Co na suché tělo?
Kůže, která je přirozeně suchá, má nedostatek cenných lipidů, které ji chrání před jejím vysoušením. Dehydratované kůži naopak chybí pouze vlhkost. U dehydratace se jedná o dočasný stav, který je způsoben například vnějšími vlivy jako je horko nebo chlad.Suché pleti prospěje vrstva rozmačkaného banánu, smíchaného s jedním žloutkem a 2 lžičkami olivového oleje. Pokožka bude opět pružná a svěží. Vaječný bílek vyšlehejte na tuhý sníh a vmíchejte jemně nastrouhanou okurku. Při mastné pleti můžete přidat pár kapek citrónové šťávy.Na natírání pokožky jsou vhodné např. přípravky s obsahem urey (Eucerin, Excipial) či mandlového oleje (Molicare skin ošetřující olej). Natírat se může i častěji během dne. Nejlepší je, ale po osprchování a lehkém otření cca do 3-5 minut.

Co pouzit na suchy oblicej : Velmi suchá pleť a kůže na obličeji zaslouží hydratační krém na suchou pleť. Vybírejte mezi mnoha značkami a najděte si ten nejlepší krém na suchou pokožku pro vás, ať už to bude vazelína na obličej od značky Herbavera, hydratační krém Cerave nebo emolienční krém A-Derma.

Co na extremne Vysusenou pleť

Na suchou kůži jsou nejvhodnější produkty obsahující více tuku než vody. Vitamíny a další účinné látky v nich dodají pokožce potřebnou vzpruhu, a pomáhají tak minimalizovat pocit sucha. Přídavné látky jako kyselina mléčná, glycerin či urea udržují v kůži vlhkost. Urea neboli močovina je navíc přirozenou součástí kůže.

Jaké vitamíny na suchou kůži : při suché pleti bych doporučila komplexně podpořit výživu. Velký vliv má dostatečný příjem nenasycených omega 3 mastných kyselin a vitamínů B. Možností je také užívat kolagen nebo kyselinu hyaluronovou, které často bývají jako složky v doplňcích stravy na pleť.

Vhod proto přijdou nejen hydratační krémy, regenerační oleje, ale také odličovací mléka, micelární vody a tonika určené právě suché a citlivé pleti a pokožce. V kategorii Tělové krémy na suchou pokožku si podle vás nejlépe vedou značky Bioderma, La Roche-Posay a Eucerin.

Dehydratovaná pleť potřebuje především vhodnou péči

Pokud už k dehydrataci došlo a pozorujete na obličeji jemné šupinky, je dobré se jich v prvé řadě zbavit jemným peelingem. Následně pleti dopřejte první pomoc v podobě kvalitní hydratační masky nebo séra. Nezapomeňte ji také pravidelně hydratovat pomocí krémů.

Proč mám suchou kůži

Pokožka získává svoji vlhkost z těla a je tedy závislá na množství vody v těle. Když je tělo dehydrované, snižuje dodávky vody do kůže. Tím zpomaluje přirozenou cirkulaci vody v pokožce, a tak přispívá k její dehydrataci. Starší lidé mají sklon k dehydrataci, neboť pocit žízně se s věkem snižuje.Dlouhodobé svědění kůže bez jakékoliv vyrážky či zjevné příčiny může být reakcí na vnitřně užívané léky, onemocnění žlučníku, štítné žlázy, onemocnění krvetvorby, nádory, neurologické či psychiatrické choroby, HIV infekci, parazitární choroby či drogovou závislost.Na suchou kůži jsou nejvhodnější produkty obsahující více tuku než vody. Vitamíny a další účinné látky v nich dodají pokožce potřebnou vzpruhu, a pomáhají tak minimalizovat pocit sucha. Přídavné látky jako kyselina mléčná, glycerin či urea udržují v kůži vlhkost. Urea neboli močovina je navíc přirozenou součástí kůže.

Ochlazujte – postižené místo lze ochladit pomocí studených obkladů. Pokud je postižené místo suché, několikrát denně promažte neparfemovaným krémem. Pomohou i léky proti alergii, tzv. antihistaminika.

Jak se zbavit svědění celého těla : Jako rychlá první pomoc při svrbění může posloužit ochlazení pokožky. Namočte kus látky do studené vody, vyždímejte ji a přiložte na místo, které vás svědí.. Podobně můžete použít i sáček s ledem nebo mraženou zeleninou. Chlad znecitliví nervová zakončení v pokožce a na chvíli vás tak zbaví pocitu svědění.

Proč mě svědí celé tělo : Dlouhodobé svědění kůže bez jakékoliv vyrážky či zjevné příčiny může být reakcí na vnitřně užívané léky, onemocnění žlučníku, štítné žlázy, onemocnění krvetvorby, nádory, neurologické či psychiatrické choroby, HIV infekci, parazitární choroby či drogovou závislost.

Proč mě svědí tělo

Příčiny svědění

Alergické reakce na potraviny, léky, zvířata, kosmetiku nebo jiné látky. Infekční onemocnění, včetně virových, bakteriálních a houbových infekcí. Suchá kůže, často zhoršená v zimních měsících nebo u starších osob. Interní onemocnění, jako jsou poruchy jater, ledvin nebo štítné žlázy.

Dlouhodobé svědění kůže bez jakékoliv vyrážky či zjevné příčiny může být reakcí na vnitřně užívané léky, onemocnění žlučníku, štítné žlázy, onemocnění krvetvorby, nádory, neurologické či psychiatrické choroby, HIV infekci, parazitární choroby či drogovou závislost.