Když máte vaginální mykózu
Při propuknutí onemocnění vám pomohou vaginální čípky, které rychle uleví od bolesti, svědění nebo pálení. Dalším účinným prostředkem je krém, který je určen i pro lokální léčbu partnera.Mezi příznaky kvasinková infekce patří: bolestivost a svědění kolem pochvy, výtok podobný tvarohu bez zápachu a pocit pálení při močení. Bakteriální vaginóza se projevuje rybinu připomínajícím zápachem a šedivým vodnatým výtokem. Bakteriální infekce by neměla způsobovat bolest ani svědění v pochvě.Zánět pochvy doprovází nepříjmené projevy, mezi ty nejčastější patří:
- svědění a pálení pochvy.
- otok zevních pohlavních orgánů
- bolest břicha a v podbřišku.
- pálení při močení
- nepříjemné pocity při pohlavním styku.
- nepříjemný zápach z pochvy.
- výtok (při kvasinkové infekci nejčastěji bílý hrudkovitý)
Jak poznat že mám infekci pochvy : Typické projevy kvasinkové infekce
Na začátku ženy pociťují pálení, svědění, zarudnutí a otok v oblasti vnějších rodidel. Nepříjemné pocity doprovází také diskomfort při pohlavním styku. Pokud se infekce projeví i v pochvě, trápí ženy hrudkovitý výtok a bolest.
Co na gynekologické záněty
Záněty ženských pohlavních orgánů se léčí zpravidla pomocí antibiotik, a to v případě, kdy jsou způsobené bakteriemi. Při kvasinkových infekcích (převážně vaginální zánět) jsou podávány léky proti plísním (antimykotika).
Co vytáhne zánět : Zánětu se můžeme zbavit, vyloučíme-li ze stravy ztužené tuky, běžné rafinované rostlinné oleje, lepek, mléčné výrobky, kofein a cukr. Změnou jídelníčku se můžeme zbavit migrén, alergií, vysokého krevního tlaku, protizánětlivá strava navíc posiluje imunitu.
Podle délky trvání rozlišujeme akutní, subakutní a chronické infekce. Akutní trvají v řádech dnů (rýma, salmonelóza) až týdnů (většina infekcí). Subakutní infekce trvají v řádech týdnů až měsíců (komplikovanější formy jakékoliv infekce).
Neléčená infekce může postupovat dál a může zasáhnout i močové ústrojí nebo způsobit rozsáhlý zánět dělohy a vaječníků. U některých druhů vaginálních infekcí je nutné přeléčit i partnera pacientky.
Co zpusobuje bakteriální infekci v pochvě
Bakteriální infekce je způsobena změnou pH ve vagině. Když dojde ke změně pH, přirozeně se vyskytující příznivé bakterie (laktobacily) ve vaší pochvě mohou být nahrazeny přemnoženými „škodlivými“ bakteriemi, které mohou způsobit bakteriální vaginózu.K léčbě vaginální kvasinkové infekce jsou ideální kombinované léčivé přípravky „combi“ (tablety i krém), které působí komplexně. Pro okamžitou úlevu od bolesti, od svědění, pálení a pro snížení množství výtoku použijte speciální vaginální roztok. Při opakovaných infekcích je doporučována systémová enzymatická léčba.Bakteriální infekce je způsobena změnou pH ve vagině. Když dojde ke změně pH, přirozeně se vyskytující příznivé bakterie (laktobacily) ve vaší pochvě mohou být nahrazeny přemnoženými „škodlivými“ bakteriemi, které mohou způsobit bakteriální vaginózu.
U mírných forem zánětu trvá léčba 1 až 3 dny, v případě těžkého zánětu však může léčba trvat 14 dní až několik měsíců. Kvasinkové infekce se léčí antimykotiky, obvykle ve formě vaginálních tablet a krémů, které si můžeme zakoupit v lékárně.
Jaký prášek na zánět : Protizánětlivé léky se používají k léčbě zánětlivých a degenerativních onemocnění pohybového aparátu. Ve volně prodejných přípravcích z této skupiny jsou obsženy tyto látky: ibuprofen, diklofenak, flurbiprofen a naproxen.
Co na zánět pochvy : Značka
- Canesten (4)
- Cotylena (2)
- Fungicidin (1)
- Gyno-Pevaryl (2)
- Jenamazol (1)
- Lomexin (1)
- Rosalgin (3)
Jak léčit zánět pochvy
Kvasinkový zánět přináší bílý výtok bez zápachu a léčí se antimykotiky, bakteriální zánět poznáte podle našedlého zapáchajícího výtoku, bolesti a svědění v oblasti pochvy a vyléčí ho antibiotika.
Po vstupu do našeho těla se bakterie začnou množit a nemoc musí být léčena antibiotiky, což jsou jediné léky, které dokáží bakterie zničit. Antibiotika jsou velmi účinná, jejich nadměrné užívání může mít ale vážné důsledky.Bakteriální infekce jsou léčeny antibiotiky, na rozdíl od virových nemocí, kde antibiotika nezabírají.
Co zabíjí kvasinky : Dieta: Kvasinky a plísně se živí cukry a sacharidy, takže dieta s nízkým obsahem sacharidů může pomoci omezit růst kvasinek a plísní. Měli byste se snažit vyhnout se potravinám s vysokým obsahem cukru a sacharidů, jako jsou sladkosti, slazené nápoje, bílý chléb, bílá rýže a bílá mouka.