Co namalovat na vajíčka?
K barvení vajíček s dětmi můžete použít tempery nebo prstové barvy. Pro děti ve věku dvou let se doporučují barvy prstové. Celé vejce namalujte podkladovou barvou a nechte jej dobře zaschnout. Na barevnou paletu si naneste různé temperové barvy tak, aby se nesmíchaly.Tradičně se ke zdobení kraslic používaly kosočtverce, ale klidně můžete vyzkoušet i jiné tvary, například úzké pásky. Fantazii se meze nekladou. Kousky slámy se na vajíčko připevňují lepidlem.Vajíčka je možné před malováním fixami obarvit potravinářskými či přírodními barvami nebo ponechat bílá. A poté na vejce použijte fixy a značkovače, pomocí kterých na vajíčkách vytvoříte různé obrázky, veselé obličeje, tečky, proužky nebo klidně i složité vzory. Zvolit můžete fixy s různou tloušťkou špičky.

Jak s dětmi barvit vajíčka : Postup

  1. Jako první je potřeba nabarvit vejce jednotnou barvou.
  2. Smíchejte hrnek velmi horké vody se lžicí octa a barviva (u tekutého zhruba 10 kapek, záleží na vás).
  3. Ponořte vejce do sklenice s barvivem a několik minut ho nechejte barvit. Případně dodejte barvivo.
  4. Po vytažení nechte vychladnout na mřížce.

Čím se dá malovat

Chcete-li začít malovat, vyberte si mezi akvarelem, akrylem, olejem nebo pastelem, jsou to nejrozšířenější malířská média. Pastely a akvarelové pastelky jsou navíc použitelné jak pro malování, tak pro kresbu. Můžete zkusit i temperu.

Kdy se mají malovat vajíčka : Bílá sobota patřila a dodnes patří ke dnům, kdy finišují přípravy všech hospodyněk a babiček. Uklízí se, trouba praská ve švech, protože se pečou tradiční mazance a velikonoční beránci, barví se a zdobí vajíčka a pletou se pomlázky.

Dvouvrstvý přístup. Namalujte povrch dvěma vrstvami. První vrstva, zvaná také podkladová vrstva, zajistí lepší přilnavost barvy k povrchu a minimalizuje vznik fleků. Po dokončení první vrstvy nechte povrch úplně vyschnout, než aplikujete druhou vrstvu.

Vejce nejlépe chytají odstíny zastudena, pro silný odstín nechte vejce barvit i 12 hodin. Namodralou barvu připravíte i ze silného vývaru ibišku (např. ibiškový čaj) se lžící octa (tmavší modrá barva). Zelená světlá i tmavá – svěží jarní barvy docílíte pomocí špenátového protlaku nebo petrželové nati.

Jak krasne obarvit vajíčka

Vejce nejlépe chytají odstíny zastudena, pro silný odstín nechte vejce barvit i 12 hodin. Namodralou barvu připravíte i ze silného vývaru ibišku (např. ibiškový čaj) se lžící octa (tmavší modrá barva). Zelená světlá i tmavá – svěží jarní barvy docílíte pomocí špenátového protlaku nebo petrželové nati.Aby vejce při vaření neprasklo, doporučuji použít tyto triky:

  1. Vejce před vařením vytáhni s dostatečným předstihem z lednice a nechej je ohřát na pokojovou teplotu.
  2. Do vody dej sůl nebo ocet.
  3. Širší konec vejce propíchni špendlíkem nebo ostrým tenkým hrotem.
  4. Vejce začni vařit ve studené vodě.

Asi nejznámějším postupem je barvení vajíček pomocí cibulových slupek. Hnědá vajíčka získáte také povařením s dubovou kůrou, o tmavší hnědou se pak postará vaření v silné kávě se lžící octa nebo luhování v silném černém čaji. Nejtmavších odstínů docílíte vařením vajíček ve vodě spolu s dávkou sazí.

Tip: Fixy. Skvělý tip, jak vykouzlit krásná vajíčka, jsou fixy jako Maped Ocean Fixy (koupit v e-shopu). Nemusíte být nikterak výtvarně nadaní, vystačíte si s geometrickými a jednoduchými tvary. Zkuste dělat černým fixem tečky, puntíky, proužky nebo mřížku.

Co kreslit když nevím co kreslit : Začít však můžete i kresbou svého oblíbeného hrnku, ze kterého právě pijete svou ranní kávu. Pokud je venku hezky, klidně vyražte na zahradu nebo na procházku a nakreslete strom či kousek přírody. Bydlíte ve městě Můžete nakreslit budovu, památky, sochu, lavičku v parku…

Jak nejlépe obarvit vajíčka : Asi nejznámějším postupem je barvení vajíček pomocí cibulových slupek. Hnědá vajíčka získáte také povařením s dubovou kůrou, o tmavší hnědou se pak postará vaření v silné kávě se lžící octa nebo luhování v silném černém čaji. Nejtmavších odstínů docílíte vařením vajíček ve vodě spolu s dávkou sazí.

Co se zbylou barvou na vajíčka

A co se zbylou barvou Projděte se venku a natrhejte si zajímavé listy, květinky. Dále budete potřebovat silonku. List přiložíme na vajíčko a natáhneme přes něj silonku, kterou pevně zavážeme.

„Nátěr se aplikuje zpravidla ve dvou vrstvách, na podklady podobného odstínu může postačovat i jeden nátěr. Další vrstvu nanášíme po zaschnutí nátěru, tj. po 2 – 8 hodinách, což je individuální dle druhů nátěrových hmot,“ říká odborník z Domu barev.Čeká vás výmalba Poradíme, co si přichystat a na co si dát pozor

  1. Škrábání původních nátěrů nemusí být nezbytné
  2. Po namočení horkou vodou půjde nátěr snadněji dolů
  3. Zapravení prasklin a děr.
  4. S výběrem barvy nespěchejte.
  5. Výběr vhodné penetrace.
  6. Kvalitní malířské vybavení vám usnadní práci.

Jak obarvit vejce ve slupce : Cibulové slupky dáme do staršího hrnce s vodou (starší smalt se obarví), přivedeme k varu a necháme z nich uvolnit barvu. Syrová, čistá, nejlépe světlá vejce se hodí na barvení víc, dobře na nich vynikne kontrast trávy a cibulové barvy.