Houbičkou nebo extra měkkým mycím kartáčkem jemně masírujte pokožku dítěte s cílem co nejšetrněji odloupnout změklá seboroická ložiska. Poté pokožku hlavy umyjte dětským šamponem. Při koupeli používejte výhradně kosmetické přípravky určené pro děti od věku 0 měsíců.Před koupáním miminka je dobré zarudlá místa se šupinkami promastit olejíčkem. Společnost Fridababy nabízí dokonalého pomocníka DermaFrida FlakeFixer, který obsahuje tři kroky v boji se seboreou. Houbičku z měkké pěny, která změkčí pokožku, jemný kartáček, který uvolní šupinky a hustý hřebínek, který vše vyčeše.Naštěstí je seboroická dermatitida u miminek dočasným stavem, který se často sám od sebe vyřeší během prvních několika měsíců života dítěte. Avšak, u některých dětí může onemocnění trvat déle a mít tendenci se opakovat.
Co na suchou pokožku u miminek : Zkuste pokožku promazávat a pokud Vám to nezabere, tak existují další podobné přípravky jako Bioderma Atoderm intensive Baume, Eucerin Atopi control. Po použití by měla být pokožka zklidněná a obnovená. Tyto přípravky jsou vhodné i pro kojence. Krémy se aplikují 1-2x denně, večer po večerním koupání.
Co na stroupky u miminka
Aplikujte malé množství oleje na pokožku hlavy dítěte a masírujte jemným krouživým pohybem. Můžete použít šetrný dětský olej Fred & Flo na bázi mandlového a jojobového oleje s heřmánkem. Tip: Olejová masáž může často pomáhat dítěti usnout, praktikujte ji proto po koupání a těsně před spaním.
Co znamenají strupy ve vlasech : Příčiny tvorby šupin ve kštici mohou být různé. Kůže může být vysušena z důvodu špatné péče o kůži, nadměrným mytím, nesprávným šamponem nebo kožním onemocněním. Odborníka je nutno vyhledat, pokud kůže svědí, je červená, vznikají nánosy šupin, zvýšeným výpadem vlasů nebo kde nefungují dermokosmetické přípravky.
Mezi osvědčené babské rady patří například rybí olej, který se vyplatí užívat. Také ulevují od nepříjemných symptomů extrakty z aloe vera (o rostlině se ví, že ulevuje od řady kožních problémů) a dále se doporučuje jablečný ocet, který má taktéž ulevovat od příznaků onemocnění.
S úspěchem se využívají dermokosmetické přípravky s obsahem antimikrobiálních složek, jako je kyselina salicylová, chinolinové a imidazolové deriváty, ichthamol, dehet, selen, síra nebo zinek v kombinaci s lokálními kortikosteroidy a antimykotiky, například ketokonazol, mikonazol nebo ciklopirox.
Co na Seboreu babské rady
Mezi osvědčené babské rady patří například rybí olej, který se vyplatí užívat. Také ulevují od nepříjemných symptomů extrakty z aloe vera (o rostlině se ví, že ulevuje od řady kožních problémů) a dále se doporučuje jablečný ocet, který má taktéž ulevovat od příznaků onemocnění.Možnosti klasické léčby seborey
Lékaři často preferují lokální léčbu postižených oblastí, a to ve formě šamponů, gelů, olejů či krémů. Úspěšné bývají přípravky s obsahem antimikrobiálních složek, jako je kyselina salicylová, chinolinové deriváty, imidazolové deriváty, dehet, selen, síra nebo zinek.Pomoci mohou např. pravidelné vlasové kúry s olivovým, sezamovým, jojobovým, mandlovým či kokosovým olejem, které necháme působit přes noc a ráno opláchneme. Pokožka hlavy tak opět získá potřebnou hydrataci.
Jako pomocník proti suché pokožce hlavy se babičkám skvěle osvědčil kvalitní bílý jogurt. Má totiž antibakteriální a antifungální vlastnosti. Jogurtem masírujte vlasovou pokožku alespoň 5 minut, nechte dalších 45 minut působit a pak ho vypláchněte vlažnou vodou.
Jak na strupy ve vlasech : na svědivé strupy ve vlasech lze použít Uriage DS keratoredukční šampón, který zbavuje svědivých ložisek, obnovuje vlasovou pokožku a odstraňuje lupy. Jako první pomoc, než situaci zkonzultujete s lékařem můžete použít Uriage Bariederm Cica krém, který pomáhá urychlit hojení a regenerovat kůži, zabraňuje svědění.
Jak poznat Seboreu ve vlasech : Seborea se projevuje zarudnutím a viditelným olupováním kůže jako mastné žlutavé šupiny. Pokud postihuje vlasovou pokožku, hovoříme o mastných lupech, které jsou výrazně větší než lupy suché. Pokožka bývá často zarudnutá, svědí a je doprovázena nutkáním se škrábat.
Jak se zbavit strupů ve vlasech
Doporučuji používat šampon určený pro citlivou pokožku hlavy nebo šampón proti lupům, který pomůže obnovit rovnováhu pokožky. Důležité je také vlasy neumývat příliš horkou vodou a omezit používání fénů a stylingových přípravků, které mohou pokožku dodatečně vysušovat.
Zkuste odvar z kopřivy nebo kopřivový šampon Swiss O Par Kopřivový šampon (koupit v e-shopu). Bříza umí také krásně zklidnit vlasovou pokožku a pomoci s boláky. Zkuste březový extrakt, který zamezuje maštění vlasů a tvorbě lupů. Zároveň zvyšuje pružnost a lesk vlasů.S úspěchem se využívají dermokosmetické přípravky s obsahem antimikrobiálních složek, jako je kyselina salicylová, chinolinové a imidazolové deriváty, ichthamol, dehet, selen, síra nebo zinek v kombinaci s lokálními kortikosteroidy a antimykotiky, například ketokonazol, mikonazol nebo ciklopirox.
Co opravdu funguje na Seboreu : Kyselina salicylová: Kyselina salicylová je látka, která má keratolytický účinek. To znamená, že rozpouští a odstraňuje odumřelé buňky pokožky. Kyselina salicylová pomáhá zbavit se šupin a uvolnit póry. Kyselina salicylová se používá zejména k léčbě seborey na hlavě ve formě šamponů nebo roztoků.