Co napsat do zaveru prezentace?
Co patří do závěru Celou „trasu“ prezentace a všechny důležité body a myšlenky doveďte do konce. Na závěr nezapomeňte na shrnutí nejdůležitějších bodů. Zrekapitulujte především to, co chcete, aby si účastníci zapamatovali.Pokud chcete nahrávání prezentace ukončit, klikněte na snímek pravým tlačítkem myši a potom klikněte na Konec prezentace.V závěru shrňte ta nejdůležitější sdělení. Na úplném konci nemusíte vkládat snímek s nápisem "Děkuji za pozornost", působí to jako klišé. Posluchačům stačí poděkovat ústně. Pokud jste nečerpali znalosti pouze z vlastní zásoby, je vhodnější ukončit prezentaci snímkem s použitými zdroji.

Co říct na úvod prezentace : ÚVODNÍ VĚTY. Úvod by měl obsahovat SILNÉ SDĚLENÍ, z něhož posluchači pochopí, proč by vám měli věnovat pozornost a co jim hodláte předat. Úvod by měl být SVŮDNÝ a nikdy ne nudný, čehož můžete dosáhnout provokativní otázkou, šokující statistikou, citátem hrajícím na city nebo osobním příběhem.

Jak vtipné ukončit prezentaci

Ke zdůraznění hlavních bodů zkuste použít například příběh nebo metaforu. Kreativita na konci je velmi důležitá. Cílem výzvy k akci je přimět posluchače k tomu, aby něco udělali – jednu konkrétní věc teď, nebo nikdy. Při oslovení posluchačů buďte osobní – používejte „vy“ místo obecného „my“.

Jak jinak říct Děkuji za pozornost : Navrhněte schůzku, během které podrobněji proberete možnosti spolupráce. Nezapomeňte uvést kontakt na sebe. Znásobte svou šanci, že si publikum zapamatuje to nejpodstatnější — řekněte jim ještě jednou to nejdůležitější. Najděte citát, který zdůrazní pointu prezentace a podpoří vaše sdělení.

Stručně shrňte hlavní myšlenku své řeči. Snažte se nemluvit příliš nudně, neopakovat stejnými slovy. Ke zdůraznění hlavních bodů zkuste použít například příběh nebo metaforu. Kreativita na konci je velmi důležitá.

Na konci prezentace je vhodné ji krátce shrnout a uvést zdroje, z nichž se čerpalo. Pamatujte na to, že prezentace vypadá úplně jinak doma na monitoru a ve škole či v práci na dataprojektoru – monitor barvy prozáří a vysvítí, plátno je má matnější.

Co rict na zacatku prezentace

Zaujměte pozornost hned na začátku

Na začátek prezentace si přichystejte něco speciálního, co zaujme publikum. Mělo by to být ale samozřejmě k tématu. Můžete položit třeba otázku, pustit krátké video, ukázat zajímavou fotografii nebo povyprávět nějakou historku.Tvorba prezentace

Obsah by měl být stručný, heslovitý, případné věty krátké, srozumitelné. srozumitelnost a viditelnost obrázků před prezentací. Videa pouze krátká, k tématu. Minimalizovat použité animace a přechody – volit krátké a přehledné animace stejné v celé prezentaci.

  1. Shrnutí Stručně shrňte hlavní myšlenku své řeči. Snažte se nemluvit příliš nudně, neopakovat stejnými slovy.
  2. Výzva k akci. Cílem výzvy k akci je přimět posluchače k tomu, aby něco udělali – jednu konkrétní věc teď, nebo nikdy.
  3. Zajímavý tip. Nabízet konkrétní produkty můžete v rámci výzvy k akci.


Poděkování v běžném jazyce

Nejjednodušší a nejběžnější způsob, jak někomu poděkovat, je říct: Thank you → Děkuji. Thanks → Díky (ale spíše neformálně). Je to zdvořilý způsob, který to nepřehání.

Co nesmí chybět v prezentaci : Na začátku nesmí chybět představení tématu, nastínění osnovy vystoupení, na konci pak rekapitulace nejdůležitějších informací a závěr. Každá část prezentace by měla být od ostatních oddělena nějakým odlehčením, humornou vsuvkou atd.

Jak vypadá správná prezentace : Tvorba prezentace

Obsah by měl být stručný, heslovitý, případné věty krátké, srozumitelné. srozumitelnost a viditelnost obrázků před prezentací. Videa pouze krátká, k tématu. Minimalizovat použité animace a přechody – volit krátké a přehledné animace stejné v celé prezentaci.

Jak spravne prezentovat prezentace

Deset pravidel pro správné prezentování

  1. Natočte se nebo alespoň před zrcadlem zhodnoťte svá gesta a mluvený projev.
  2. Dorazte na místo prezentace včas a sžijte se s technikou.
  3. Zapomeňte na panáka na kuráž!
  4. Před prezentací se rozmluvte a rozdýchejte.
  5. Pohybujte se.


Někdy se pracuje s pravidlem 5×5 – maximálně pět odrážek na slide po pěti slovech. Pro zdůraznění je možné užít tučné písmo.Odpověď na poděkování za laskavost

Nichts zu danken! Kein Problem! Keine Ursache!

Jak se řekne německy Nemáš zač : Bitte / Danke sehr ! Děkuji / Prosím pěkně ! Nichts zu danken . Není zač ., Neděkujte .