S úspěchem se využívají dermokosmetické přípravky s obsahem antimikrobiálních složek, jako je kyselina salicylová, chinolinové a imidazolové deriváty, ichthamol, dehet, selen, síra nebo zinek v kombinaci s lokálními kortikosteroidy a antimykotiky, například ketokonazol, mikonazol nebo ciklopirox.Zatímco u miminek zmizí seborea sama obvykle do několika měsíců, u dospívajících nebo dospělých může být zapotřebí léčba. Zároveň je možné, že se seborea objeví v průběhu života znovu.Mezi osvědčené babské rady patří například rybí olej, který se vyplatí užívat. Také ulevují od nepříjemných symptomů extrakty z aloe vera (o rostlině se ví, že ulevuje od řady kožních problémů) a dále se doporučuje jablečný ocet, který má taktéž ulevovat od příznaků onemocnění.
Jak dlouho se léčí seborea : Na těle se seborea začne projevovat narůžovělými ostře ohraničenými ložisky se žlutohnědými šupinkami. Ve většině případů odezní do několika týdnů za podpory správného ošetření.
Co jíst při Seboree
Strava by měla být bohatá na vitamíny a minerály, zejména vitamíny skupiny B, selen, zinek a omega-3 mastné kyseliny. Omezte konzumaci živočišných tuků a sladkostí. Důležitá je také pravidelná tělesná hygiena s použitím nemastných, hydratujících mycích gelů a šampónů.
Jak často mýt vlasy se Seboreou : Frekvence mytí je individuální, záleží na závažnosti onemocnění a reakci pokožky. Někteří lidé se seboreou potřebují každodenní mytí, zatímco jiným stačí umýt vlasy dvakrát týdně. Při mytí používejte speciální šampony, vyvarujte se horké vody a jemně masírujte pokožku.
Možnosti klasické léčby seborey
Lékaři často preferují lokální léčbu postižených oblastí, a to ve formě šamponů, gelů, olejů či krémů. Úspěšné bývají přípravky s obsahem antimikrobiálních složek, jako je kyselina salicylová, chinolinové deriváty, imidazolové deriváty, dehet, selen, síra nebo zinek.
Kosmetické přípravky na seboreu
Vsaďte na šampony, masti a krémy na seboreu s obsahem antimikrobiálních složek, jako je kyselina salicylová, síra, selen, dehet nebo zinek. Ty vám pomou zmírnit akutní příznaky seborey a minimalizovat šanci jejich návratu po dokončení léčby.
Jak se pozna seborea
Seborea se projevuje zarudnutím a viditelným olupováním kůže jako mastné žlutavé šupiny. Pokud postihuje vlasovou pokožku, hovoříme o mastných lupech, které jsou výrazně větší než lupy suché. Pokožka bývá často zarudnutá, svědí a je doprovázena nutkáním se škrábat.Kyselina salicylová: Kyselina salicylová je látka, která má keratolytický účinek. To znamená, že rozpouští a odstraňuje odumřelé buňky pokožky. Kyselina salicylová pomáhá zbavit se šupin a uvolnit póry. Kyselina salicylová se používá zejména k léčbě seborey na hlavě ve formě šamponů nebo roztoků.Udržte si svěží kštici bez seborey ve vlasech napořád
Ani teď byste péči o vlasy neměli zanedbávat. Seboroická dermatitida patří mezi onemocnění, která se často pravidelně vrací. Vsaďte tedy i na ověřenou prevenci. Šampon Revalid Anti-Dandruff vám zajistí kompletní péči a zabrání návratů těžkých stavů lupů.
Frekvence mytí je individuální, záleží na závažnosti onemocnění a reakci pokožky. Někteří lidé se seboreou potřebují každodenní mytí, zatímco jiným stačí umýt vlasy dvakrát týdně. Při mytí používejte speciální šampony, vyvarujte se horké vody a jemně masírujte pokožku.