Co má obsahovat prezentace k obhajobě?
Obhajoba se skládá z prezentace bakalářské práce, hodnocení oponentem a školitelem, zodpovězení otázek vznesených oponentem, dále následuje stručná diskuse/odpovědi studenta na otázky z pléna.Uveďte, všechny body, o kterých budete mluvit. Doporučujeme se nejprve zaměřit na cíl bakalářské práce. Představte členům komise, jaký přínos má práce do praxe a jaké jste zvolili metody. Právě cíl práce a její přidaná hodnota do praxe členy komise zajímá nejvíce.- Pokud budete v průběhu obhajoby oslovovat jednotlivé členy komise, můžete je oslovovat: o funkcí zastávanou v komisi: „vážený pane předsedo“(komise), resp.

Jak dlouhá má být prezentace : Délka prezentace: Na vaši prezentaci máte přidělen maximální časový limit 15 minut. Přesto je vhodné dodržet nepsané pravidlo, což je trvání 10 minut, případně max. 12 minut, nebo min.

Co si obléct na obhajobu

Sukně, šaty, kostýmek nebo společenské kalhoty, dovoleno je v zásadě vše, samozřejmě s ohledem na důležitost události. Obecně pak platí, že ať už se rozhodnete pro sukni nebo kalhoty, oblečení by mělo být společenské, ale také pohodlné, měly byste se v něm cítit dobře a samozřejmě by Vám mělo slušet :).

Jak zvladnout obhajobu : Ovládněte svou nervozitu aneb zvládněte obhajobu závěrečné práce s přehledem

  1. Vyhodnoťte situaci.
  2. Připravte se na nejhorší
  3. Vyzkoušejte si to nanečisto.
  4. Nachystejte si záchrannou kartičku.
  5. Zamyslete se, na co by se porota mohla zeptat.
  6. Odstraňte z prezentace vše, čemu nerozumíte.
  7. Nepodceňujte se.

Vhodné je použít spojení jako „Vážený pane předsedo,…“. Vynechte slovní vatu (prostě, jakoby, vlastně, takže, citoslovce a jiné…) Vyzkoušejte si prezentaci nanečisto před přáteli a změřte si její délku. V průběhu obhajoby NIKDY NEČTĚTE Z PREZENTACE!

  1. Shrnutí Stručně shrňte hlavní myšlenku své řeči. Snažte se nemluvit příliš nudně, neopakovat stejnými slovy.
  2. Výzva k akci. Cílem výzvy k akci je přimět posluchače k tomu, aby něco udělali – jednu konkrétní věc teď, nebo nikdy.
  3. Zajímavý tip. Nabízet konkrétní produkty můžete v rámci výzvy k akci.

Co se píše na konec prezentace

Celou „trasu“ prezentace a všechny důležité body a myšlenky doveďte do konce. Na závěr nezapomeňte na shrnutí nejdůležitějších bodů. Zrekapitulujte především to, co chcete, aby si účastníci zapamatovali. Zvláště závěrečná část by měla být motivující k nějaké akci, kterou chcete prezentací vyvolat.Není striktně stanovené v čem bychom měli chodit na výuku, většinou vám postačí džíny a triko. Vyhnout bychom se ale měli teplákům, roztrhaným a špinavým věcem, nebo příliš vyzývavému oblečení. Pokud jdete na zápočet před zkouškou, není potřeba se oblékat tolik formálně, halenkou a košilí ale nic nezkazíte.Na obhajobu bakalářské práce je vyčleněno přibližně 60 minut. Vlastní obhajoba probíhá rozpravou, během níž řešitel/ka seznámí komisi s tématem práce, řešenými problémy, použitými metodami řešení a získanými výsledky.

Úvod by měl obsahovat SILNÉ SDĚLENÍ, z něhož posluchači pochopí, proč by vám měli věnovat pozornost a co jim hodláte předat. Úvod by měl být SVŮDNÝ a nikdy ne nudný, čehož můžete dosáhnout provokativní otázkou, šokující statistikou, citátem hrajícím na city nebo osobním příběhem.

Co se píše na konci prezentace : Celou „trasu“ prezentace a všechny důležité body a myšlenky doveďte do konce. Na závěr nezapomeňte na shrnutí nejdůležitějších bodů. Zrekapitulujte především to, co chcete, aby si účastníci zapamatovali. Zvláště závěrečná část by měla být motivující k nějaké akci, kterou chcete prezentací vyvolat.

Co se píše do úvodu prezentace : Úvod by měl obsahovat SILNÉ SDĚLENÍ, z něhož posluchači pochopí, proč by vám měli věnovat pozornost a co jim hodláte předat. Úvod by měl být SVŮDNÝ a nikdy ne nudný, čehož můžete dosáhnout provokativní otázkou, šokující statistikou, citátem hrajícím na city nebo osobním příběhem.

Jak zakončit powerpointovou prezentaci

Pokud chcete nahrávání prezentace ukončit, klikněte na snímek pravým tlačítkem myši a potom klikněte na Konec prezentace.

Dejte si pozor na průhledné materiály, příliš vyzývavé, krátké oblečení a hluboký výstřih; Vynechejte nápisy, výrazná loga značek nebo příliš extravagantní vzory; Šaty a sukni si vyberte v délce těsně ke kolenům, případně pár centimetrů nad nimi; Oblečte si šaty, které už máte ověřené.Pokud jdete na zápočet před zkouškou, není potřeba se oblékat tolik formálně, halenkou a košilí ale nic nezkazíte. Jestliže je ale předmět zakončen zápočtem (nenásleduje zkouška), doporučujeme alespoň smart casual jak pro dámy, tak pány.

Co když vedoucí nedoporučí práci k obhajobě : V případě, že máte na obou posudcích uvedeno „doporučují k obhajobě“, nestojí vám v cestě žádná překážka. Pokud je ovšem celková známka „nevyhověl“ nebo „F“, práce se nedoporučuje k obhajobě. Pokud máte nedoporučení pouze na jednom z posudků, můžete jít práci obhájit.