Co má obsahovat popis osoby?
Při psaní charakteristiky osoby se vám nejvíce budou hodit přídavná jména, slovesa (ve spojení s podstatnými jmény) a přirovnání. Popis by měl být zároveň logický a květnatý, aby čtenář nabyl dojmu, že ji zná stejně dobře jako vy a sám by o ni dokázal vyprávět dál, aniž by ji kdy poznal osobně.POPIS: Cílem popisu je v logicky uspořádaném pořadí vyvolat ve čtenáři představu o předmětu, osobě, ději nebo třeba krajině. Začínáme nejdůležitějšími prvky a snažíme se o maximální výstižnost. Uvádí se podstatné znaky a vlastnosti, používáme spisovný jazyk a neutrální jazykové prostředky.autor „tvoří člověka“, měl by tedy o něm vědět maximum – jakého je věku a zda se chová věku adekvátně, jaké má vzdělání, sociální postavení, formující životní události, jaký má temperament, co ho motivuje – jak velkou míru zájmu o problém, který se řeší, má…

Jak charakterizovat osobu : Charakteristika se zpravidla dělí na charakteristiku vnější (tedy popis toho, co vidíme, jak postava vypadá) a charakteristiku vnitřní (popis toho, co na první pohled vidět tak úplně nemůžeme, tedy popis vlastností). Aby si čtenář mohl postavu co nejlépe představit, je vhodné začít vnější charakteristikou.

Jak popsat charakter člověka

Ve svém jednání se u jednotlivců projevují charakterové vlastnosti. Mohou být pozitivní i negativní. Pozitivní – ochotna, laskavost, pravdomluvnost, poctivost, pečlivost, rozvážnost, upřímnost, tolerance, věrnost…. Negativní – lhostejnost, lenost, závist, nenávist, zbabělost, nedbalost, nedůvěřivost, ignorace,….

Co je to osnova popisu : Osnova: Úvod – název obrazu, hlavní motiv. Hlavní část popisu – popředí, střed obrazu, pozadí Závěr – celkový dojem.

Jedná se o popisný slohový útvar, který se na rozdíl od popisu nezajímá pouze o vnější stránky, ale především ty vnitřní. Z tohoto důvodu se obvykle nevěnuje věcem, ale převážně osobám a případně zvířatům. Není však nemožné charakterizovat například místo, musíme však jít více do hloubky.

Při vytváření vnějšího popisu a charakteristiky osoby (popisu povahy) postihujeme, jak člověk vypadá, jaké jsou jeho povahové rysy, vlastnosti, zájmy, schopnosti a hodnotíme jeho vztah k jiným lidem.

Jak popsat povahu člověka

Ve svém jednání se u jednotlivců projevují charakterové vlastnosti. Mohou být pozitivní i negativní. Pozitivní – ochotna, laskavost, pravdomluvnost, poctivost, pečlivost, rozvážnost, upřímnost, tolerance, věrnost…. Negativní – lhostejnost, lenost, závist, nenávist, zbabělost, nedbalost, nedůvěřivost, ignorace,….Osobnost definuje jako relativně trvalou organizaci charakteru, temperamentu, intelektu a fyzických vlastností, určující formy přizpůsobení jedince prostředí. Eysenck objasňuje některé základní dimenze osobnosti pomocí faktorové analýzy (faktor neuroticismu, psychoticismu, faktor extra- introverze, faktor inteligence).Pozitivní – ochotna, laskavost, pravdomluvnost, poctivost, pečlivost, rozvážnost, upřímnost, tolerance, věrnost…. Negativní – lhostejnost, lenost, závist, nenávist, zbabělost, nedbalost, nedůvěřivost, ignorace,….

Povahové typy

  • Sangvinik – veselý, otevřený a bezstarostný.
  • Cholerik – nesnáší, když nemá pravdu, potřebuje vyhrávat.Je tvrdohlavý a cílevědomý.
  • Flegmatik – klidný až lhostejný, mírumilovný, vyrovnaný a poměrně spolehlivý.
  • Melancholik – uzavřený, tichý, přecitlivělý a vážný.

Jak vypadá osnova popisu : Osnova: Úvod – název obrazu, hlavní motiv. Hlavní část popisu – popředí, střed obrazu, pozadí Závěr – celkový dojem.

Jak má vypadat osnova : Osnova BP vypadá následovně:

  1. Úvod.
  2. Cíl práce a metodika.
  3. Teoretická východiska / Současný stav poznání řešené problematiky.
  4. Vlastní práce / Vlastní zpracování / Vlastní řešení / Analytická část.
  5. Zhodnocení a doporučení / Výsledky a diskuze.
  6. Závěr.
  7. Seznam použitých zdrojů / Použitá literatura.
  8. Přílohy.

Jak ukončit popis osoby

Na konci by neměl chybět nějaký závěr, aby čtenář nemusel váhat, zda jde o konec textu, nebo o chybu v tisku/ztracený papír apod. Tam je dobré shrnout nejdůležitější informace o postavě, vypíchnout její význam apod.

Podle této definice je lidská osoba bytost rozumové povahy, tedy nadaná základními vlastnostmi rozumnosti a duchovnosti, a zároveň jednotlivá a konkrétní bytost ("podstata"), která existuje v sobě jako subjekt a nikoli jako výkon nějakého subjektu.Ve svém jednání se u jednotlivců projevují charakterové vlastnosti. Mohou být pozitivní i negativní. Pozitivní – ochotna, laskavost, pravdomluvnost, poctivost, pečlivost, rozvážnost, upřímnost, tolerance, věrnost…. Negativní – lhostejnost, lenost, závist, nenávist, zbabělost, nedbalost, nedůvěřivost, ignorace,….

Jaké jsou vlastnosti člověka : Ve svém jednání se u jednotlivců projevují charakterové vlastnosti. Mohou být pozitivní i negativní. Pozitivní – ochotna, laskavost, pravdomluvnost, poctivost, pečlivost, rozvážnost, upřímnost, tolerance, věrnost…. Negativní – lhostejnost, lenost, závist, nenávist, zbabělost, nedbalost, nedůvěřivost, ignorace,….