Mladí sumci se živí zooplanktonem, dospělí ze dna filtrují drobné bezobratlé nebo loví živočichy od červů, přes žáby, hlodavce, mláďata vodních ptáků až po nejčastější ryby (byl zaznamenán i kanibalismus). Velký sumec je schopen ulovit i kachnu, ondatru nebo dvoukilovou rybu.V prvním roce života dorůstá 10–18 cm, v pátém roce 55–75 cm, v desátém roce 85–120 cm, v patnáctém roce 120–170 cm, ve dvacátém roce 150–200 cm. Jeho váhové přírůstky činí 1–3 kg ročně.Lovná míra sumce je stanovena zákonem. Ve většině revírech má míru 70 cm (někde i 90 cm). Není úplně pravda, že sumec je pouze noční lovec, ulovit ho můžete i během dne. V českých vodách představuje nejvyšší článek potravního řetězce.
Kolik sežere sumec ryb : Kolik toho sežere sumec Na 1 kilo přírůstku potřebuje 4 kila ryb a jiné potravy.
Co Zerou sumci
Potravou sumce jsou ryby a další vodní obratlovci jako žáby, hlodavci a mláďata vodních ptáků. Velcí sumci jsou schopni ulovit i dospělé kachny, ondatry nebo ryby s hmotností přes 2 kg.
Kolik stojí 1 kg sumce : Ceník
Druh ryby | Cena za 1 kg |
---|---|
Lín | 130,- Kč |
Štika | 260,- Kč |
Sumec | 250,- Kč |
Candát | 400,- Kč |
Sumec | 251 cm
V průběhu jediného týdne ulovil dva sumce obřích rozměrů. Jeden z nich měřil 243 cm a vážil 102 kg, ten druhý, kterým překonal do té doby platný světový rekord IGFA v kategorii All-tackle měřil 251 centimetrů a vážil 110 kilogramů (242 lbs. 8 oz.).
Sumec je největší ryba, kterou v našich vodách seženete. Jeho maso je poměrně tučné a pevné. Velkou výhodou je, že má málo kostí. Chuť bývá spíše mdlá, doporučuje se tedy podpořit například bylinkami.
Jak casto žere sumec
Pokud používáte jakékoliv granulované krmivo, pak opravdu doporučuji krmit pouze tak, aby snědli vše a nic nezůstavalo ve vodě navíc. Dodržování doby krmení např co 3 – 4 hodiny bych doporučil pouze opravdu v minimálních dávkách.Ryba sice na první pohled uši viditelné nemá, ale slyší velmi dobře, ač je skladba jejího sluchového ústrojí jednodušší než u jiných obratlovců. Přenos zvuku k rybám zajišťuje voda, která je v tomto případě dobrým vodičem. K vnímání zvukových vln využívá ryba jak své sluchové ústrojí, tak i postranní čáru tzv.V ocasní části těla některých ryb (lososovití, kaprovití, úhoř, sumec) je umístěno mízní srdce – drobný pulsující orgán vtlačující mízu do ocasní žíly.
Využití Jemné bílé maso tolstolobika je v prodeji chlazené (kuchaná ryba, podkovy či filety) i mražené. Má více tuku než maso jeho příbuzných, díky tomu výborně chutná uzené, jinak se dá upravit podobně jako kapr či amur – je vhodné k dušení, vaření, pečení, grilování, smažení a fritování.
Jak se dělá sumec : Sumce naporcujeme, prošpikujeme proužky slaniny, osolíme a poprášíme jemně paprikou. Pekáček vymažeme máslem, poklademe kolečky brambor, na ně položíme porce ryby, na kolečka nakrájenou cibuli, rajčata a papriku, posypeme špetkou šalvěje, poklademe lístečky másla a pečeme v předehřáté troubě asi 45 minut.
Jaká je největší ryba v České republice : Výstavba vodních děl a znečištění řek vedly k vyhubení jesetera velkého v celé západní Evropě. Poslední záznam o pozorování dvoumetrového kusu v Čechách pochází z roku 1933 z ústeckého Střekova. Dnes vládne tuzemským řekám sumec velký. I ten dorůstá gigantických rozměrů, zatím ale žádný úlovek nepřesáhl délku 255 cm.
Kolik kostí má sumec
Sumec je skvělá ryba, žádné kosti nemá, jen chrupavčitou páteř.
Sumci (Siluriformes) jsou bohatý řád převážně sladkovodních paprskoploutvých ryb. Většinou jsou to ryby dna s menšíma očima, ale s dobře vyvinutými vousky s hmatovou a chemoreceptivní funkcí. Jedna z kostí horní čelisti, maxilla, se u sumců specializovala právě na manipulaci s párem nejmohutnějších vousů.Sumec velký je dnes jedinou naší rybou, která může dosáhnout hmotnosti 100 kg a více. Pohlavně dospívá ve stáří 3-5 let, samice v průměru o rok později než samci. Sumci se třou v párech od konce května a v červnu, kdy teplota vody dosáhne trvale 18-22°C.
Čím krmit sumce : Krmení červy je paráda. Rád se koukám na to, jak se o ně perou. Jedná se o nejlepší krmení pro sumce a moc jim chutnají. Larvy brouka jihoamerického potemníka (Zophobas morio), slouží jako potrava pro ptáky, plazy, obojživelníky, jiný hmyz nebo hmyzožravce.