Co muze jíst Srna?
Patří sem především brambory, krmná řepa, jablka, hrušky, jeřabiny nebo např. siláž. Chcete-li nabídnout krmivo, myslivci i zvěř nejvíce ocení právě seno, kaštany, žaludy, dále třeba dužnaté krmivo, jablka, mrkev či řepu.Mezi dužnatá krmiva patří ovoce a zelenina. Ze zeleniny je nejvhodnější mrkev, brambor a řepa. Z ovoce to jsou jablka, hrušky nebo meruňky, švestky či špendlíky. V předjaří můžeme zvěři přilepšit jeřabinami, které jim pomáhají s přechodem na zelenou stravu.Spárkaté zvěři nesvědčí ani čisté pšeničné zrno, které může vyvolat různé koliky a acidózy trávícího traktu. Také myslivci musí pečlivě zvážit, jakou potravu v mrazivých dnech do krmelce nasypou. "Do krmelců lesníci a myslivci přidávají například seno, oves či řepu.

Co jí mufloní : Potrava. Muflon nepatří mezi vybíravé druhy a spásá i kyselé a tvrdé trávy. V celkovém objemu přijímané potravy tvoří trávy asi 70 %, listí stromů a keřů asi 15 % a polokeře okolo 10 %. Pokud nenajde dostatek vhodně složené potravy, ohryzává kořenové náběhy lesních dřevin, případně kmeny.

Čím krmit srnče

Odchov srnčátek, kolouchů, muflončat a divokých prasátek se nejlépe daří s pomocí kozího mléka, které má optimální složení. Kravské je třeba trošku upravit. Ideální je zase neslazené mléko kondenzované, které ředíme jako pro předchozí případ, jen vody či čaje dáme trošku víc.

Co jí Srnec : Srnčí se živí zejména nejrůznějšími bylinami, občas požírá také různé plody. Zvláště v oblibě má přitom mladé výhonky trav s vysokým obsahem vlhkosti. Srnec obecný je relativně plachý a při ohrožení se často ozývá bekáním, tedy zvukem podobným psímu štěknutí.

„Pokud nemůžeme dorazit na místo a srnče je v ohrožení např. u rušné silnice, tak nálezců radíme, aby srnče buď přenesli v rukavicích, případně ho zabalili do trávy. Máme vyzkoušené, že to matku neodradí a podle výzkumů je prý schopná mládě přijmout až do 24 od jeho odebrání z přírody,“ vysvětluje Konvalinová.

Recepty z muflona

  1. Mufloní guláš
  2. Mufloní kýta na česneku.
  3. Mufloní svíčková s bylinkovým máslem.
  4. Mufloní kýta s jogurtem.
  5. Mufloní kýta plněná vejci.
  6. Mufloní hřbet v listovém těstě
  7. Mufloní plec s kyselou zeleninou.
  8. Mufloní hřbet s plněnými olivami.

Co má muflon

Muflon má mohutné spirálovitě stočené rohy "toulce". Mladému muflonkovi už po 2 měsících začínají narůstat růžky a roční muflonek je má dlouhé 25 až 35 cm. Ze začátku jsou ploché, v dalších letech jsou už trojhranné a příčně vroubkované. Dvouletí mufloni mají už toulce dlouhé 50 až 60 cm.Srnčí se živí zejména nejrůznějšími bylinami, občas požírá také různé plody. Zvláště v oblibě má přitom mladé výhonky trav s vysokým obsahem vlhkosti. Srnec obecný je relativně plachý a při ohrožení se často ozývá bekáním, tedy zvukem podobným psímu štěknutí.„Pokud nemůžeme dorazit na místo a srnče je v ohrožení např. u rušné silnice, tak nálezců radíme, aby srnče buď přenesli v rukavicích, případně ho zabalili do trávy. Máme vyzkoušené, že to matku neodradí a podle výzkumů je prý schopná mládě přijmout až do 24 od jeho odebrání z přírody,“ vysvětluje Konvalinová.

Není vytrvalým běžcem, ale umí se dobře ukrýt v hustých rostlinných zákoutích. Při náhlém vyrušení se ozývá hlasitým bečením. Hlas srnce bývá hrubší, než projev srny. Srnec si v době říje, tedy od poloviny července do poloviny srpna, vyhledává ve svém teritoriu říjné srny podle jejich pachu ve stopě.

Čím krmit malé srnce : Odchov srnčátek, kolouchů, muflončat a divokých prasátek se nejlépe daří s pomocí kozího mléka, které má optimální složení. Kravské je třeba trošku upravit. Ideální je zase neslazené mléko kondenzované, které ředíme jako pro předchozí případ, jen vody či čaje dáme trošku víc.

Co delat kdyz najdu mládě srnky : Při nálezu zraněného zvířete nebo opuštěného mláděte vždy co nejdříve kontaktujte nejbližší záchrannou stanici anebo dispečink záchranných stanic (774 155 155). Jde často o akutní případy, kdy je třeba IHNED TELEFONICKY konzultovat další postup.

Jak zpracovat muflona

Kýtu lze zpracovat na medailonky nebo steaky u mladších kusů. U starších spíše na guláš. Mufloní plec využijeme na dušení, pečení, přípravu ragů nebo do guláše. Mufloní hřbet lze použít při přípravě minutky, hodí se také na grilování nebo na řízečky.

Mufloni jsou divoké ovce, které jsou maji velmi chutné červené maso s chutí mezi hovězím a jehněčím. Muflonové maso je jedním z nejzdravějších druhů masa, které obsahuje vitamíny B3 a B12, železo a zinek.Srnčí se živí zejména nejrůznějšími bylinami, občas požírá také různé plody. Zvláště v oblibě má přitom mladé výhonky trav s vysokým obsahem vlhkosti. Srnec obecný je relativně plachý a při ohrožení se často ozývá bekáním, tedy zvukem podobným psímu štěknutí.

Co potrebuje srnec : Nejlepší podmínky k životu nalézá srnčí zvěř na okrajích listnatých lesů, a to z několika důvodů: je dostatek úkrytů, protože srnci nejsou zvláště dobrými běžci, bohatství pastvy, které potřebuje srnčí v poměrně velké rozmanitosti, a možnost stáhnout se do stínu lesa, nastane-li přílišné vedro, nebo naopak když se …