, které podporují naše dobré zdraví. Dýně obsahuje antioxidanty, jako je alfa-karoten, beta-karoten a beta-kryptoxanthin, které pomáhají neutralizovat volné radikály a zabraňují poškození buněk.