Co nutně potřebujete k životu?
Mezi primární potřeby člověka patří živiny (jídlo a pití) a životní prostor, na kterém se může pohybovat. V případě nemožnosti dosažení těchto potřeb nastává stav frustrace, při dlouhodobém nenaplnění potřeb pak nastupuje stav deprivace. V tomto smyslu jsou tedy potřeby primárním zdrojem a silou lidského chování.7 velmi účinných věcí, kterými si můžeme zjednodušit život

  1. Zaměřte se na řešení, nikoliv na problém.
  2. Myslete na pravidelný pohyb.
  3. Choďte do přírody.
  4. Věnujte se meditaci.
  5. Vstaňte o půl hodiny dříve.
  6. Dýchejte více do břicha.
  7. Přitáhněte si do života to, co chcete.

Aby se člověk cítil šťastný dlouhodobě, musí mít koho obejmout, mít se komu vypovídat, zajít si s kým na kávu, mít čas na své koníčky a zájmy. Čas, zejména čas strávený s našimi blízkými, je to, co si za peníze nekoupíme, ale právě to, co dělá náš život šťastný.

Jak na lepší život : 10 základních návyků pro lepší život

  1. Vybudujte si neprůstřelný systém produktivity.
  2. Cvičte každý pracovní den.
  3. Čtěte 30 minut každý den.
  4. Každý týden si něco zapište.
  5. Jednou týdně se bavte s někým chytřejším.
  6. Mějte přehled o každém nákupu.
  7. Zavřete své zlozvyky do ohrady.
  8. Každé ráno vstaňte včas.

Co je to život

Život je víceznačné slovo, které v biologii znamená charakteristiku všech jsoucen či organismů, schopných zejména látkové výměny, reprodukce a rozmnožování, případně evoluce, která tedy považujeme za živá.

Co tě v zivote naplnuje : Život nám jen posílá situace, kde to můžeme projevit, uplatnit. Řečeno jinak — život nám každému posílá situace, které pro rozvoj své sebehodnoty potřebujeme. Jsou to výzvy, tedy vše, co probouzí naše vnitřní nejistoty. A dělá to proto, abychom měli možnost se jich zbavit. bez toho by to nešlo.

Bez zpomalení a odpočinku by to ovšem nešlo.

  1. 8 tipů, jak v životě zpomalit.
  2. Pracujte méně
  3. Uvědomte si své limity a dávejte si reálné cíle.
  4. Naučte se říci NE.
  5. Odpojte se od sociálních sítí
  6. Objevte mindfulness meditaci.
  7. Vyrazte do přírody.
  8. Travte čas s lidmi, které milujete.


Nezbytnou podmínkou toho, aby se člověk „vrátil zpátky do života“, je změna životosprávy, a to takříkajíc zgruntu. Je třeba dopřát si víc odpočinku, naučit se znovu si věřit a radovat se z maličkostí. Hodně pomáhá i změna prostředí (alespoň dočasná, třeba delší pobyt někde v přírodě), ale také konzultace s psychologem.

Co dělat pro štěstí

15 tipů, jak být šťastný

  • Úsměv. Úsměv je zadarmo, může ho použít každý z nás v jakémkoli okamžiku a dokáže dělat zázraky.
  • Pohyb.
  • Zdravá strava a pitný režim.
  • Dělejte to, co vás baví
  • Vztahy s lidmi.
  • Spánek.
  • Vděčnost a víra.
  • Dopřejte si čas sami pro sebe.

Ke štěstí totiž člověk potřebuje mnohem víc než jen vnímavost a vzpomínky. Podstatnou veličinou jsou peníze, tedy jejich dostatek. Vědci z americké Purdueovy univerzity dokonce spočítali ideální množství peněz, které nám umožní být šťastnými.Jestli máte pocit, že jste sami ve velmi podobné situaci, přišel nejvyšší čas začít se takovému konci bránit.

  1. Přiznejte si a přijměte, že toho je na vás moc.
  2. Naučte se říkat NE.
  3. Poznejte aktivity, které vás vybíjejí
  4. Naplánujte si den a nechte si rezervy.
  5. Dělejte přestávky a odpočívejte.
  6. Buďte řidiči svého vlastního života.


Jak se motivovat

  1. Poznejte sami sebe a stanovte si své cíle.
  2. Vymyslete plán, jak cílů dosáhnout.
  3. Jděte si za svými cíli.
  4. Připravte se na překážky.
  5. Nikdy se nevzdávejte.
  6. Obklopte se pozitivními lidmi.
  7. Srovnávejte se jen jediným způsobem.
  8. Sledujte svůj pokrok.

Jaké jsou projevy života : Mezi projevy života patří charakteristické znaky společné pro všechny organismy. Dynamika, neustálé proměny a výměna látek, energie a informací s prostředím. Reakce na podněty z vnějšího prostředí a přizpůsobení se. Evoluce (vývoj), živé soustavy se neustále dlouhodobě přizpůsobují měnícím se podmínkám.

Jaký je smysl života : Mezi předpoklady smyslu lidského života můžeme zařadit: cítit cenu života, pochopit a procítit to, co život obsahuje; usilovat o životní naplnění; k životu patří stálé očekávání něčeho nového, úsilí o něco nového… apod. Často se můžeme setkat s názorem, že zdraví spočívá ve schopnostech užívat si a pracovat.

Co je v životě důležité

Tím nejdůležitějším v lidském životě je čas. Když dojde čas, ztratí pro Vás jakoukoli hodnotu majetek, kariéra; nezbývá-li žádný čas, končí všechno; a naopak máte-li pořád čas, můžeme zpátky získat všechno.

Shrnutí: Jak žít šťastný život

  1. Rozhodněte se být šťastní
  2. Dejte si dobrý záměr.
  3. Dělejte práci, kterou milujete.
  4. Vytvořte ve svém životě harmonii.
  5. Motivujte se a plňte si sny.
  6. Pečujte o své zdraví a tělo.
  7. Pracujte na své psychické pohodě
  8. Věnujte se osobnímu rozvoji.

Pokud chcete působit mladistvě, je vyvážený jídelníček naprostou nezbytností. Kromě správného poměru nutrientů se zaměřte také na antioxidanty a omega-3 mastné kyseliny. Antioxidanty umí zabránit projevům stárnutí pleti a najdete je v ovoci a zelenině, ořeších nebo červených fazolích.

Jak zpomalit myšlení : Můžeme začít meditovat, vizualizovat své cíle, opakovat si pozitivní ujištění, zpívat písničku, sportovat, číst jiná témata, sledovat film atd. Hlavní je zaměstnat mysl něčím úplně jiným, než se nám v hlavě objevilo, a my na to nechceme myslet. Vědomě přehodíme program a věnujeme mu pozornost.