Co obnasi registrace k porodu?
check-in slouží k Vašemu zaevidování do porodnice. Není to registrace k porodu tak, jak ji známe z minulých let. Jde o vzájemné seznámení s Vámi a porodnicí, kterou jste si vybrala. Váš gynekolog Vás optimálně v 36 + 0 až 37 + 6 týdnu těhotenství odešle do porodnice, kde s Vámi sepíšeme důležité anamnestické údaje.Při vyšetření bude lékař a porodní asistentka zjišťovat:

Zkontroluje vám krevní tlak, pulz, tělesnou teplotu. Zeptá se vás na to, s čím se léčíte, na vaše alergie a na léky, které pravidelně užíváte. Zhodnotí dosavadní průběh vašeho těhotenství podle těhotenské průkazky.Od ukončeného 14. týdne těhotenství se může nastávající maminka zaregistrovat do porodnice. Každá porodnice eviduje pacientky odlišným způsobem.

Co za doklady k porodu : Doklady:

  • těhotenská průkazka (originál krevní skupiny)
  • kartička zdravotní pojišťovny.
  • občanský průkaz.
  • oddací a rodný list.
  • u svobodných rodiček, které chtějí dát miminku příjmení po otci, je nutností doklad z matriky o příjmení dítěte.
  • souhlas rodičů se jménem dítěte – formulář zde.

Co zařídit než se narodí miminko

Před porodem vás čeká jen pár úkonů, které je potřeba držet na paměti.

  1. 1) Zaregistrovat se v porodnici.
  2. 2) Vyberte si pediatra.
  3. 3) Mateřská nebo rodičovský příspěvek.
  4. 4) Dotazník o jménu dítěte.
  5. 5) Přiznání otcovství – pokud nejste vdaná
  6. 6) Změna trvalého pobytu – chcete-li.
  7. 7) Porodní plán – chcete-li.
  8. 1) Porodné

Kdy zajít na matriku v těhotenství : Na matriku můžete jít kdykoliv v průběhu těhotenství, potřebovat budete těhotenskou průkazku, doklady totožnosti a rodné listy obou rodičů.

Porodní asistentky s Vámi sepíší podrobnou anamnézu (mějte prosím vyplněn "Dotazník s anamnestickými údaji"). Také Vám zkontrolují ranní moč a změří krevní tlak. Následuje kontrola u lékaře, který provede ultrazvukové vyšetření plodu, probere s Vámi vše potřebné a případně Vám také zodpoví Vaše dotazy k porodu.

Chtěla bych jinou osobu u porodu, je to možné Ano, je to možné. Doprovod si může rodička zvolit sama, maximálně však dvě osoby. Kromě partnera může k porodu rodičku doprovázet maminka, kamarádka, dula nebo privátní porodní asistentka.

Co je potreba na matriku před porodem

Na matriku můžete jít kdykoliv v průběhu těhotenství, potřebovat budete těhotenskou průkazku, doklady totožnosti a rodné listy obou rodičů, popřípadě pravomocný rozsudek o rozvodu či úmrtní list manžela. Pokud přiznání otcovství k porodu nedoručíte, získá miminko příjmení po matce a otec v rodném listě nebude uveden.Registrující gynekolog odesílá optimálně ve 36. -37. týdnu těhotenství (tj. 36+0 až 37+6 gestačního stáří) těhotnou ženu do příslušné porodnice.vdané ženy: oddací list (stačí neověřená kopie), kopie občanského průkazu otce dítěte (s vyjádřením a podpisem, že s kopií souhlasí) svobodné ženy: svůj rodný list a z matriky potvrzení o uznání otcovství rozvedené ženy: rozsudek o rozvodu manželství s datem nabytí právní moci.

Před porodem vás čeká jen pár úkonů, které je potřeba držet na paměti.

  1. 1) Zaregistrovat se v porodnici.
  2. 2) Vyberte si pediatra.
  3. 3) Mateřská nebo rodičovský příspěvek.
  4. 4) Dotazník o jménu dítěte.
  5. 5) Přiznání otcovství – pokud nejste vdaná
  6. 6) Změna trvalého pobytu – chcete-li.
  7. 7) Porodní plán – chcete-li.
  8. 1) Porodné

Na jaké příspěvky mám nárok po porodu : Porodné je stanoveno pevnou částkou a činí 13 000 Kč na první dítě a 10 000 Kč na druhé dítě. Nárok na porodné vzniká dnem porodu dítěte nebo dnem převzetí dítěte do trvalé péče nahrazující péči rodičů, přičemž dnem převzetí se rozumí den právní moci rozhodnutí o převzetí dítěte do trvalé péče nahrazující péči rodičů.

Co prinest na matriku : Na matrice si vyzvedněte písemný Dotazník k uzavření manželství. Můžete si ho i stáhnout a vyplnit předem. S sebou byste měli mít originální rodné listy obou snoubenců a doklady o státním občanství, což bývá platný občanský průkaz nebo cestovní pas.

Co potřebuji na check in do porodnice

Co si vzít sebou

  1. Těhotenskou průkazku + ranní moč
  2. Osobní doklady.
  3. Žádanku od gynekologa.
  4. Výsledky krve (Krevní skupina + protilátky, HIV, HBsAg, BWR)
  5. Výsledek kultivace stěru z pochvy.
  6. Seznam všech léků užívaných v těhotenství
  7. Výsledky genetických screeningů


Registrace k porodu (check-in) probíhá mezi 36. a 37. týdnem těhotenství.Několikadenní pobyt ženy v porodnici přijde zdravotní pojišťovnu až na několik desítek tisíc korun. Záleží na způsobu porodu i na tom, jak velké je miminko. Obecně však platí, že cena standardní, průměrně šestidenní péče v případě, že porod proběhl přirozenou cestou, dělá zhruba 11 tisíc korun.

Co se dostane za porod : Porodné je stanoveno pevnou částkou a činí 13 000 Kč na první dítě a 10 000 Kč na druhé dítě. Nárok na porodné vzniká dnem porodu dítěte nebo dnem převzetí dítěte do trvalé péče nahrazující péči rodičů, přičemž dnem převzetí se rozumí den právní moci rozhodnutí o převzetí dítěte do trvalé péče nahrazující péči rodičů.