Co obnasi psychologické vysetreni?
Dopravně psychologické vyšetření trvá zpravidla 2-3 hodiny v závislosti na individuálním tempu klienta a specifickém účelu vyšetření.

  • ROZHOVOR S PSYCHOLOGEM.
  • PŘÍSTROJOVÁ ZKOUŠKA NA POČÍTAČI.
  • VYŠETŘENÍ OSOBNOSTI KLIENTA.
  • VÝKONOVÉ TESTY.
  • SHRNUTÍ VÝSLEDKŮ VYŠETŘENÍ S PSYCHOLOGEM.

Pro realizaci dopravně psychologického vyšetření je nutné s sebou vzít: Občanský průkaz, popř. jiný průkaz totožnosti.Psychotesty probíhají skupinově i individuálně v trvání 2,5 – 3,5 hodiny, dle individuálního pracovního tempa jednotlivých klientů. Čekají vás výkonové testy, testy osobnosti, přístrojová zkouška a diagnostický rozhovor. Závěrem psychologického vyšetření probíhá individuální konzultace a rozbor výsledků.

Co se dělá při psychotestech : Co vás na psychotestech policie čeká Připravte se na testování v délce pěti až osmi hodin, při němž budete: vyplňovat výkonové testy a zaškrtávat v časovém limitu správné možnosti – testuje se při nich například kvalita verbální i figurální paměti, ale také schopnost práce ve stresu, odpovídat formou ano či ne, příp.

Na co si dát pozor u Psychotestu

Nezáleží také na tom, zda test děláte za pomoci tužky a papíru, ústně a nebo on-line.

  • Před testem si dopřejte dostatek spánku.
  • Test dělejte odpočatí a vyvarujte se předchozí namáhavé činnosti (duševní i psychické)
  • Před testem nepijte alkohol ani nekonzumujte větší množství kávy nebo kofeinových nápojů

Co odhalí psychotesty : U psychotestů se zjišťuje samotná osobnost uchazeče ( pro neúspěch rozhodně svědčí zjištěná agresivita, laxnost, impulzivnost, nezralost apod.), jeho výkonnost, soustředěnost, inteligence anebo také komunikační schopnosti. V první řadě se hodnotí osobnost dotyčného uchazeče a jeho výkonnost.

Obecně se psychologické vyšetření zaměřuje na výkonové funkce (paměť, pozornost, řeč, intelekt…), emotivitu (náladu, emoční stavy…), myšlení a vnímání, vlastnosti osobnosti, projevy psychopatologických symptomů a zdroje, kterými může pacient problémům čelit.

Nezáleží také na tom, zda test děláte za pomoci tužky a papíru, ústně a nebo on-line.

  • Před testem si dopřejte dostatek spánku.
  • Test dělejte odpočatí a vyvarujte se předchozí namáhavé činnosti (duševní i psychické)
  • Před testem nepijte alkohol ani nekonzumujte větší množství kávy nebo kofeinových nápojů

Co mě čeká na psychotestech

Odpovídáte na různé otázky ohledně své povahy, svých postojů, názorů, chování v určitých situacích a podobně. Tady máte odkazy na osobnostní dotazníky, které si můžete online tréninkově vyzkoušet. Výkonové testy – testuje se např. pozornost, paměť, inteligence a také specifické schopnosti důležité pro řízení.K nejužívanějším patří dotazníkový test MMPI nebo projektivní Rorschachův test či TAT. K oblíbeným testům mimo klinickou praxi se řadí Learyho ICL. Testy specifických funkcí jsou nesourodou skupinou všech možných typů metod, testujících např. depresi, úzkostnost, schopnost se soustředit, paměť a další.K nejužívanějším patří dotazníkový test MMPI nebo projektivní Rorschachův test či TAT. K oblíbeným testům mimo klinickou praxi se řadí Learyho ICL. Testy specifických funkcí jsou nesourodou skupinou všech možných typů metod, testujících např. depresi, úzkostnost, schopnost se soustředit, paměť a další.

Před vyšetřením doporučuji:

  1. dobře se vyspat (tzn. nebýt např.
  2. minimálně 12 hodin před vyšetřením nepožívat alkoholické nápoje ani jiné omamné látky;
  3. jít k vyšetření co nejklidnější (nebýt mimořádně rozrušen např.
  4. vzít si brýle a/nebo naslouchadla – pokud potřebujete;
  5. vzít si s sebou nealkoholický nápoj k občerstvení.

Jak odpovídat na psychotesty : Pracujte klidně a soustředě, ale snažte se pracovat rychle. V testu odpovídejte pravdivě a upřímně. Pokud si test děláte pro sebe, je zbytečné, abyste dostali zkreslené výsledky. Pokud váš výsledek budou mít k dispozici třetí osoby, měli byste se snažit , aby mohly vidět vaše silné i slabé stránky.